Детальний розклад та квитки на окремі сеанси вже доступні для гостей фестивалю
Вкрай насичена (і повністю безкоштовна) освітня програма є однією з «родзинок» фестивалю, тому й 2024 рік не став виключенням для відвідувачів LINOLEUM. Впродовж п’яти днів фестивалю заплановано 15 потужних освітніх заходів + 1 індустріальний bonus event:
- Презентація проєктів UK/UA Animation: учасниці проєкту вперше покажуть свої короткометражки, що створили під керівництвом досвідчених менторок з Великої Британії. Проєкт UK/UA Animation Lab організовано за фінансової підтримки програми UK/UA Creative Partnerships, започаткованої Британською Радою у співпраці з Українським інститутом.
- Анімаційний пайплайн для 2D та 3D: поговоримо про процес виробництва та його етапи з Сімоном Джампаоло — номінантом премії BAFTA, що працював над багатьма проєктами для Netflix, Marvel, Cartoon Network, Disney тощо.
- Інтуїтивний метод побудови сюжетів для анімаційних фільмів та коміксів: незалежний режисер-аніматор Мальте Штайн їде до Києва, аби поділитися інструментами та лайфхаками, що дозволяють йому створити вигадану історію без втрати автентичності.
- З чого складається гарний віжуал у 2D? розкаже Луца Тот, призерка Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Ансі, учасниця Каннського кінофестивалю та Берлінале. Членкиня цьогорічного журі так само буде присутня на фестивалі.
- TOTAL REFUSAL: До місяця — це воркшоп за підтримки Австрійського бюро кооперації у Львові та Ukraine Office Austria, що запросить вас на територію геймдеву. Учасники воркшопу познайомляться з жанром машиніми – фільмів, створених на основі ігрового рушія відеоігор. Цей досвід допоможе дізнатися більше про створення таких фільмів та критично поглянути на медіа у контексті відеоігор. Воркшоп проведуть Леонгард Мюльнер та Міхаель Штумпф, а колектив TOTAL REFUSAL зробив підбірку робіт на тему, яку можна буде подивитися напередодні лекції.
Детальний розклад шукайте на сайті фестивалю: linoleumfest.com/uk/schedule
А що за bonus event? Організатори готують велику індустріальну зустріч в межах якої відбудеться презентація аналітичної записки щодо істотних питань сектору анімації/gamedev/VFX/CGI проєкту RES-POL, презентації від українських анімаційних (і не тільки) компаній, а також панельна дискусія щодо фінансування та можливих законодавчих змін у індустрії. Чекають всіх представників галузі.
Звісно ж, який фестиваль без конкурсної програми: 33 фільми у найчисельнішому міжнародному конкурсі, 9 — в українському та 28 — у конкурсі комерційної анімації змагатимуться за головний приз. Серед конкурсантів — учасники авторитетних фестивалів Ансі, Локарно, Берлінале тощо.
Окремо виділимо прем’єру стрічки «Я померла в Ірпені» авторства відомої української аніматорки, режисерки мультсеріалу «Пес Патрон» Анастасії Фалілеєвої, що відбудеться в рамках першого блоку міжнародної програми «Король травми».
Також на фестивалі покажуть повнометражний анімаційний фільм по мотивам творів Харукі Муракамі «Сліпа верба, спляча жінка» про чоловіка на ім’я Комура, покинутого дружиною після землетрусу в Токіо, що бере тижневу відпустку, аби доставити загадковий пакунок на північ, у той час як його колега стикається з дивною жабою, яка просить врятувати місто від нової катастрофи. Фільм отримав відзнаку журі на фестивалі в Ансі.
А ще на глядачів чекає чотири кураторські добірки анімаційних фільмів на тему цьогорічного фестивалю «Поле гри»:
- Як сучасна анімація відображує реальність міркував Томас Ренольдер;
- Про те, як любов здатна покращити речі, та не зробить їх ідеальними — добірка від Кріса Робінсона;
- Ольга та Міхал Бобровські підготували добірку фільмів, автори яких використали технології свого часу не заради самих технологій, а радше як ігровий прийом;
- А Васіліс Крусталліс — «Правила та ритуали для анімаційних рольових ігор».
Цьогорічна програма фестивалю буде дуже насиченою, тому також звертаємо вашу увагу на два блоки програми експериментальної анімації та відеоарту, анімаційні сповіді жінок для жінок програми Ladies First, камбек легендарної програми VR анімації з зірками Венеційського кінофестивалю, моторошні горори «Нічної зміни», та роботи молодих авторів у New Faces.
Анімація для найменших буде розбита на п’ять показів: блок мультфільмів для малечі від 3 до 6 років, дітей від 7 до 9 та 10 до 12 років, для підлітків 13 – 16 років, й анімація, створена самими дітьми.
Відкриє LINOLEUM 2024 анімаційна дилогія Льюїса Керрола: «Аліса в Дивокраї» (1981) та «Аліса в Задзеркаллі» (1982) — елегантні та гротескні анімаційні фільми створені режисером Єфремом Пружанським за мотивами тексту культового британського фантаста. Серіал про Алісу є однією з вершин творчого доробку обʼєднання художньої анімації при студії «Київнаукфільм», а також українським культурним надбанням.
Фільм зберігається в колекції Довженко-Центру та був наново відсканований у 2024 році працівниками Лабораторії та Фільмофонду.
Квитки на окремі покази вже у продажі. Дивіться детальний розклад, обирай фаворитів та плануй свій фестивальний маршрут лекціями та показами.
А якщо обрати складно — беріть фестивальний абонемент на всі 250 короткометражних фільмів у 22 блоках програми.
Абонементи та квитки можна придбати за посилання: ticketsbox.com/ua/linoleum
Всі покази та освітня програма пройдуть з 4 по 8 вересня у першому інноваційному парку UNIT.City у Києві.
Слідкуйте за новинами в соціальних мережах фестивалю.
INSTAGRAM
FACEBOOK
LINOLEUM 2024 відбудеться за підтримки Українського культурного фонду, Австрійського бюро кооперації у Львові, Ukraine Office Austria та Польського Інституту у Києві
Головний партнер: UNIT.City
Партнер українського конкурсу: Компанія «Новелла» – офіційний дистриб’ютор Wacom в Україні
Партнер: платформа кіно та телебачення Київстар ТБ
Медіапартнери: 1+1 M