Стрічку, над якою працювало творче обʼєднання TABOR, буде представлена у програмі Двотижневик режисерів
Український документальний фільм «МІЛІТАНТРОПОС» відібрали до паралельної програми Каннського кінофестивалю – «Двотижневик режисерів». Фільм створило кінообʼєднання ТАБОР — режисери Єлизавета Сміт («Школа № 3»), Аліна Горлова («Цей Дощ Ніколи Не Скінчиться») та Семен Мозговий («Історія Зимового Саду») та оператори В’ячеслав Цвєтков, Христина Лізогуб, Денис Мельник. Наразі це єдиний український повнометражний фільм, що покажуть у рамках одного з найважливіших кінофестивалів світу.
Назва проєкту це неологізм (новостворений термін), який створила творча команда:
MILITANTROPOS (лат. «milit» — воїн; гр. «antropos» — людина) — сутність, якої набуває людина, вступаючи у стан війни. Цей граничний досвід вимагає постійної індивідуальної та колективної трансформації, тому в ситуації потрясіння MILITANTROPOS обирає війну, як єдину можливість, аби продовжувати існувати.
Ця колективна робота — своєрідний стейтмент об’єднання ТАБОР від авторів та авторок, які вже не перший рік працюють разом. Щоразу змінюючи одну з ролей: режисера, продюсера, чи режисера монтажу, вони вперше виступили співрежисер(-к)ами. Фільм ТАБОР у Каннах вже не вперше. У 2022 році в секції «Особливий погляд» відбулась світова премʼєра дебютного повнометражного фільму Максима Наконечного «Бачення метелика». У «МІЛІТАНТРОПОС» він доєднався у якості сценариста. До проєкту також приєднався Олександр Комаров — український філософ та військовослужбовець.
MILITANTROPOS – це фільм спільного виробництва України (TABOR), Австрії (MISCHIEF FILMS) та Франції (LES VALSEURS BORDEAUX). Український продюсер проєкту – Євген Рачковський, співродюсер французької копродукційної стрічки про FEMEN «Оксана» та нового документального фільму Дмитра Сухолиткого-Собчука «Тиха повінь».
«Двотижневик режисерів» – паралельна програма Каннського кінофестивалю, що існує з 1969 року і за цей час стала майданчиком для прем’єр фільмів видатних режисерів, серед яких Джордж Лукас, Мартін Скорсезе, Джим Джармуш. Алекс Гарленд та інші. У 2022 році тут вже було українське кіно — відбулась світова премʼєра українського фільму «Памфір».
«МІЛІТАНТРОПОС» став частиною документального триптиха «Дні, які Хочеться Забути». Він матиме телеверсію на 90 хвилин, прем’єра якої відбудеться на європейському телеканалі ARTE у 2026 році.
Довідка:
Режисер(к)и: Єлизавета Сміт, Аліна Горлова, Семен Мозговий
Оператор(к)и: В’ячеслав Цвєтков, Христина Лізогуб, Денис Мельник
Автор(к)и сценарію: Єлизавета Сміт, Аліна Горлова, Максим Наконечний, Семен Мозговий
Продюсер TABOR (Україна): Євген Рачковський
Продюсер Mischief Films (Австрія): Ральф Візер
Продюсер Les Valseurs Bordeaux (Франція): Набіль Беллахсен, Джастін Печберті, Дем’єн Мегербі
Звукорежисер: Михайло Закутський
Композитор: Пітер Кутін
Консультант з драматургічного монтажу: Дітер Піхлер
Сейлз-агент: Воутер Янсен (Square Eyes)
Компанії виробники: Україна: ТАБОР
Австрія: MISCHIEF FILMS
Франція: LES VALSEURS BORDEAUX
Логлайн: MILITANTROPOS (лат. «milit» – воїн; гр. «antropos» – людина) – сутність, якої набуває людина, вступаючи у стан війни. Цей граничний досвід вимагає постійної індивідуальної та колективної трансформації, тому в ситуації потрясіння MILITANTROPOS обирає війну, як єдину можливість, аби продовжувати існувати.
MILITANTROPOS – це фільм спільного виробництва України (TABOR), Австрії та Франції. Підтримали проєкт – Австрійський кіноінститут, Віденський кінофонд, ÖFI+, Creative Europa Media, Федеральне міністерство мистецтв, культури, державної служби та спорту Австрії, SWR, Arte, Програма документального кіно Інституту «Санденс» за підтримки Фундації Відкрите суспільство, IDFA Bertha Fund, ESFUF та інші. Міжнародна промоція проєкту здійснюється за підтримки Українського інституту та Eurimages.
Читайте також:
Найцікавіші українські документальні фільми 2024 року
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom