kinowar.com

На місяць Прайду: в обраних кінотеатрах вийде фільм «Жінка з…» про гендерний перехід

Польська кінозірка Іоанна Куліґ — в офіційному українському трейлері стрічки з програм Венеційського міжнародного кінофестивалю та Київського тижня критики.

13 червня в український прокат вийде польсько-шведська драма «Жінка з…» Це фільм режисерського дуету Малґожати Шумовської та Міхала Енґлерта, відомих своїми роботами «Снігу більше не буде» та «Обличчя/Рило». Енґлерт, який у цьому фільмі виступив і оператором, свого часу працював з українським кіно — він знімав стрічку «Коли падають дерева» режисерки Марисі Нікітюк.

Головний герой фільму, Анджей, мешкає в маленькому польському містечку. Він намагається бути хорошим чоловіком і батьком. Та з часом він відчуває дедалі більший дискомфорт у своєму тілі — гендерну дисфорію. Згодом Анджей переконується, що те тіло, в якому він народився, не відображає його справжньої ідентичності.

Одну з головних ролей у стрічці виконала Іоанна Куліґ — зірка номінованого на Премію «Оскар» фільму «Холодна війна» та серіалу «Бар “Едді”» від Дам’єна Шазеля. У фільмі також знялися Малґожата Гаєвська-Кшиштофік, Матеуш Вєцлавек та Боґуміла Байор.

До створення картини були залучені зіркові професіонали та професіоналки. Так, у продюсерську команду потрапили Крістіна Бер’єсон і Клаудія Смія-Ростворовська. Перша працювала з оскарівськими номінантами «Трикутник смутку» та «Жити», серед проєктів другої: «Памфір», «На висоті», «Ціна правди». Монтував стрічку Ярослав Камінскі («Холодна Війна», «Іда», «Куди ти йдеш, Аїдо?»), а художником-постановником був Марек Заверуча, дотичний до створення оскарівського номінанта 2020 року «Тіло Христове».

За словами творців, у «Жінці з…» зіграло багато трансгендерних людей — у ролях як трансгендерних, так і цисгендерних персонажів. Представники ЛГБТК+ спільноти були широко представлені й у виробничій команді.

Світова прем’єра «Жінки з…» відбулася в офіційному конкурсі Венеційського міжнародного кінофестивалю у 2023 році. В Україні фільм вперше показали на 7-му Київському тижні критики в межах програми «Фокус: Україна — Польща».

Видання IndieWire назвало стрічку «розгалуженою, ліричною та чутливою подорожжю жінки, яка стає собою справжньою», а Variety похвалило «переконливий сценарій, що побудований творцями фільму на основі численних інтервʼю з трансперсонами».

Читайте також:

Найкращі фільми від режисерок-жінок

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі