kinowar.com

Топ 7 фільмів Стенлі Туччі

 03.09.2024  Актори, Добірки

Найкращі фільми Стенлі Туччі

Стенлі Туччі – майстер ролей другого плану (і наша добірка буде черговим тому свідченням). Йому достатньо навіть епізоду, щоб розкрити характер персонажу і додати фільму особливий інгредієнт. Іноді його роль запам’ятовується навіть більше, ніж сам фільм – чим не свідчення масштабу актора.

Сьогодні ми зібрали 7 найкращих його ролей, що було досить складно, адже в кіно він з 1985 року, тобто вже сорок років. Він встиг знятися в фільмі “Честь сім’ї Пріцци” з Джеком Ніколсоном і Кетлін Тернер, наприклад (це дуже старий фільм). Він взяв участь у таких стрічках як “Швидкі зміни”, “Біллі Батгейт”, трилері “Досьє Пелікан”, “Розбираючи Гаррі” Вуді Аллена, гангстерському “Проклятий шлях”, сповненому твістами “Щасливе число Слевіна”, Джулія і Джулія” зі своєю подругою Меріл Стріп, “Бурлеск” з Шер та Крістіною Агілерою, марвелівському “Першому меснику”, детективному серіалі “Фортитьюд” та ще багато чому. Попереду нас очікує трилер “Конклав” про небезпечну змову у Ватикані від режисера “На Західному фронті без змін” Едварда Берґера, де також задіяні Рейф Файнс, Джон Літгоу та Ізабелла Росселліні. За попередніми відгуками критиків, це дуже потужна робота, а отже і наш список може з часом стати трохи більше.

Підтримайте нашу редакцію, якщо вам подобається те, що ми робимо.

У центрі уваги (Spotlight) 2015

У центрі уваги (Spotlight) 2015

Фільм за реальною історією журналістського розслідування злочинів священників-педофілів бостонської католицької церкви виглядав аутсайдером оскарівської гонки на тлі інших номінантів – “Легенда Г’ю Ґласса”, “Гра на пониження”, “Міст шпигунів”, “Марсіянин”, “Шалений Макс: Дорога гніву” (оце рік був, обожнюємо, коли кажуть, що “зараз вже нічого хорошого не знімають” – а це ще в номінантах були вельми непогані “Бруклін” та “Кімната”). Так само і Стенлі Туччі перебував ніби на другому плані, адже команда журналістів була у центрі уваги (так, ми не могли втриматись), а його адвокат Мітчелл Гарабедіян ніби як виконував лише технічну функцію. Але так само як фільм отримав Оскар, так само, як роль Гарабедіяна в процесі була надважливою, так і Туччі вчергове додав фільму відчуття важливості, релевантності, реальності.

 

Довга ніч (Big Night) 1996

Довга ніч (Big Night) 1996

У цій комедійній драмі Туччі ще й співавтор сценарію (за що отримав чимало нагород). Двоє братів керують рестораном, справи якого йдуть не найкращим чином. Як завжди, один більше піклується про нетривіальні блюда в меню, а інший – про фінансову сторону питання. Врешті-решт, щоб вирішити обидві проблеми, брати вирішують влаштувати вечір неймовірної їжі у власному закладі…

 

Термінал (The Terminal) 2004

Термінал (The Terminal) 2004

Класичний Стенлі Туччі. У фільмі Стівена Спілберга у актора може хвилин 5-10, але запам’ятався його персонаж не менше, ніж головний герой Тома Генкса. Він грав мешканця надмалої країни, у якій відбулася революція саме у той час, коли він прилетів у США. Тепер він з недійсним паспортом застряг в аеропорту, а чиновник, якого грає Туччі (директор митної охорони), робить все виключно згідно посадової інструкції. Що для туриста означає довгий час перебування на території між таможнею і, власне, США.

Читайте також: Всі фільми Стівена Спілберга, ранжовані від найгіршого до найкращого

 

Межа ризику (Margin Call) 2011

Межа ризику (Margin Call) 2011

Інтелектуальний трилер про фінансову кризу 2008 року. Туччі грає аналітика, який помічає, що його гігантській фінансовій компанії загрожує масштабна криза. В той же день зранку його звільняють, відбираючи доступ до комп’ютера і телефону. Він встигає передати підлеглому матеріали власних досліджень, щоб той виправив помилки і пересвідчився, що колапс неминучий. І хоча основні події розпочинаються вже після звільнення персонажа Туччі, його невелика, майже епізодична, роль знов додає значення. Він розмірковує щодо значущості своєї роботи, поточної та колишньої, і наскільки це впливає на суспільство. Він протиставляє (як і ще деякі персонажі цього фільму) гроші і місію. Як потужний математик, який перемножує в голові чотири і п’ятизначні цифри, він оперує залізними аргументами, але при цьому не стає черствим – він все ще той самий живий ентузіаст, яким був двадцять років тому.

Чудовий недооцінений фільм, який ми дуже любимо і додаємо до всіх добірок, де тільки маємо змогу це зробити.

 

Легковажна Я (Відмінниця легкої поведінки, Легковажна відмінниця (Easy A) 2010

Легковажна Я (Відмінниця легкої поведінки, Легковажна відмінниця (Easy A) 2010

Не те щоб видатна, але дуже душевна комедія про те, як дівчина у старшій школі (чудова Емма Стоун) збрехала щодо наявності у неї сексуального досвіду, щоб врятувати репутацію друга – і пуританська шкільна спільнота миттєво визнала її шльондрою. У Туччі і Патріши Кларксон ролі невеликі, але вони обидва – справжні діаманти цієї стрічки. Вони грають таких батьків, яких хотілося б мати кожному школяру – сучасних, відкритих, відвертих, здатних слухати, співчувати, дати пораду (коли про неї запитали), а головне, все це з постійним оптимізмом і тонким почуттям гумору. Так, подібних батьків не існує. Зате Патріша Кларксон і Стенлі Туччі – існують.

Читайте також: Найкращі комедії 21 століття (на даний момент)

 

Милі кістки (The Lovely Bones) 2009

Милі кістки (The Lovely Bones) 2009

Образ Туччі з цього фільму став мемом, хоча нічого смішного тут, звісно, не відбувається: Стенлі грає маніяка-вбивцю. Та й сам мем стосується педофілії, тому це завжди сміх якщо не зі сльозами, то з певною пересторогою. Дівчина слідкує за своїм вбивцею і власною родиною із чистилища, і у неї виникає певний внутрішній конфлікт інтересів. До речі, це єдина номінація Стенлі Туччі на Оскар – звісно ж, за роль другого плану, все за його профілем. Втім, перемогу того року отримав неймовірний Крістоф Вальц за “Безславних ублюдків” – хто ж з цим вибором стане сперечатися.

 

Диявол носить Прада (The Devil Wears Prada) 2006

Диявол носить Прада (The Devil Wears Prada) 2006

Скажемо, як є: ми дуже не любимо цей фільм. Він плаский, примітивний, шаблонний, банальний, з персонажами, яких у реальному житті не існує навіть теоретично, з мотивацією героїв, яка викликає тільки посміх чи знизання плечима, а до цього всього він ще й неймовірно переоцінений. Але ми обожнюємо Стенлі Туччі у цьому фільмі (як і Меріл Стріп, ясна річ). Він елегантний, стильний, розуміючий, досвідчений, іронічний, виважений – дві хвилини його часу в кадрі краще за весь фільм в рази. Власне, у Туччі в кар’єрі така ситуація траплялась часто: він сяє навіть у відверто слабких постановках. За це ми його і любимо.

Окрема почесна згадка про цю франшизу:

Голодні ігри (The Hunger Games) 2012-2015

При всіх її недоліках, чотири фільми створили свій власний всесвіт гри, за яким цікаво було спостерігати – і Туччі традиційно створив персонажа на рівні навіть вищому, ніж сама картина (а точніше, цілих чотири, в яких він взяв участь). Цезар Флікермен, яскравий ведучий вбивчого шоу, настільки ж гротескний, як сам постапокаліптичний світ держави Панем.

Підтримайте, будь ласка, нашу редакцію: посилання на монобанку

Читайте також:

Найкращі ролі Тахара Рахіма

Найкращі ролі Різа Ахмеда

Найкращі ролі Пола Беттані

Найкращі ролі Ендрю Гарфілда

Найкращі ролі Марка Стронга

Найкращі ролі Денніса Квейда

Найкращі ролі Кевіна Костнера

Найкращі ролі Бенісіо Дель Торо

Найкращі ролі Джеремі Стронга

Найкращі ролі Венсана Касселя

Підтримайте Україну:

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі