kinowar.com

Команда українського фільму «Редакція» відвідала 10 міст України зі спеціальними показами та дискусіями про локальні медіа як рушії суспільних змін

Стрічка вийшла у прокат 28 листопада, а команда анонсувала ще два міста туру – Хмельницький та Чернігів

Команда українського фільму «Редакція» відвідала 10 міст України зі спеціальними показами та дискусіями про локальні медіа як рушії суспільних змін

Напередодні всеукраїнського прокату, команда стрічки «Редакція» режисера Романа Бондарчука відвідала 9 з 10 заявлених українських міст зі спеціальними показами та дискусіями з представниками та представницями локальних медіа та глядач(-к)ами. Тур охопив майже всі регіони Україні: від Херсона та Одеси на Півдні до Харкова та Дніпра на Сході. 28 листопада в Україні стартував прокат стрічки – розклад сеансів у містах вже на сайті дистрибʼютора.

«Ми показували фільм журналістам і блогерам у 9-ти містах України, обговорювали його і маємо гарні новини: з часу, коли зникла необхідність проводити місцеві вибори й переобирати мерів, регіональні ЗМІ  працюють суттєво краще, ніж редакція, зображена у нашому фільмі.

Разом із тим у кожному місті глядачі впізнавали фрагменти своєї реальності: у Харкові запитували, як нам вдалося зняти фільм про Харків, бо вирубки парків та конкуренція салонів ритуальних послуг наче списані з їхнього міста. У Миколаєві — розповідали, як ворожа дезінформація перетворює відключення світла на “геноцид пенсіонерів” — у місті часто не працюють ліфти. Миколаївці слідкують за кошторисами, які витрачають чиновники на будівництво чи ремонти, розслідують зловживання і зберігають вплив навіть в умовах війни.

А в Чернівцях — ділились практиками перетворення жителів віддалених селищ на кореспондентів: коли медіа працює, як спільнота, і новини пишуть самі читачі. У Херсоні пропаганду скидають не тільки в місцеві телеграм-канали, а навіть у вигляді листівок, з дронів. Працюють там лише найбільш мотивовані й відчайдушні журналісти. Вони часто зустрічаються й обмінюються інформацією. Кажуть, що якби комусь і хотілось збрехати чи написати джинсу, це одразу буде помітно всім. Але під ворожими дронами такі думки не приходять», – розповідає режисер Роман Бондарчук.

Остання подія, де відбудеться обговорення за участі представників та представниць місцевих медіа, пройде у Києві. Разом із модератором Максом Щербиною (Телебачення Торонто), командою фільму та журналістами – Андрієм Куликовим, керівником комісії з журналістської етики, Гаяне Авакян, керівницею з розвитку продуктів у  Агенції розвитку локальних медіа та Оксаною Романюк, керівницею Інститут масової інформації, буде піднято тему  «Локальні медіа як рушії суспільних змін». Як змінились локальні медіа з 2014 року, як російська дезінформація працює у їхніх регіонах, які існують ефективні тактики протидії дезінформації – про це 1 грудня у київському кінотеатрі «Жовтень» о 15:00. Квитки за посиланням.

Дискусії та спеціальні покази відбуваються за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та проєкту «Трансформація комунікацій» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Команда фільму не обмежилась 10 містами. У грудні спеціальні покази відбудуться у  Хмельницький та Чернігів:

  • 4 грудня у Woodmall Cinema в Хмельницькому показ відбудеться за участі акторки Римми Зюбіної.
  • 8 грудня у Художньому музеї Галагана в Чернігові до обговорення долучиться продюсерка Дарʼя Бассель

Квитки та розклад на сайті «Артхаус Трафік».

«Редакція» — це комедія, яку профільне американське видання Variety визначило як «сатиру постправди». Картину зняли незадовго до повномасштабного вторгнення на Херсонщині, зокрема в нині окупованих Олешківських пісках. Світова прем’єра стрічки відбулася на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі у програмі Forum.

​​Сюжет стрічки розгортається у південному містечку на Херсонщині. Науковець природничого музею Юра стає свідком навмисного підпалу лісу. Прагнучи розповісти правду про лісові пожежі, він починає працювати в редакції місцевої газети. Однак натомість опиняється у вирі фейкових новин і корупційних схем. Адже на носі вибори мера, і головний кандидат роздає передвиборчі обіцянки попри те, що перебуває в комі.

У фільмі знялися: Дмитро Багненко — журналіст, а нині військовий, акторка Римма Зюбіна («Люся інтерн», «Гніздо горлиці»), Жанна Озірна (режисерка стрічки «Медовий місяць»), драматург Максим Курочкін, актори Андрій Кирильчук («Памфір»), Василь Кухарський («Максим Оса»), Сергій Степанський («Вулкан»), режисер Олександр Шмаль, журналіст Сергій Іванов та інші.

Авторка сценарію — Алла Тютюнник, співавтори — Дар’я Аверченко, Роман Бондарчук. Продюсерки фільму: Дар’я Бассель («Мун Мен») та Дар’я Аверченко («Південь фільм»). Копродюсерки: Таня Ґеорґієва-Вальдхауер (Elemag Pictures / Німеччина), Катаріна Крначова (Silverart / Словаччина), Дагмар Седлачкова (MasterFilm / Чехія). Оператор: Вадим Ільков. Режисери монтажу: Віктор Онисько, Нікон Романченко. Композитор: Антон Байбаков. Художник-постановник: Кирило Шувалов. Звукорежисер: Сергій Степанський. Кастинг директорка: Тетяна Симон. Художниця з костюмів: Софія Дорошенко.

Продакшн: компанія  «Мун Мен» у співпраці з Elemag Pictures, Silverart, MasterFilm та «Південь фільм». Український дистрибутор — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Фонду спільного виробництва Ради Європи «Єврімаж», Центральнонімецького Медіафонду, Словацького аудіовізуального фонду, Чеського кінофонду, Європейського Фонду Солідарності З Українськими Фільмами, Українського Культурного Фонду. Промо супровід світової прем’єри відбувся завдяки підтримці програми proMOTION, організованої Українським інститутом та Фондом спільного виробництва Ради Європи «Єврімаж».

Після світової премʼєри стрічка взяла участь у низці міжнародних фестивалів, серед яких основна конкурсна програма Сараєвського кінофестивалю та програма International Perspective міжнародного кінофестивалю Сан-Паулу. Українська національна премʼєра фільму відбулась в межах Київського тижня критики. Стрічка отримала Премію критиків «Кіноколо» за Найкращий Сценарій.

Генеральний медіапартнер: Starlight Media

Партнери: OnTaxi

Медіапартнери: Суспільне Мовлення, Суспільне Культура, LB.uaDTF Magazine, Віледж, Львівський Медіа Форум

Читайте також:

Найкращі українські фільми 2023 року

Найкращі українські фільми 2022 року

Найкращі українські фільми 2021 року

Найкращі українські фільми 2020 року

Найкращі українські фільми 2019 року

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі