Знята на Херсонщині незадовго до повномасштабного вторгнення стрічка від режисера картини «Вулкан» та продюсерки номінованого на «Оскар» фільму «Будинок зі скалок».
На 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, який відбудеться в лютому, покажуть новий ігровий повнометражний фільм «Редакція» українського режисера Романа Бондарчука. Стрічку представлено у програмі Forum, що курована Арсеналом — Інститутом кіно та відеомистецтва Берліна, й зосереджена на пошуці нових форм кіномови. В українських кінотеатрах картину випустять восени 2024 року.
Сюжет фільму розпочинається з диких степів і лісів українського Півдня. Тут молодий науковий співробітник природничого музею Юра намагається врятувати рідкісних тварин від знищення. Він шукає бабака степового, якого нібито бачили селяни в цих краях. Натомість хлопець стає свідком підпалу лісу. Він несе фотографії підпалювачів і свою статтю до редакції місцевої газети, але ні природа, ні справедливість тут нікого не цікавлять. Його наївне бачення світу руйнується у вирі фейкових новин, корупційних схем і фальсифікованих виборів. Опинившись у центрі таємничого ритуалу, який проводять місцеві чиновники, герой має з’ясувати, хто він — представник напівзниклого виду «людини справжньої» чи звичайний невдаха?
У головній ролі дебютував Дмитро Багненко — журналіст, а нині військовий Збройних Сил України. Також у фільмі зіграли акторка Римма Зюбіна, кінорежисерка Жанна Озірна, журналіст Сергій Іванов, драматург Максим Курочкін, актори Андрій Кирильчук, Василь Кухарський, режисер Олександр Шмаль та інші.
Режисер і співавтор сценарію — Роман Бондарчук, знаний за своїми попередніми картинами «Вулкан» і «Українські шерифи». Також Бондарчук відомий як артдиректор фестивалю Docudays UA. «Редакція» продовжує серію фільмів режисера, присвячених дослідженню Півдня України. Стрічку знімали в Херсоні та Херсонській області, зокрема у нині окупованих Олешківських пісках. Фільмування було закінчено всього за кілька місяців до повномасштабного вторгнення.
«Для усієї знімальної групи “Редакція” — більше, ніж просто фільм. Це особливий досвід, що випробовував межі наших можливостей та змінював наші життя. Монтуючи його, ми повертались у рідні місця, багато з яких нині під окупацією, багато — зруйновані, і спогад про них існує лише на екрані. Я вдячний, що фільм зустрів однодумців у особі команди Берлінале. Радію, що світова прем’єра відбудеться за їхньої авторитетної підтримки й супроводу, перед найкращими кінопрофесіоналами, критиками та глядачами з усього світу. Для нас це також можливість розповідати про Україну, нагадувати про необхідність підтримки нашої боротьби на одному з найвпливовіших кінофестивалів світу. Тієї боротьби, в якій у грудні 2022 року, захищаючи Україну, героїчно загинув режисер монтажу Віктор Онисько, а у грудні 2023-го загинув актор, виконавець ролі Бджоляра Василь Кухарський», — коментує Роман Бондарчук.
Авторка сценарію — Алла Тютюнник, співавторка — Дар’я Аверченко. Продюсерки фільму: Дар’я Бассель («Мун Мен») та Дар’я Аверченко («Південь фільм»). Копродюсерки: Таня Ґеорґієва-Вальдхауер (Elemag Pictures / Німеччина), Катаріна Крначова (Silverart / Словаччина), Дагмар Седлачкова (MasterFilm / Чехія). Оператор: Вадим Ільков. Режисери монтажу: Віктор Онисько, Нікон Романченко. Композитор: Антон Байбаков. Художник-постановник: Кирило Шувалов. Звукорежисер: Сергій Степанський. Кастинг директорка: Тетяна Симон. Художниця з костюмів: Софія Дорошенко.
Український дистрибутор — кінокомпанії «Артхаус Трафік». Продакшн: компанія «Мун Мен» у співпраці з Elemag Pictures, Silverart, MasterFilm та «Південь фільм».
Компанія «Мун Мен» заснована 2019-го року продюсерками Дарією Бассель та Вікою Хоменко. Серед її проєктів — авторські документальні та художні фільми, що осмислюють складні й актуальні суспільні теми. Більшість стрічок компанії є міжнародними копродукціями. Компанія співпродюсувала й номіновану на «Оскар» документальну стрічку «Будинок зі скалок» (реж. Сімон Леренґ Вільмонт).
«Артхаус Трафік» — кінодистрибутор з 20-річною історією, який випустив на екрани майже 500 фільмів, серед яких українські «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, «Стоп-Земля» Катерини Горностай, «Носоріг» Олега Сенцова, «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча та інші.
Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Фонду спільного виробництва Ради Європи «Єврімаж», Центральнонімецького Медіафонду, Словацького аудіовізуального фонду, Чеського кінофонду, Європейського Фонду Солідарності З Українськими Фільмами, Українського Культурного Фонду. Промо супровід світової прем’єри відбувається завдяки підтримці програми proMOTION, організованої Українським інститутом та Фондом спільного виробництва Ради Європи «Єврімаж».
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom