Баррі, нам треба спинитися!
Баррі Аллен
В прокат вийшов багатостраждальний супергеройський проєкт Warner Bros. «Флеш» (The Flash) про одного з найвідоміших персонажів DC Comics. Багатостраждальним його зробили одразу кілька речей. По-перше, це перший сольний проєкт про Флеша з часів телевізійного фільму «Флеш Ґордон» 1980 року. Студія весь цей час намагалася зняти стрічку, змінювала режисерів та сценаристів, але за чотири десятиліття так і не змогла втілити задум.
Передостанньою була спроба Езри Міллера та Ґранта Моррісона. Проте їхнє кіно скидалося на наукову фантастику у стилі «Назад у майбутнє», тому студія відмовила авторам, попросивши Міллера залишитися в ролі Флеша.
По-друге, виконавець головної ролі Езра Міллер – це суцільна халепа. І річ не в тому, що під час розробки та зйомок фільму він спочатку зізнався, що є квір особою, а пізніше також заявив про небінарність і попросив називати його «вони», що очікувано відвернуло частину фанатів. Проблема в психологічній нестабільності, через яку актор постійно має проблеми з законом. То він душить якусь жінку біля бару в Ісландії, то влаштовує пограбування зі зломом. Арешти й нервові зриви стали причиною потрапляння актора в рехаб замість того, аби відправитися з командою фільму в промо-тур.
В той же час, творці фільму заявляють підтримку акторові і кажуть, що в разі сиквелу він точно буде в проєкті, бо найкраще підходить на роль Флеша. І після перегляду стрічки з цим важко сперечатися, адже проблеми з соціалізацією і хаос в голові Езри явно підходять його версії Флеша.
По-третє, після касових провалів останніх супергеройських фільмів DC і приходу Джеймса Ганна на керівну позицію в студії, саме «Флеш» наряду з другим «Акваменом» мають здійснити плавний перезапуск франшизи про металюдей. Символічно, ця стрічка стане 13-ю у розширеному кіновсесвіті DC (DC Extended Universe), який тепер називається DC Cinematic Universe.
Зважаючи на 220 мільйонів доларів бюджету, студія була доволі обережна. Сюжет фільму нічого нового для фанатів не несе. Він заснований на серії коміксів Flashpoint, події якої присвячені постійним спробам Баррі повернутися в минуле і врятувати маму з татом. Ця історія була розказана ще у 2016 році у третьому сезоні серіалу «Флеш» на телеканалі CW. Напередодні виходу фільму шоу якраз добігло свого кінця, серіал на 184 епізоди виходив майже десятиліття.
Мультивсесвіт – вже звичний тренд в супергеройському кіно. З ним загравали і Доктор Стрендж від Marvel, і Спайдермен від Sony. Небезпечні ігри з часопростором призводять до того, що Флеш буквально генерує спагетті з мультивсесвіту, і з цим пов’язані вже знайомі фанам проблеми.
До речі, коли фільм анонсували у 2014 році, його довірили розробляти саме Грегу Берланті, який в результаті пішов знімати однойменний серіал, а його місце посів Андрес Мускетті, що спеціалізується на горрорах – дилогія «Воно», «Мама». Сценарій же довірили написати Крістіні Ходсон, за чиїми плечима робота над картиною «Хижі пташки та фантастична Харлі Квін».
Не маючи оригінальних ідей для сюжету, фільм Мускетті та Ходсон очікувано робить ставку на три речі: екшн, гумор та фан-сервіс. І з цим у «Флеша» справжній флеш рояль. Екшн різноманітний і оригінальний. Тут вам і перегони з часом та блискавки з рук від Флеша, і класичний бій від Бетмена з купою ґаджетів та різної техніки, і польоти та лазер з очей Супердівчини. Ефектності додає візуальний ряд, адже фільм знято камерами ІМАХ.
Гумору у фільмі хоч відбавляй. Постійно потрапляючи у скрутне становище через власну недосвідченість, Баррі весь час віджартовується. Та й автори не намагаються видавати «Флеша» за серйозне кіно, не дивлячись на купу драми в сюжеті. Тому персонажі постійно приколюються як над іншими стрічками франшизи, так і над культовою класикою, на кшталт «Назад у майбутнє», яка була натхненням для сценаристів. Чого лише вартий костюм Флеша, перероблений з беткостюму, або Супердівчина в нічній сорочці з написом «Самая опасная»?
І головне – фан-сервіс. Сьогодні, після «Людини-павука», «Мисливців за привидами» та «Людей у чорному» нікого не здивуєш намаганням авторів давити на ностальгію. Проте мало який фанат коміксів DC може встояти, коли йому показують одразу декількох Бетменів, Флешів, Суперменів та Супергьорл, включно з олдскульними варіантами. Автори навіть мрію Ніколаса Кейджа втілили, начепивши на нього червоного плаща, який він сподівався приміряти у скасованому «Супермені» Тіма Бертона кінця 90-х.
Ключового Бетмена у фільмі зіграв Майкл Кітон, бо дія «Флешу» відбувається після подій «Бетмен повертається» 1992 року. Кітону вже 71 рік, що робить його найстарішим актором в ролі людини-кажана в історії кіно. А от Бен Аффлек зіграв Бетмена вже вчетверте, більше за будь-якого іншого актора, при цьому він так ні разу і не отримав власного соло фільму.
«Флеш» вийшов вдалим сольним проєктом про надшвидкого супергероя, який продовжує надбання попередніх фільмів франшизи DC. Не можна сказати, що він задає новий тренд, проте стрічка намагається відійти від класичного протистояння з одним антагоністом і приділяє більше уваги головному герою та його команді.
Картина пережила безліч пертурбацій, зйомки та пост-продакшн розтягнулися на довгі 4 роки, проте вона точно варта очікування фанів. Зважаючи на погані фінансові показники попередніх супергеройських фільмів Warner Bros., хочеться, аби «Флеш» виправдав очікування, адже він точно на це заслуговує. Тим паче, сценарій сиквелу вже написаний, а це означає ще дві з половиною години суцільного фану.
Дмитро Сидоренко
Читайте також:
Найкращі фантастичні фільми 21 століття
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom