Життя сповнене важких виборів, чи не так?
Урсула
На конвеєр кіноадаптацій Disney підкинули нову рибку – фільм «Русалонька» (The Little Mermaid), заснований на однойменному мультфільмі 1989 року, який, у свою чергу, спирається на ідеї казки Ганса Крістіана Андерсена 1837 року.
Перезняти «Русалоньку» студія вирішила у 2016 році, на проєкт призначили Роба Маршалла, що зрежисував для Disney «Піратів Карибського моря: На дивних берегах». За сценарій відповідав Девід Мегі («Мері Поппінс повертається», «Життя Пі»). Задачею було зробити стрічку, яка б познайомила нову аудиторію з культовим твором, водночас затягнула б в кінотеатри глядачів, звиклих до масштабних діснеєвських кіноатракціонів. Стрічка вийшла на 40 хвилин довшою за оригінал, але спирається на всі класичні прийоми студії.
За сюжетом молода донька володаря морів Тритона – єдина, хто не хоче жити по батьковим правилам, головне з яких – не наближатися до світу людей на поверхні. А там є свій бунтар – молодий принц Ерік, що теж порушує всі правила для знаті, наражаючись на небезпеку у морських подорожах і пошуку незвіданого. І от ці двоє діточок нової формації, обоє з неповних родин, несуть просвіту своїм світам, борючись з упередженнями силою кохання.
Автори вдалися до максимально обережного підходу, щоб не нашкодити маленьким глядачам та касовим зборам. Якщо ви бачили хоча б один фільм Disney за останнє десятиліття, в сюжетні повороти входитимете як Міхаель Шумахер на піку кар’єри.
Єдине, чим студія ризикнула, хоча для них це теж уже не новий прийом – це взяли на роль Аріель Голлі Бейлі, яку вже знімали в провальних «Складках часу». Фанати очікувано підняли ґвалт через русалоньку-мулатку, але це не зупинило студію. Ба більше, плем’я русалів та русалок у фільмі сяє всіма можливими расами, немов райдуга.
Батька Аріель Тритона зіграв іспанець Хав’єр Бардем. Роль красеня принца виконав Джона Гавер-Кінґ («Маленькі жінки»), його мати – королеву – зіграла Нома Думезвені («Мері Поппінс повертається»). За втілення злої відьми Урсули відповідали одразу двоє: комікесса Мелісса Маккарті та зірка трилерів Джессіка Олександр («Море страху»). Не те щоб це дуже допомогло оживити персонажа, бо монологи Урсули згодяться хіба для дітей дошкільного віку.
Як і оригінальна «Русалоньку», стрічка сповнена пісень, не даремно ж Голлі Бейлі у дуеті з сестрою заробили п’ять номінацій на Греммі. Щоправда більшість номерів тут – надривні оперні партії, від в яких у кінотеатрі закладає вуха, але не стискається серце.
І це дивно, адже над музикою працював автор з оригінального мульту Алан Менкен, а нові допомагав написати Лін-Мануель Міранда, один з найкращих авторів мюзиклів в Голлівуді. Та вдалими я б назвав лише пісні друзів-звірів Аріель – краба Себастіана, рибки Флаундера та чайки Скаттл. От де справді смішні номери, ще й прекрасно локалізовані українською.
Анімовані звірі за традицією Disney зробили максимально реалістичними. Виглядає це дещо дивно, як і у «Королі Леві», особливо рибка, що розмовляє, Флаундер. Звірі виступають і основним джерелом гумору у стрічці, якого, якщо чесно, тут зовсім небагато.
А от що найбільше вдалося авторам, так це підводний світ, в якому відбувається половина подій фільму. Мало того, що він прекрасно намальований у CGI, так ще й підводна фізика й рухи персонажів виглядають просто чарівно. Настільки, що затьмарюють усі сцена на поверхні, хоч їй і знімали на мальовничому острові Сардинія.
Фільм «Русалоньку» вийшов типовою екранізацією мультиплікаційної класики Disney, в якому автори використовують завчені шаблони для ознайомлення підростаючої публіки зі старою історією. Єдине, що може запропонувати ця стрічка дорослим глядачам – прекрасну комп’ютерну графіку, легку історію кохання та прагнення свободи. А також відчуття ностальгії за дитинством, коли заграє фірмова мелодія з мультфільму, яку ви точно впізнаєте.
Дмитро Сидоренко
Читайте також:
Найкращі мультфільми всіх часів
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom