kinowar.com

Топ 5 серіалів про політику з найвищим рейтингом IMDb

Найкращі політичні серіали за рейтингом IMDb

Сумна реальність сьогоднішнього дня: жоден серіал про політику не зможе бути настільки ж навіженим, наскільки навіженою є сучасна політика. Втім, дивитись шоу про інтриги у високих кабінетах все одно дуже цікаво і повчально. Хтозна, якби світ серйозніше сприйняв персонажа Кевіна Спейсі в серіалі “Картковий будинок” (Френка Андервуда), то може і не було б ніякого Дональда Трампа на посаді президента США.

Згадаємо п’ятірку найкращих серіалів про політику і політиків за версією найбільшої бази даних про кіно в інтернеті – сайту IMDb. Якщо знайдете цікавий проєкт для себе, підтримайте наш сайт. Будемо дуже вам вдячні.

Західне крило (The West Wing) 1999–2006

Рейтинг IMDb 8.9

топ політичних серіалів, серіали про політиків

Мартін Шин у ролі президента США, серіал розповідає про роботу вигаданої адміністрації Білого Дому. На відміну від прикладу з Френком Андервудом, тут немає маніакального гравця людськими долями заради власної влади (хоча, звісно, не все виглядає білосніжним та високоморальним). Впродовж 7 сезонів президенту доводиться розбиратися як з внутрішньою політичною кризою і боротьбою за посади, так і з зовнішніми викликами (війна, загострення чи переворот у вигаданих країнах Африки, Близького Сходу та невигаданих Казахстані, росії та Китаї). Звісно, не обходиться без терористів та, навіть, замахів на життя самого президента і викрадення його дочки.

Творець серіалу – ікона сценарного цеху Аарон Соркін, що стало запорукою успіху проєкту.

Читайте також: Всі фільми і серіали Аарона Соркіна, ранжовані від найгіршого до найкращого

 

Гуща подій (The Thick of It) 2005–2012

Рейтинг IMDb 8.7

топ британських серіалів

Армандо Яннуччі відомий своєю їдкою сатирою – ті, хто бачили фільм “Смерть Сталіна” залюбки це підтвердять. Але режисер та сценарист знищує бездарність та недолугість політичного Олімпу не тільки в СРСР чи країнах соціалістичного табору. У цьому серіалі дісталося британському уряду – полонених Яннуччі не бере. У певному сенсі серіал став поверненням до класичного шоу, яке ви ще побачите нижче у списку, “Так, пане міністре”. Урядовці (обидві партії, хоча їх і не називають в кадрі), держслужбовці, піарники та медіа – всі вони беруть участь у гризні, яка почалася задовго до їх приходу на службу, але не завершиться, мабуть, ніколи.

Серіал не було засновано на реальних подіях, але деякі з них, звісно, знаходили відображення в шоу (а деякі, як це часто буває з сатиричними проєктами, були передбачені у серіалі, а потім трапились насправді).

 

Картковий будинок (House of Cards) 2013–2018

Рейтинг IMDb 8.6

топ фільмів Девід Фінчер режисер

Ідеальний політичний серіал, який мав би помітно вищий бал, якби його успіх не намагалися б розтягнути на таку кількість сезонів. Варто було б закінчити його вже після першого сезону: довершений фінал, і не треба було б шукати шляхи уникнути самоповторів у наступних сезонах. Другий, третій і, можливо, четвертий сезон були створені на належному рівні, хоча напруга поступово почала спадати. Потім Кевін Спейсі опинився посеред урагану, від якого так і не зміг втекти: він залишив шоу, і воно з того часу просто не мало шансів на повернення на колишній рівень, незважаючи на всі зусилля Робін Райт та команди.

З кожним сезоном Френк Андервуд ставав все більш безпринципним та жадібним до влади. Його дружина і партнер по всім злочинам заради кар’єри також намагалася не відставати. У певний момент це виглядало аж занадто гіперболізованим злом, але… зараз, коли ми бачимо дії адміністрації Трампа, то наступає певний момент переоцінки того, що відбувалося на екрані раніше.

Читайте також: Всі фільми і серіали Девіда Фінчера, ранжовані від найгіршого до найкращого

 

Так, пане міністре (Yes Minister) 1980–1984 | Так, пане прем’єр-міністре (Yes, Prime Minister) 1986–1988

Рейтинг IMDb 8.6

топ політичних серіалів, серіали про політиків

Британський сатиричний серіал, який на пальцях пояснює, чому бюрократія і страх за власну кар’єру перемагають. Спочатку це ілюструється на прикладі роботи вигаданого міністерства, яке займається бозна чим, а потім міністр неочікувано отримує підвищення, а тому друга частина серіалу називається вже “Так, пане прем’єр-міністре”

Саме цією фразою закінчується кожна серія, адже які б дивні вимоги та прохання не висував бос до своїх підлеглих, вони розуміють, що виконувати це все одно доведеться.

 

Джон Адамс (John Adams) 2008

Рейтинг IMDb 8.4

топ мінісеріалів всіх часів

Другий президент США, один з так званих Батьків-засновників США, батько майбутнього 6-го президента США, видатний політичний діяч та людина з напрочуд багатою біографією – втім, про нього знає набагато менше людей, ніж про першого президента США чи багатьох інших (серед іншого тому, що він не був зображений на доларових банкнотах). Втім, його історія справді варта перегляду, навіть якщо ви не є шанувальником історії Сполучених Штатів.

Мінісеріал починає знайомство з Адамсом ще з часів, коли він був юристом, відстоював права громадян у суді (непрості процеси, адже і часи були складні), брав участь у Бостонському чаюванні, а потім показує інші його кар’єрні і життєві віхи – декларація Незалежності, президентство, політична боротьба з Томасом Джефферсоном, віце-президентство, робота послом в Європі та багато іншого. Не забувають творці серіалу і про приватне життя Джона Адамса, намагаючись показати його живою людиною, а не профілем на меморіальній дошці.

7 епізодів від HBO – неповторний Пол Джаматті у головній ролі.

Читайте також:

Найкращі серіали про політику

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі