I guess I knew all along, he’d take his angels home
‘Cause he loves them too much to let them stay.
Alan Jackson, «Knew All Along»
Британський режисер, сценарист та продюсер Пол Вільям Скотт Андерсон (не плутати з Полом Томасом Андерсоном) набив руку на двох речах: за десятки мільйонів створювати B-movie з монстрами та знімати в них свою дружину – Міллу Йовович.
Зазвичай робить він це за мотивами відеоігор (франшиза «Оселя зла», «Мисливець на монстрів»), та цього разу в його руки потрапив проєкт за коротким фентезі автора «Гри престолів» Джорджа Р. Р. Мартіна «У Загублених землях» (In the Lost Lands).
Права на оповідання (разом з двома іншими, «Самотні пісні Ларен Дорр» та «Гіркоцвіт») викупив ще у 2015 році німець Костянтин Вернер, який планував зробити з них один фільм з Йовович у ролі відьми Еліс. Цікаве співпадіння: так само звали героїню Мілли у франшизі «Оселя зла». Проте проєкт Вернера тоді не склався, і лише у 2021 році його «оживив» Пол В. С. Андерсон, доопрацювавши сценарій під власне бачення цієї похмурої казки у стилі братів Грімм.
Читайте також: Пол В. С. Андерсон – режисер, якого люблять глядачі, хоча й зневажають критики
Сюжет переносить глядачів у постапокаліптичний світ, де залишками людства, як у середньовіччі, править монархія та церква. Відьма Грей Еліс (Мілла Йовович), яка задорого виконує будь-яке прохання, не відмовляючи ніколи й нікому, стає поперек горла клірикам, бо уособлює непокору і може спровокувати повстання серед плебсу. Тому церква воліє її стратити, але Еліс тікає з шибениці і дуже вчасно отримує замовлення від дружини царя на пошук перевертня, що мешкає далеко у Загублених Землях. Еліс наймає провідника Бойза (Дейв Батіста), і вони разом вирушають на пошуки вовкулаки, а церковники наступають їм на п’яти.
У Джорджа Мартіна, як зазвичай, вийшло цікаве фентезі з закрученим сюжетом та багаторівневими інтригами, які неодмінно здивують вас у фіналі. Автор навіть спершу планував написати декілька оповідань про Еліс та видати їх однією книгою, але, як це часто у нього трапляється, руки до цього так і не дійшли. Зате письменник заявив, що готовий написати продовження в разі успішної екранізації.
Проте, зважаючи на якість фільму Пола В. С. Андерсона та його успіхи на старті прокату, стрічці навряд чи вдасться відбити бюджет у 55 мільйонів доларів. Тим паче схожа, проте куди більш крута «Фуріоза» минулого року провалилася у прокаті. Цікаво, що більшість витрат «У Загублених землях» склали не гонорари зірок, адже Йовович та Батіста отримали всього 3 та 4 мільйони доларів відповідно, а витрати на спецефекти та екстенсивне використання графіки.
Фільмування стрічки відбувалося на студії Alvernia у Кракові. Весь фільм знімали у павільйоні, але не на старомодному «зеленому полотні», а за допомогою сучасних рішень на базі ігрового рушія Unreal Engine, завдяки чому віртуальні декорації візуалізовуються на екрані режисера у реальному часі, тож йому та акторам легше розуміти, як вони існують в кадрі, не чекаючи постпродакшену.
На жаль, «У Загублених землях» не може похизуватися оригінальністю, адже глядачам пропонують дуже ліниве зображення постапокаліпсису зі зруйнованими мегаполісами, градирнями атомної станції з величезним символом радіації на землі, величезні крокуючі екскаватори та гігантські новобудови у формі черепів. Ще й серед ворогів окрім місцевих хрестоносців неодмінно мають бути зомбі.
Постановка боїв – невиразна, а пафос сцен та зйомки такий, немов це робив підліток. Власне, саме підлітковій авдиторії найбільше зайде подібне кіно, бо тут за годину-сорок більш ніж достатньо екшну, а діалоги настільки примітивні, що їх не витримає жоден дорослий.
Фільм «У Загублених землях» мав би стати похмурою казкою про те, що варто бути обачнішим з власними бажаннями, особливо, коли ти загадуєш їх відьмі. Проте від оповідання Мартіна тут лишилося занадто мало сенсу, оскільки Пол В. С. Андерсон перетворив цю історію на черговий підлітковий атракціон з безкінечного невигадливого місива, недолугого слоу-мо і нав’язливої реклами дорогого годинника. Шкода, адже якісні фентезі на великих екранах трапляються нині раз на декілька років.
Дмитро Сидоренко
Читайте також:
Найкращі (і найгірші) фільми в жанрі фентезі
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom