kinowar.com

Фільм Ірини Цілик “Я і Фелікс” отримав спеціальну нагороду на кінофестивалі Giffoni в Італії

Стрічку “Я і Фелікс” режисерки Ірини Цілик відзначили спеціальною нагородою на 53-му Міжнародному кінофестивалі Giffoni в Італії. Фільм виробництва кінопродакшену ForeFilms (продюсери Володимир Яценко та Анна Яценко) отримав відзнаку The CGS Award (Social-cultural Cineclubs for Young People) — Percorsi Creativi 2023 в категорії “Generator +16”.

Rock. Paper. Grenade

Фільм переконливо зображує історію покинутості та водночас піклування, пов’язану з чітко визначеними та сформованими ролями чоловіків і жінок в Україні 1990-х років. Спільна пристрасть до класичної музики об’єднує життя головного героя, події якого оповідаються через часові еліпси, і життя Фелікса, колишнього солдата, який страждає на посттравматичний стресовий розлад… Гіркі сцени, у яких демонструється гра зі зброєю, повертають до світу втраченого дитинства, заплямованого війною та насильством, про що згадує назва фільму: “Rock. Paper. Grenade“, – саме так аргументували відзнаку члени журі.

Враховуючи, що фільми на цьому фестивалі оцінюють приблизно 600 італійських підлітків у кожній категорії, мені ще більше подобається ця відзнака. Наше кіно доволі глядацьке, і це приємно, що його оцінили глядачі ніжного віку”, – коментує відзнаку режисерка Ірина Цілик. 

Фільм “Я і Фелікс” (міжнародна назва “Rock. Paper. Grenade”) розповідає про хлопця Тимофія, що росте у провінційному українському місті в 1990-ті роки. Його сім’я – це вічно втомлена мама, переважно відсутній батько і бабуся, що має дивного бойфренда на ім’я Фелікс. Колишній контррозвідник, ветеран війни в Афганістані, Фелікс має ПТСР і є алкоголіком. Але коли він тверезий, це найбільш розумна і харизматична людина з усіх, кого Тимофій знає.

“Я і Фелікс” – це тепла і зворушлива історія про дорослішання, перші уроки доброти й жорстокості, підліткове кохання, зради та, передусім, про стосунки дітей і надломлених непростими часами дорослих. Головні ролі у фільмі зіграли український письменник Юрій Іздрик, а також 10-річний Андрій Чередник (син Ірини Цілик і Артема Чеха) та 17-річний Владислав Балюк. 

Світова прем’єра стрічки, знятої за мотивами автобіографічного роману Артема Чеха “Хто ти такий?”, відбулась на Варшавському міжнародному кінофестивалі, а національна – в межах українського конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund.

Міжнародний кінофестиваль Giffoni – це найбільший європейський кінофестиваль для дітей та підлітків, який було засновано у 1971 році в Італії.

Кінопродюсерська компанія ForeFilms заснована у 2020 році Володимиром Яценком та Анною Яценко з фокусом на виробництво авторських фільмів. Всі фільми цієї продюсерської компанії мали свої прем’єри на кінофестивалях класу А.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі