kinowar.com

Стрічка «Мирні люди» Оксани Карпович відкриє цьогорічний фестиваль Docudays UA

В українських кінотеатрах картина, побудована на перехоплених розмовах російських окупантів зі своїми близькими, вийде в серпні.

  Стрічка «Мирні люди» Оксани Карпович відкриє цьогорічний фестиваль Docudays UA    В українських кінотеатрах картина, побудована на перехоплених розмовах російських окупантів зі своїми близькими, вийде в серпні.      Стрічка «Мирні люди» (Intercepted) української режисерки Оксани Карпович

Стрічка «Мирні люди» (Intercepted) української режисерки Оксани Карпович стане фільмом-відкриттям 21-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який триватиме з 31 травня до 9 червня. В український прокат картина вийде невдовзі після національної прем’єри — 29 серпня.

Це нетрадиційне роуд-муві деокупованими українськими територіями, яке демонструє руйнування спричинені повномасштабним російським вторгненням. Аудіоряд стрічки побудований на перехоплених телефонних розмовах російських військових з їхніми близькими. Це ті самі далекі від війни «мирні люди», висловлювання яких шокують особливою жорстокістю.

Геннадій Кофман, член правління ГО «Докудейз» і Відбіркової ради фестивалю, продюсер, коментує«Щороку знайти та обрати стрічку-відкриття — велика пригода. Адже важливо відшукати саме той фільм, який якнайкраще, найточніше визначить тематику фестивалю, стане своєрідним провідником до фестивального тижня і при цьому матиме всі необхідні якості креативної документалістики, до яких так уважно ставиться Docudays UA. Цього року нам було трохи легше. Ми знали, що фільм “Мирні люди” створює одна з найсильніших команд українських документалісток».

Світова прем’єра стрічки відбулася на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Там фільм отримав Спеціальну відзнаку від екуменічного журі у секції Forum і спеціальну згадку від журі Amnesty International. Після прем’єри картина викликала великий міжнародний резонанс і була запрошена до програм багатьох провідних кінофорумів.

Фільм створено за підтримки: SODEC, Téléfilm Canada, Conseil des arts et des lettres du Québec, CNC, Visions sud est, Swiss Agency for Development and Cooperation, Chicken & Egg Pictures 2022 Critical Issues Fund Grant, Hot Docs Ted Rogers Fund, Procirep — Société des Producteurs et de l’Angoa.

Міжнародний сейлзагент: Lightdox

Підтримка міжнародної промоції: Український інститут та Єврімаж

Український дистрибутор — кінокомпанія «Артхаус Трафік»

Читайте також:

Найкращі українські фільми про війну з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі