kinowar.com

Найстрашніші боді-горори усіх часів

10 жовтня в українських кінотеатрах стартував показ “Субстанції” – фільму, що став подією цьогорічного Каннського кінофестивалю та отримав приз за найкращий сценарій.

Цей сатиричний боді-горор режисерки Каролі Фаржі вирізняється новаторським стилем та неочікуваними авторськими рішеннями. А ще він став гучним кінематографічним камбеком неперевершеної Демі Мур. Акторка втілила на екрані роль справжньої суперзірки та володарки премії “Оскар”, яка веде власне фітнес-шоу. Однак успіху Елізабет Спаркл (Демі Мур) загрожує рішення продюсера шоу знайти їй молодшу заміну. Тоді героїня застосовує загадкову субстанцію, щоб створити кращу версію себе. Та чи не пошкодує вона про це, коли зіштовхнеться із наслідками цього відчайдушного кроку?

Із нагоди премʼєри “Субстанції” згадуємо топ-7 боді-горорів, які свого часу вразили любителів цього жанру.

Голова-гумка (Eraserhead) 1977

Підбірку відкриває дебютна повнометражка геніального Девіда Лінча, яка вже стала культовою класикою. “Голова-гумка” – це спроба режисера дослідити темну реальність життя метрополісів, складена в сюрреалістичну та сповнену потаємних сексуальних мотивів картину. В основу сюжету Лінч помістив мешканця задимленого промислового містечка Генрі Спенсера, який воліє не виходити зі своєї квартири. Все змінюється, коли Генрі дізнається, що дівчина, яку він не бачив вже півроку, народила від нього несхожого на людину сина-мутанта. Генрі доводиться самотужки виховувати дивну дитину. Відтоді похмуре життя чоловіка починає тісно переплітатись із моторошними мареннями, які штовхають його все ж вибратись із квартири, аби позбутись маленького монстра.

З 2004 року фільм зберігається в Американському Національному реєстрі фільмів, як культурно значущий. А сам Девід Лінч вважає цю роботу своїм найбільш духовним фільмом.

 

Тецуо — залізна людина (Tetsuo — The Iron Man) 1989

Особливо яскраво жанр боді-горора представлений в японському кінематографі. Приклад цьому незалежна стрічка режисера Сінья Цукамото “Тецуо — Залізна людина”. В ній автор пропонує подивитись на зворотній бік розвитку технологій, де взаємодія людей і машин виходить за межі нормального.

Головний герой стрічки – це технофетишист, одержимий бажанням начинити своє тіло металевими предметами. Одного дня чоловік гине під колесами машини звичайного офісного працівника, який бажає уникнути покарання за вбивство, тому ховає небіжчика в лісі. Однак, проблеми горе-водія тільки починаються, адже після аварії його тіло поступово перетворюється на груду металу і він не може цьому зарадити.

Хоч центральним образом стрічки стало залізо, вона не позбавлена одвічно людських проблем. У цій кінокартині автор підіймає питання прийняття гомосексуальності, а також проблему великої кількості насильства та руйнівної хтивості у суспільстві.

 

Бивень (Tusk) 2014

“Бивень” режисера Кевіна Сміта – це водночас страшний та… смішний боді-горор, ідея якого прийшла автору під час запису подкасту та була схвалена підписниками Сміта, які проголосували за фільмування цієї незвичайної історії. За сюжетом, журналіст та автор подкасту Воллес Брітон відправляється в Канаду заради інтервʼю із диваком. Однак Брітон безслідно зникає, а на його пошуки кидаються колега та дівчина чоловіка. Вони дізнаються, що Воллес вже не перша людина, яка зникла безвісти у цих краях. А розслідування приводить пошуковців до жахливої правди, про яку вони воліли б не знати…

 

Сире (Grave) 2016

Цю дебютну кінострічку режисерки Джулії Дюкорно критики називають одним із найбільш цікавих боді-горорів останніх років. Фільм “Сире” сміливий, відвертий та шокуючий. Він отримав визнання на міжнародних кінофестивалях та низку професійних нагород.

За сюжетом, принципова вегетаріанка Жустін вступає до ветеринарного коледжу. Тут вона змушена пройти обовʼязковий ритуал для новачків – зʼїсти шмат сирого мʼяса. Після цієї огидної трапези дівчина, яка до цього вживала лише рослинну їжу, стикається із неминучими змінами у власних гастрономічних вподобаннях. Тепер Жустін не уявляє свого життя без шматка сирого мʼяса та ледве стримується, щоб не вкусити свого хлопця під час сексу. Нові шокуючі уявлення про їжу відкривають для Жустін страшну таємницю її родини.

 

Титан (Titane) 2021

Це вже другий боді-горор від режисерки Джулії Дюкорно. Після успіху стрічки “Сире” авторка ризикнула піти далі у бажанні шокувати свого глядача та зробила фільм “Титан” ще більш моторошним. Цей крок виявився цілком виправданим, адже за цю роботу Дюкорно отримала “Золоту пальмову гілку”.

Головна героїня цієї провокативної стрічки, Алексія, з дитинства має вживлену у голову титанову пластину. Вона уникає близькості з людьми та має неконтрольоване тяжіння до інтиму із металевими предметами. Як наслідок, дівчина загадково вагітніє від машини. А ще вона виявляється жорстокою серійною вбивцею, що несе в собі нестримну лють.

 

У чужій шкурі (Possessor) 2020

Премʼєра цього науково-фантастичного трилера від режисера та сценариста Брендона Кроненберга відбулась в рамках кінофестивалю “Санденс” у 2020 році. А от вихід стрічки у широкий прокат був під загрозою зриву. Адже за кілька тижнів до цього копію фільму викрали та виклали в інтернеті. Втім, можливо, це зіграло на користь глядачу, адже після інциденту автор кінокартини вирішив випустити розширену режисерську версію фільму.

Стрічка розповідає про жінку-кілера, яка працює в секретній лабораторії. За допомогою імплантів, вживлених в мозок інших людей, кілерка має можливість контролювати чужу свідомість та пригнічувати волю носіїв чіпів. Все заради одного – змусити їх вбивати. Це допомагає жінці виконувати замовні вбивства руками людей із близького оточення своїх жертв. Але одного разу щось іде не за планом, і головна героїня сама стає заручницею секретного чіпа.

 

Бездоганність (The Perfection) 2018

Режисер Річард Шепард майстерно нашпигував свою “Бездоганність” карколомними сюжетними поворотами та спромігся поєднати в стрічці одразу кілька жанрів – детектив, психологічну драму та моторошний боді-горор.

За сюжетом, в минулому талановита віолончелістка Шарлотта після вимушеної перерви намагається повернутись у світ музики. Однак, її місце вже зайняте – наставник дівчини має нову протеже, зіркову музикантку Ліззі. Втім, Шарлотта знаходить спільну мову з Елізабет. Між жінками виникає сильне тяжіння і вони разом вирушають у подорож. Це і стає початком жаху, який доведеться пережити конкуренткам.

Читайте також:

12 найкращих горорів останнього десятиліття

Найкращі трилери всіх часів

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі