kinowar.com

Роль спонсорства у спорті: хто платить за перемоги

 19.06.2024  Новини

Ринок великого спорту багато в чому залежить від груп зацікавлених осіб. Одну з них складають спонсори, об’єднані навколо певного клубу, конкретної дисципліни або федерації. Вони зацікавлені в рекламних інтеграціях, брендингу та налагодженні нетворкінгу. Через популярність та ефективність такого роду партнерських відносин спорт із кожним роком стає дедалі більш комерційним. Водночас виграють обидві сторони співпраці – атлети отримують відчутну фінансову підтримку, а їхні “меценати” просувають свою продукцію та/або послуги серед багатомільйонної аудиторії.

Роль спонсорства у спорті хто платить за перемоги

Наприклад, БК PM – це не тільки лідер індустрії розваг і найкраща букмекерська контора в Казахстані, а й головний показник національного спорту в регіоні. Компанія навіть створила власний міжнародний благодійний фонд з метою реалізації масштабних програм корпоративної відповідальності та активно приймає ставки на футбол.

Значення окремих форм спонсорства в просуванні спорту

Будучи спільною пристрастю для кількох мільярдів людей, спорт приваблює безліч інвесторів – від невеликих організацій зі скромним капіталом до великих корпорацій зі штаб-квартирами практично по всьому світу. Вочевидь, і рекламні кошти, які вони виділяють, істотно різняться.

Спортивний маркетинг цікавий для бізнесу тим, що дає змогу ефективно реалізувати його цілі, які можуть полягати в:

  • зміцненні іміджу бренду;
  • підвищенні продажів;
  • приверненні уваги потенційних клієнтів;
  • розширенні частки ринку тощо.

Фахівці зі спортивного маркетингу стверджують, що для того, щоб рекламна колаборація обернулася успіхом, необхідно враховувати щонайменше три фактори:

  1. Чи буде товар/послуга сприйматися позитивно спортивними вболівальниками.
  2. Наскільки обмежений зв’язок між об’єктом реклами та спортивною дисципліною.
  3. Відповідність виду спорту конкретному товару.

Спорт сприймається як соціальний продукт, що створює образ традиції, соціальної цінності та тенденції, який впливає на ЗМІ та суспільство. Ось чому його так люблять рекламодавці, без яких, на жаль, існування професійних змагань практично неможливе. Зарплати, обслуговування інфраструктури, інвентар, організація великих турнірів – все це обходиться досить дорого, щоб повністю фінансуватися з державних бюджетів. Не дивно, що бренди рівня Паріматч життєво необхідні для розвитку спорту.

Найбільші спонсори спорту

Найбільші з “маркетингових світил” постійно змінюються, але за обсягами спонсорських контрактів у 2024 році лідирують:

  1. Nike – вкладає колосальні гроші у футбол, баскетбол, теніс і не тільки.
  2. Adidas – підтримує як індивідуальних спортсменів, так і цілі команди.
  3. Emirates – авіакомпанія відзначилася гучними угодами з європейськими футбольними клубами, включно з “Арсеналом” і “Реалом Мадридом”.

Не менше витрачають на рекламу в спорті Qatar Airways, Coca-Cola, автомобільні концерни, фінансові та телекомунікаційні гіганти.

Коментарі

Коментарі закрито.