kinowar.com

Прем’єрний спецпоказ документального фільму «Rave Толока» відбудеться в рамках DocKyivFest

Чи на часі веселитися? На це питання 30 березня відповість фільм «Rave Толока», показ якого відбудеться у рамках Міжнародного фестивалю середньометражного глядацького документального кіно DocKyivFest. Фільм виробництва Starlight. Doc розглядає незвичне поєднання волонтерства та вечірок, як нового явища в охопленій війною Україні та задається питанням, чи можемо ми дозволити собі радіти у моменти загрози, яка постійно нависає над українцями. 

Толока – давній український звичай. Століттями українці називали так форму групової праці задля вирішення спільної проблеми чи задачі. На тлі повномасштабного вторгнення неформальна спільнота української столиці звертається до свого коріння, щоб відродити традицію взаємодопомоги, але вже в сучасному стилі. Під звуки техно.

документальний фільм «Rave Толока»

Традицію “толоки” взяли за основу засновники руху Repair Together, який розпочав свою діяльність у 2022 році з допомоги у розборах завалів зруйнованих війною будинків у щойно деокупованій Чернігівщині. 

документальний фільм «Rave Толока»

Документальний фільм «Rave Толока» розпочинається із розповіді про ноу-хау волонтерського руху, які започаткували формат розбору завалів під звуки електронної музики. Проте автори фільму йдуть далі та досліджують питання різноманіття психології травматичного досвіду українців та трансформації усієї тусовки креативного класу столиці у глобальну волонтерську спільноту.

Ми розпочинали цей фільм із задумом зафільмувати примирення поколінь, яке відбулося на фоні війни. Проте ми дещо стереотипно уявляли, що взаємодія між київськими рейверами та сільськими жителями, до яких столичні креативники приїхали надати допомогу, розпочнеться із недовіри і лише поступово трансформується у теплі стосунки та розуміння світів одне одного. Але на практиці ми побачили, що конфлікту зовнішнього немає, селяни одразу прийняли помічників, як рідних. Натомість існував конфлікт внутрішній – у серцях самих активістів. Питання, котре задає собі, думаю, кожен з нас – буквально зависло у повітрі під час зйомок: чи маю я право радіти життю у момент, коли моя країна страждає, коли щодня гинуть люди? Тож у підсумку у нас вийшло кіно про ментальне здоровʼя, про те, як дозволити собі жити, як трансформувати біль та страх – у корисну для країни дію. Вірю, що фільм виявиться близьким та зрозумілим навіть далеким від рейв культури людям”, – розповідає Тетяна Гребенік, Генеральна креативна продюсерка Starlight_Doc, авторка ідеї і сценарію фільму.

документальний фільм «Rave Толока»

Творча команда, що працювала над фільмом, буквально проживала увесь досвід разом із героями фільму. Співавторка сценарію і редакторка Анна Сухецька у якості розвідки спочатку сама їздила на Толоки як волонтерка. Потім до неї долучалися почергово різні режисерські та операторські групи. Вони разом із волонтерами розбирали завали, вривалися під техно музику, ночували у спортзалі сільської школи, а зранку знов збиралися на Толоку. 

Серед головних героїв фільму учасники столичної рейв-тусовки, ді-джеї, музиканти, організатори вечірок. Війна вплинула на кожного з них, адже тепер жодна активність не обходиться без соціальної складової – антивоєнного висловлювання через музику, збору на потреби військових на денних вечірках, фізичної праці на завалах під звуки техно. У підсумку усі герої фільму так чи інакше знайшли у волонтерстві новий сенс життя. 

Гості спеціального показу Doc Kyiv Fest матимуть нагоду побачити історію незвичної трансформації суспільства на великому кінотеатральному екрані. А вже з 28 березня кожен бажаючий з будь-якого куточку світу зможе переглянути «Rave Толоку» у застосунку діджитал платформи votvot.tv  від «Радіо Свобода».

документальний фільм «Rave Толока»

Інформаційна довідка

Rave Толока

Офіційний синопсис
Початок повномасштабної війни став поштовхом для стрімкого зростання громадянської свідомості в Україні. Ця хвиля охопила навіть здавалося б найбільш відособлені частини суспільства – як то спільноту рейверів. Поступово волонтерство перетворилося для них на такий же сенс життя, як вечірки в минулому.

Жанр: документальне кіно
Хронометраж: 60 хвилин

Авторка фільму та креативна продюсерка: Тетяна Гребенік-Козіна

Сценарій: Ганна Сухецька, Тетяна Гребенік-Козіна
Режисер: Віталь Карабань, Антон Штука
Виконавчі продюсери: Анастасія Штейнгауз, Наталія Межинська, Тетяна Гребенік-Козіна
Операторка: Іванка-Катерина Яковина, Ілля Рєзніков, Дмитро Муленко, Олег Авілов, Сергій Кіреєв, Антон Штука
Виробництво: Starlight_Doc

Doc Kyiv Fest – щорічний міжнародний кінофестиваль середньометражного глядацького документального кіно, заснований Громадською Організацією “Кінофест”. До організаційного комітету також увійшли медіакомпанія StarlightMedia та Одеський міжнародний кінофестиваль. 

Відбудеться 28-30 березня 2024 р.

В межах фестивалю на глядачів чекають покази Національної конкурсної програми, а також спеціальні покази українських та іноземних документальних фільмів, які вже встигли оцінити глядачі провідних світових кінофестивалів та платформ. А для фахівців індустрії запланована низка галузевих заходів, що включає пітчинг проєктів на стадіях Work in progress та Development, майстер-класи і дискусії на актуальні для кіносфери теми.

Генеральний інформаційний партнер: ICTV2

Медіапартнер – 1+1 media

Інформаційний партнер – Prokino

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі