kinowar.com

Світова прем’єра українського фільму «Редакція» відбудеться на Берлінале

Знята на Херсонщині незадовго до повномасштабного вторгнення стрічка від режисера картини «Вулкан» та продюсерки номінованого на «Оскар» фільму «Будинок зі скалок».

фільм «Редакція» українського режисера Романа Бондарчука

На 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, який відбудеться в лютому, покажуть новий ігровий повнометражний фільм «Редакція» українського режисера Романа Бондарчука. Стрічку представлено у програмі Forum, що курована Арсеналом — Інститутом кіно та відеомистецтва Берліна, й зосереджена на пошуці нових форм кіномови. В українських кінотеатрах картину випустять восени 2024 року.

Сюжет фільму розпочинається з диких степів і лісів українського Півдня. Тут молодий науковий співробітник природничого музею Юра намагається врятувати рідкісних тварин від знищення. Він шукає бабака степового, якого нібито бачили селяни в цих краях. Натомість хлопець стає свідком підпалу лісу. Він несе фотографії підпалювачів і свою статтю до редакції місцевої газети, але ні природа, ні справедливість тут нікого не цікавлять. Його наївне бачення світу руйнується у вирі фейкових новин, корупційних схем і фальсифікованих виборів. Опинившись у центрі таємничого ритуалу, який проводять місцеві чиновники, герой має з’ясувати, хто він — представник напівзниклого виду «людини справжньої» чи звичайний невдаха?

У головній ролі дебютував Дмитро Багненко — журналіст, а нині військовий Збройних Сил України. Також у фільмі зіграли акторка Римма Зюбіна, кінорежисерка Жанна Озірна, журналіст Сергій Іванов, драматург Максим Курочкін, актори Андрій Кирильчук, Василь Кухарський, режисер Олександр Шмаль та інші.

Режисер і співавтор сценарію — Роман Бондарчук, знаний за своїми попередніми картинами «Вулкан» і «Українські шерифи». Також Бондарчук відомий як артдиректор фестивалю Docudays UA. «Редакція» продовжує серію фільмів режисера, присвячених дослідженню Півдня України. Стрічку знімали в Херсоні та Херсонській області, зокрема у нині окупованих Олешківських пісках. Фільмування було закінчено всього за кілька місяців до повномасштабного вторгнення.

«Для усієї знімальної групи “Редакція” — більше, ніж просто фільм. Це особливий досвід, що випробовував межі наших можливостей та змінював наші життя. Монтуючи його, ми повертались у рідні місця, багато з яких нині під окупацією, багато — зруйновані, і спогад про них існує лише на екрані. Я вдячний, що фільм зустрів однодумців у особі команди Берлінале. Радію, що світова прем’єра відбудеться за їхньої авторитетної підтримки й супроводу, перед найкращими кінопрофесіоналами, критиками та глядачами з усього світу. Для нас це також можливість розповідати про Україну, нагадувати про необхідність підтримки нашої боротьби на одному з найвпливовіших кінофестивалів світу. Тієї боротьби, в якій у грудні 2022 року,  захищаючи Україну, героїчно загинув режисер монтажу Віктор Онисько, а у грудні  2023-го загинув актор, виконавець ролі Бджоляра Василь Кухарський», — коментує Роман Бондарчук.

Авторка сценарію — Алла Тютюнник, співавторка — Дар’я Аверченко. Продюсерки фільму: Дар’я Бассель («Мун Мен») та Дар’я Аверченко («Південь фільм»). Копродюсерки: Таня Ґеорґієва-Вальдхауер (Elemag Pictures / Німеччина), Катаріна Крначова (Silverart / Словаччина), Дагмар Седлачкова (MasterFilm / Чехія). Оператор: Вадим Ільков. Режисери монтажу: Віктор Онисько, Нікон Романченко. Композитор: Антон Байбаков. Художник-постановник: Кирило Шувалов. Звукорежисер: Сергій Степанський. Кастинг директорка: Тетяна Симон. Художниця з костюмів: Софія Дорошенко.

Український дистрибутор — кінокомпанії «Артхаус Трафік». Продакшн: компанія «Мун Мен» у співпраці з Elemag Pictures, Silverart, MasterFilm та «Південь фільм».

Компанія «Мун Мен» заснована 2019-го року продюсерками Дарією Бассель та Вікою Хоменко. Серед її проєктів — авторські документальні та художні фільми, що осмислюють складні й актуальні суспільні теми. Більшість стрічок компанії є міжнародними копродукціями. Компанія співпродюсувала й номіновану на «Оскар» документальну стрічку «Будинок зі скалок» (реж. Сімон Леренґ Вільмонт).

«Артхаус Трафік» — кінодистрибутор з 20-річною історією, який випустив на екрани майже 500 фільмів, серед яких українські «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, «Стоп-Земля» Катерини Горностай, «Носоріг» Олега Сенцова,  «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча та інші.

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Фонду спільного виробництва Ради Європи «Єврімаж», Центральнонімецького Медіафонду, Словацького аудіовізуального фонду, Чеського кінофонду, Європейського Фонду Солідарності З Українськими Фільмами, Українського Культурного Фонду. Промо супровід світової прем’єри відбувається завдяки підтримці програми proMOTION, організованої Українським інститутом та Фондом спільного виробництва Ради Європи «Єврімаж».

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі