27 лютого у Києві стартує 8-й Фестиваль американського кіно «Незалежність». Під час фестивалю глядачі зможуть подивитися 7 художніх фільмів різних жанрів від комедійної драми до спортивного байопіку. Крім цього окремо буде продемонстрована документальна програма з 11 фильмів. Покази триватимуть до 5 березня.
На відкриття «Незалежності» завітає гість фестивалю, режисер-документаліст Тім Уоррен. Режисер двічі номінувався на премію Американської ґільдії режисерів за проекти на телебаченні. На фестивалі він представить свій фільм «Школа 911» про один рік із життя єдиної служби швидкої допомоги містечка Даріен у Конектикуті, якою керують підлітки місцевої школи. Унікальна організація обслуговує 20 000 мешканців протягом 365 днів на рік та щороку відповідає на 1 500 викликів швидкої допомоги. Звичайні підлітки, в руки яких потрапляють людські життя, перетворюються на супергероїв.
Напередодні фестивалю Тім Уоррен побуває на сході України. Так, автор фільму «Школа 911 у Слов’янську проведе дві зустрічі з глядачами – 23 лютого о 17:00 у «Платформі ініціатив «Теплиця»» (вул. Торська, 4), а 24 лютого о 14.00 у центрі «Вікно в Америку» (Соборна площа, 2а). А 24 лютого вже о 19.00 американський режисер представить свій фільм у Краматорську у місцевому центрі «Вільна Хата» (вул. Двірцева, 28). Вхід на всі події вільний.
У Києві під час показів документальної програми на фестивалі відбудуться обговорення актуальних тем, піднятих у фільмах. 1 березня показ стрічки «Класовий поділ» (Class divide) зі зворушливою хронікою життя дітей, які мають різне походження, завершить дискусія «Протилежна сторона вулиці» про класовий розподіл та зміну міського ланшафту та ці проблеми в тому числі в Україні. Інший фільм з програми «Правдиве судження» (True conviction) розповідає реальну історію, як троє колишніх в’язнів створили детективне агентство у Далласі, розслідують злочини та трансформують несправедливість, від якої постраждали у активні зміни. 3-го березня після сеансу правозахисники розкажуть про незаконно засуджених українців на дискусії «Незаконно засудженні. Український рахунок».
Загалом документальна програма фестивалю охоплює широкий спектр тем: від проблем шкільної освіти, класової нерівністі, підготовки юної боксерки до Олімпіських ігор до реальної історії справжньої дружби та творчості легендарного саксофоніста, композитора Джона Колтрейна. Вартість показів на фільми документальної програми складає лише 20 грн. Також в рамках програми 10 молодих українських режисерів особисто представлять свої кінороботи, які були створені за допомогою фестивальної лабораторії з кіновиробництва Indie Lab.
Художня програма «Незалежності» складається з гучних стрічок, які український глядач матиме унікальну можливість переглянути винятково на фестивалі. Серед таких фільмів спортивна драма «Справжній Рокі» про боксера, чия доля лягла в основу екранного Рокі Балбоа. «Один до одного» – романтична комедія про життя нью-йоркців. Дебют у якості режисера відомого актора Джона Керролла Лінча («Фарго», «Зодіак») «Щасливчик», в якому відомий режисер Девід Лінч виступає виключно актором. Крім цього відбудуться покази гучних прем’єр та номінантів на «Оскар», серед яких «Проект “Флорида”», «Три білборди за межами Еббінґа, Міссурі», «Горе-творець», «Примарна нитка».
Протягом кінофестивалю «Незалежність» у Києві плануються і освітні зустрічі. Зокрема, американський документаліст Чад Ґрасія, відомий за фільмом «Російський дятел», розкаже про розвиток сюжету документального фільму та кінокритик Андрій Алферов прочитає лекцію про історію американського незалежного кіно. Вхід на освітні події вільний.
Після завершення фестивалю «Незалежність» у Києві фільми з документальної програми фестивалю будуть показані в містах України. Покази відбудуться у Запоріжжі з 16 по 18 березня у просторі Edison Space, Харкові – з 15 по 18 березня у просторі Fabrika.space.
У Києві фестиваль «Незалежність» пройде з 27 лютого по 5 березня у культурному центрі «Кінотеатр Київ». Всі фільми демонструються мовою оригіналу з субтитрами.
Детальна інформація про фільми та розклад – www.aiffua.com
Медіапідтримка: Kyiv Post, Український тиждень, Officiel-online, LB.