«Кодове ім’я “Червоний”» (Red One) – різдвяний блокбастер від Warner Bros. та Amazon MGM Studios, який відкриває святковий сезон 2024 року. Сюжет фільму типовий для подібного кіно – треба врятувати Різдво, розшукавши зниклого Санту. А от за формою це, неочікувано, справжній шпигунський блокбастер.
Ідея оригінальної історії належить Хіраму Гарсії, який написав половину стрічок з Двейном «Скелею» Джонсоном, а сценарій підготував Кріс Морган, котрий трудився над декількома часинами серії «Форсаж». Режисером же виступив Джейк Кездан, що відповідав за перезапуск «Джуманджі» з тим-таки Скелею. Двейн тут не лише головну роль зіграв, але й продюсером виступив. З 250 мільйонів доларів бюджету він отримав 50, тому не дивно, що на нормальні спецефекти не лишилося, адже у касті ще Кріс Еванс, Люсі Лью та Джей К. Сіммонс у ролі Санти.
Санта тут – це щось з чимось. По-перше, його звуть Ніком, по-друге, Скеля його неначе покусав, тож дідусь жме сидячи 150 кг і по суті є спецагентом по доставці подарунків усім дітям на світі. Працює дід на таємничу контору під керівництвом Зої (Люсі Лью), що співпрацює з урядами країн, в яких святкують Різдво. Отже 363 дні в році Санта і його команда тренуються, аби раз на рік створити диво. От тільки цьогоріч все йде шкереберть, адже Ніка викрадають за день до свята.
Врятувати його береться голова служби охорони Санти, так званої команди E.L.F., Каллум Дріфт (Двейн Джонсон). А напарником його виступає Джек О’Меллі (Кріс Еванс). Цей дует втілює класичну комбінацію суворого професіонала та легковажного шахрая, що додає комедійного елементу до екшн-сцен. І варто відмітити, якщо до екшну зі Скелею всі вже звикли, то Еванс демонструє комедійний талант не гірше Раяна Рейнольдса.
Мораль стрічки типово різдвяна: навіть якщо ви були у «Списку неслухів», завжди є шанс змінитися на краще. Фільм підкреслює, що перехід на сторону добра починається з маленьких справ та щоденного вибору чинити правильно. І здійснити цю метаморфозу має саме герой Еванса, який з дитинства не вірить в дива та не довіряє людям, а тільки краде й обманює, через що його дружина кинула, а син-підліток вічно страждає без батька. Оце от перетворення зі Скруджа на хорошу людину має також відродити віру в людей персонажа Скелі, який зневірився і на пенсію зібрався. Одним словом, це ще й банальний твіст про «останній день на роботі» героя бойовика.
Загалом, «Кодове ім’я “Червоний”» – це типовий фільм-олів’є, в який напхали все, що знайшли в коморі кіностудії. Розважальний екшн, яких у Двейна Джонсона вже десятки, склали з елементів, нахабно поцуплених в марвелівському кіно, адже бої злизані з «Людини-мурахи», а резиденція Санти на Північному полюсі поєднує традиційні мотиви і хай-тек, немов Ваканда з «Чорної пантери». Трохи фентезі естетики додали завдяки сцені з Крампусом, який править свій бал монстрів у самовільному вигнанні.
Варто визнати, цей кіносалат вийшов придатним до вживання. Виглядає це поєднання святкової казки й фантастики доволі цікаво, особливо, коли декоратори використовують детальні мініатюри. І, попри передбачуваний сюжет та слабкі спецефекти, це кіно має достатньо гумористичних елементів і бадьорий темп, щоб розважати і, не інакше як дивом, дарувати різдвяний настрій аудиторії різного віку.
Дмитро Сидоренко
Читайте також:
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom