kinowar.com

Оперета на дні. Рецензія на фільм «Русалонька»

Життя сповнене важких виборів, чи не так?
Урсула

На конвеєр кіноадаптацій Disney підкинули нову рибку – фільм «Русалонька» (The Little Mermaid), заснований на однойменному мультфільмі 1989 року, який, у свою чергу, спирається на ідеї казки Ганса Крістіана Андерсена 1837 року.

The Little Mermaid 2023

Перезняти «Русалоньку» студія вирішила у 2016 році, на проєкт призначили Роба Маршалла, що зрежисував для Disney «Піратів Карибського моря: На дивних берегах». За сценарій відповідав Девід Мегі («Мері Поппінс повертається», «Життя Пі»). Задачею було зробити стрічку, яка б познайомила нову аудиторію з культовим твором, водночас затягнула б в кінотеатри глядачів, звиклих до масштабних діснеєвських кіноатракціонів. Стрічка вийшла на 40 хвилин довшою за оригінал, але спирається на всі класичні прийоми студії.

За сюжетом молода донька володаря морів Тритона – єдина, хто не хоче жити по батьковим правилам, головне з яких – не наближатися до світу людей на поверхні. А там є свій бунтар – молодий принц Ерік, що теж порушує всі правила для знаті, наражаючись на небезпеку у морських подорожах і пошуку незвіданого. І от ці двоє діточок нової формації, обоє з неповних родин, несуть просвіту своїм світам, борючись з упередженнями силою кохання.

Автори вдалися до максимально обережного підходу, щоб не нашкодити маленьким глядачам та касовим зборам. Якщо ви бачили хоча б один фільм Disney за останнє десятиліття, в сюжетні повороти входитимете як Міхаель Шумахер на піку кар’єри.

Русалонька The Little Mermaid 2023

Єдине, чим студія ризикнула, хоча для них це теж уже не новий прийом – це взяли на роль Аріель Голлі Бейлі, яку вже знімали в провальних «Складках часу». Фанати очікувано підняли ґвалт через русалоньку-мулатку, але це не зупинило студію. Ба більше, плем’я русалів та русалок у фільмі сяє всіма можливими расами, немов райдуга.

Батька Аріель Тритона зіграв іспанець Хав’єр Бардем. Роль красеня принца виконав Джона Гавер-Кінґ («Маленькі жінки»), його мати – королеву – зіграла Нома Думезвені («Мері Поппінс повертається»). За втілення злої відьми Урсули відповідали одразу двоє: комікесса Мелісса Маккарті та зірка трилерів Джессіка Олександр («Море страху»). Не те щоб це дуже допомогло оживити персонажа, бо монологи Урсули згодяться хіба для дітей дошкільного віку.

Русалонька The Little Mermaid 2023

Як і оригінальна «Русалоньку», стрічка сповнена пісень, не даремно ж Голлі Бейлі у дуеті з сестрою заробили п’ять номінацій на Греммі. Щоправда більшість номерів тут – надривні оперні партії, від в яких у кінотеатрі закладає вуха, але не стискається серце.

І це дивно, адже над музикою працював автор з оригінального мульту Алан Менкен, а нові допомагав написати Лін-Мануель Міранда, один з найкращих авторів мюзиклів в Голлівуді. Та вдалими я б назвав лише пісні друзів-звірів Аріель – краба Себастіана, рибки Флаундера та чайки Скаттл. От де справді смішні номери, ще й прекрасно локалізовані українською.

Русалонька The Little Mermaid 2023

Анімовані звірі за традицією Disney зробили максимально реалістичними. Виглядає це дещо дивно, як і у «Королі Леві», особливо рибка, що розмовляє, Флаундер. Звірі виступають і основним джерелом гумору у стрічці, якого, якщо чесно, тут зовсім небагато.

А от що найбільше вдалося авторам, так це підводний світ, в якому відбувається половина подій фільму. Мало того, що він прекрасно намальований у CGI, так ще й підводна фізика й рухи персонажів виглядають просто чарівно. Настільки, що затьмарюють усі сцена на поверхні, хоч їй і знімали на мальовничому острові Сардинія.

Русалонька The Little Mermaid 2023

Фільм «Русалоньку» вийшов типовою екранізацією мультиплікаційної класики Disney, в якому автори використовують завчені шаблони для ознайомлення підростаючої публіки зі старою історією. Єдине, що може запропонувати ця стрічка дорослим глядачам – прекрасну комп’ютерну графіку, легку історію кохання та прагнення свободи. А також відчуття ностальгії за дитинством, коли заграє фірмова мелодія з мультфільму, яку ви точно впізнаєте.

Дмитро Сидоренко

Русалонька The Little Mermaid 2023

Русалонька The Little Mermaid 2023

Русалонька The Little Mermaid 2023

Читайте також:

Найкращі мультфільми всіх часів

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі