kinowar.com

Фестиваль анімації LINOLEUM 2024: що дивитися цього року?

Що дивитись на фестивалі анімації LINOLEUM цього року: рекомендації директорки

«Я обрала по одному фільму з кожного блоку міжнародного конкурсу. Коли подивилася, що саме я обрала, то зрозуміла, що кожен з цих фільмів про пам’ять та втрату. Мені здається, що ці дві теми — це те, з чим ми зараз вчимося працювати та те, що переживаємо. І це тривалий процес, який потребує рефлексій».

— Анастасія Верлінська, директорка фестивалю.

Я померла в Ірпені

Режисерка Анастасія Фалілеєва
Чехія, Словаччина, Україна | 11:22 | 2024

Про фільм

24 лютого 2022 року ми з хлопцем виїхали з Києва в Ірпінь. Ми провели десять днів в оточеному місті й зуміли виїхати з останньою евакуаційною колоною. Час іде, але відтоді мене не покидає відчуття, що я померла в Ірпіні. Фільм реконструює реальну історію виживання крізь особисту та суб’єктивну призму.

Коментар Анастасії

Це важливий фільм не тільки для режисерки, але й для України в цілому. По-перше, це дебютна копродукція анімаційного короткометражного фільму. По-друге, ця стрічка розпочала успішну фестивальну історію та зараз слугує нашим голосом на міжнародних майданчиках. По-третє, це приклад не просто «ще одного» фільму про війну, а про те, як різного роду катаклізми розкривають найкраще та найгірше в людях, та дозволяють раз і назавжди позбавитися кривдника у, здавалося б, найближчій людині. Хоча можна спокійно сказати, що Настя одна з найуспішніших анімаційних режисерів в Україні, «Я померла в Ірпені», персонально для мене, зробив її на голову вище.

 

Заблукати до дива

Режисерка Ніна Ганц
Бельгія | 13:20 | 2023

Про фільм

Мері, Біллібад і Фамблтон — три мініатюрні актори, які грають у дитячому телесеріалі вісімдесятих під назвою «Блукати й дивуватися». Після смерті творця серіалу вони залишаються на студії одні. Костюми повільно зношуються, відчуття голоду зростає — а вони все продовжують створювати дедалі більш дивні епізоди для своїх шанувальників.

Коментар Анастасії

Цей фільм демонструє майстерне поєднання тем ностальгії, ізоляції, неможливості рухатися вперед та абсурдного гумору. В центрі уваги сюжету знаходяться три персонажі, кожен з яких по-своєму реагує на життєві труднощі та втрати. Їхні спроби продовжувати шоу в умовах занепаду студії стають метафорою боротьби зі змінами та втратою. Особистий досвід режисерки також відіграв важливу роль у творчій еволюції короткометражки. Під час останнього переписування сценарію вона пережила важку втрату, що змусило її ще більше зосередитися на тому, як герої справляються з таким потрясінням.

 

Не дай сонцю побачити твої сльози

Не дай сонцю побачити твої сльози

Режисери Наталі Бер, Тобі Жільєс
Канада | 07:06 | 2024

Про фільм

Короткометражний анімаційний фільм із закадровим голосом Едіт Алмаді, 88-річної канадки угорського походження, яка живе в будинку для догляду у Вінніпезі. Через акт малювання та згадування Едіт зв’язується зі своїм покійним сином у спосіб, який водночас і вкорінює ще більше, і розсіює горе.

Коментар Анастасії

Короткометражна медитація про любов, горе та уяву. Анімаційний документальний фільм, намальований від руки, був створений у співпраці між матір’ю й оповідачкою Едіт Алмаді та режисерами Наталі Берд і Тобі Гіллісом. Цей поетичний твір оспівує життя та перетворюючу здатність мистецтва підносити та перевершувати нас. За допомогою яскравих малюнків фільм досліджує наш міцний зв’язок із близькими, які відійшли у вічність. Вшановуючи життя її сина, роботи Едіт втілюють кольори, форми та метафори, які нагадують нам про позачасову силу любові до нашого останнього подиху.

 

Зализати рану

Режисер Натан Ґалі
Франція | 24:57 | 2024

Про фільм

Таємнича спільнота тварин проводить ритуали в підвалах церкви віддаля від людей. Ці тварини вирішили вести в цьому підвалі самодостатнє життя.

Коментар Анастасії

Ще один фільм на тему пам’яті та втрати, а також складних стосунків тварин з людиною. Ідея цього фільму прийшла до режисера під час резиденції у Франції, де він якось потрапив до зруйнованого підвалу церкви та знайшов своєрідне кладовище статуй. Він одразу ж уявив собі знімальний майданчик та спільноту тварин, які там живуть.

Кожна тварина розповідає свою особисту історію, які є збірною солянкою власного досвіду режисера, автобіографічної оповіді з погляду кота, та повної художньої вигадки. Різні історії досліджують стосунки між людьми, а також між людьми та тваринами: чи справді автор подобався коту, який жив у його мами в дитинстві? Чи сподобався б він йому, якби він розумів, що говорить його власник? Чи думають коти, які покинули дім, про свого власника?

 

У маренні

Режисер Джош Шеффнер
США | 17:30 | 2023

Про фільм

Закутана у бинти жертва опіків отримує догляд у футуристичному хоспісі.

Коментар Анастасії

Для шанувальників творів Стенлі Кубрика з неймовірно заворожуючим візуальним рядом. Це проєкт без бюджету, який розпочався у 2017 році. Режисер особисто займався усіма аспектами виробництва, від анімації та бекграунду до звуку та музики, а також працював над епічними образами, композицією та кольором.

Читайте також:

Найкращі мультфільми всіх часів

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі