kinowar.com

Документальний фільм “Звідки куди” про евакуацію українців оголошено номінантом в категорії “Найкращий документальний фільм” від Європейської кіноакадемії

Європейська кіноакадемія оголосила список претендентів в категорії “Найкращий документальний фільм” для щорічної Європейської кінопремії, церемонія нагородження якої відбудеться 9 грудня у Берліні. Серед 14 номінантів є документальний фільм “Звідки куди” польського режисера Мачека Хамели про евакуацію українців з прифронтових територій на початку війни.

Звідки куди (Skąd dokąd In the Rearview) режисер Мачек Хамела

Документальна стрічка “Звідки куди” є копродукцією Польщі, Франції та України. До виробництва фільму долучилась українська кінокомпанія 435 FILMS, заснована кінопродюсеркою Анною Паленчук. 

З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну польський режисер Мачек Хамела став волонтером. Він возив українців спершу від кордону із Польщею, а коли дізнався, що в Україні не вистачає водіїв, то на власному автомобілі почав вивозити людей із територій, що знаходилися в зоні бойових дій або поблизу. Мачек створив цілу мережу волонтерів, які шукали, зв’язувались та організовували евакуацію цивільних людей. Документальний фільм “Звідки куди” показує історії людей, що змушені були втікати від війни, втратили дім, рідних, стабільне та мирне життя.

Нагадаємо, що 25 серпня в Чернівцях в рамках Одеського міжнародного кінофестивалю відбулись прем’єрні українські покази документальної стрічки “Звідки куди” режисера Мачека Хамели. Фільм став переможцем у номінації “Найкращий український повнометражний документальний фільм”.

Звідки куди (Skąd dokąd In the Rearview) режисер Мачек Хамела

“Це унікальне відчуття отримати нагороду найважливішого кінофестивалю України, який попри складні воєнні обставини та постійні повітряні тривоги відбувся цьогоріч в Чернівцях. Я хочу присвятити цю нагороду роботі десяткам тисяч волонтерів у Східній Європі, які відмовились від своїх професій та особистого життя задля допомоги. Виїжджаючи із Чернівців, ми бачили цвинтарі вздовж дороги; сотні прапорів височіли над свіжими могилами тих, хто загинув під час війни. Це явне нагадування того, що ми не можемо просто все забути та задоволені своїм внеском повернутись до звичайного життя. Наш фільм завершений, та наші зусилля в допомозі не повинні ставати меншими допоки триває ця війна” – режисер та продюсер Мачек Хамела.

Опис фільму:

Перші дні вторгнення Росії в Україну. Люди стикаються з невизначеністю, тут і зараз вони вирішують відмовитися від того, що мають і втекти від війни. Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для біженців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та свідчень, які є спільними для людей, що зустрілись випадково. “Звідки куди” — це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни. В автобусі, їх тимчасовому притулку, зникають важливість статі, віку, кольору шкіри, фізичного стану, походження, ідентичності, світогляду та віри. У польській та українській версіях назви фільму – Skąd dokąd та Звідки куди, “звідки” (Skąd) та “куди” (dokąd) – це звичайні питання, які ставляться при спробі пройти через безліч контрольно-пропускних пунктів, що розташовані на території України.

Оригінальна назва: Skąd dokąd

Міжнародна назва: In the Rearview

Режисер: Maciek Hamela

Оператори: Юрій Дунай, Wawrzyniec Skoczylas, Marcin Sierakowski, Piotr Grawender

Монтаж: Piotr Ogiński

Саунд-дизайн: Marcin Lenarczyk

Корекція кольору: Aleksandra Kraus PSFC

Продюсер: Piotr Grawender, Maciek Hamela

Копродюсер: Jean-Marie Gigon, Анна Паленчук

Виробництво: Affinity Cine (Польща)

Копродюсери: SaNoSi Poductions (Франція), 435 FILMS (Україна)

Співфінансування: Polish Film Institute (PISF)

Жанр: повнометражний документальний фільм

Тривалість: 85’

Мова: українська, російська, польська, французька, англійська

Країни виробництва: Польща, Франція, Україна

Фестивалі та нагороди: 

  1. 2023 / Sheffield DocFest (UK), International Competition / Міжнародна програма: Grand Jury Award (Головна нагорода журі)
  2. 2023 / Festival de Cannes (France), ACID section / Програма Асоціації незалежного кіно та його дистрибуції у Франції)
  3. 2023 / Millennium Docs Against Gravity (Poland), Polish Competition / Польська програма: The Best Polish Film Award in the Polish Competition (Кращий польський фільм у Польській програмі); The Arthouse Cinema Association Award (Нагорода асоціації артхаусного кіно).
  4. 2023 / Одеський міжнародний кінофестиваль (Україна), Національна конкурсна програма: Найкращий український повнометражний документальний фільм.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі