kinowar.com

10 найкращих ролей Джеремі Стронга

Найкращі фільми Джеремі Стронга

Джеремі Стронг – одна з найбільш недооцінених фігур акторського цеху. На екрані він може відтворити все, що завгодно. Ступінь перевтілення кожного разу ледь не жахає (можливо, деякі з вас протягом прочитання цього матеріалу навіть скажуть “а, так це теж був він” стосовно якоїсь з ролей). Самовіддача завжди максимальна (про це, щоправда, багато говорять вже і з відтінком роздратування чи занепокоєння колеги по цеху, адже метод підготовки до ролі (славнозвісний method acting) аж занадто захоплює Стронга – він повністю занурюється в образ і виснажує в процесі не тільки себе, але й оточення). Але з точки зору професійної майстерності це завжди працює.

При цьому актора широка аудиторія не знає. Він не зірка на постері, він не той, чию наступну роботу очікують і обговорюють на кіношних форумах. Ба більше, головних ролей в його фільмографії настільки небагато, що можна для підрахунку скористатися однією лише рукою. Все повинно було змінитися після серіалу “Спадкоємці”, де Стронг грає одну з головних ролей, за що він отримав і Еммі, і Золотий глобус, а головне, реальну увагу критиків і глядачів. Але чи-то не встигло минути достатньо часу для пропозиції і реалізації нових проєктів, чи-то шось пішло не так, або може і сам актор надто специфічно ставиться до вибору нових картин, та якогось ривку популярності поки що не спостерігається. Не в тому сенсі, що ми очікували, що його запросять в фільми Марвел (сподіваємось, ця доля його мине), але навіть у майбутньому фільмі про молодого Дональда Трампа (так, готують і таке) він знов не у головній ролі (і якщо ви скажете “ну, він же просто не схожий на Трампа, то ми вам відповімо “а що, Себастіан Стен схожий?”).

Через це нам доведеться згадати не найкращі ролі Джеремі Стронга, а саме найкращі фільми його кар’єри. Бо навіть якщо його перформанс був на потужному рівні, час на екрані міг бути дуже обмеженим. І якщо ми б складали список фільмів, де він виступає у головній або хоча б помітно великій ролі, то він був би принизливо малим. Отже, згадаємо найкращі фільми, де актор взяв участь – палітра дуже різнобарвна.

Якщо вам сподобається ця стаття, закиньте нашій редакції трохи на банку для підтримки.

Лінкольн (Lincoln) 2012

Джон Джордж Ніколай

топ ролей Джеремі Стронг

За дві з половиною години епічної розповіді про Авраама Лінкольна від Стівена Спілберга на екрані промайнули ледь не всі основні актори Голлівуду. Знайшлося місце (небагато) і Джеремі Стронгу. Він зіграв секретаря президента, який також став і одним з соавторів біографії Лінкольна (та й взагалі, кар’єра Джона Джорджа Ніколая була доволі серйозною і масштабною, власне як і приналежність до сім’ї Ніколай французького походження, яка згодом була помітною і в Британії, і в Німеччині, і в Австрії).

Читайте також: Всі фільми Стівена Спілберга, ранжовані від найгіршого до найкращого

 

Робот і Френк (Robot & Frank) 2012

Джейк, забудовник

топ ролей Джеремі Стронг

Цей фільм, як кар’єра Джеремі Стронга в акторстві. Класний, нестандартний, можна порадити будь-кому для перегляду, але знають його одиниці (ну, добре, щодо “одиниць” то ми вже надто гіперболізували, але ви розумієте, до чого ми).

Головний герой Френк – старий злодій, який давно відійшов від справ через не найкращий стан здоров’я. Останнє сильно непокоїть і його дочку, а тому вона привозить йому робота-помічника, щоб було простіше з побутовими потребами. Спочатку Френк опирається новим технологіям і зайвій увазі, але потім розуміє, що робот може робити те, що він сам вже фізично виконувати не в змозі. А тому він починає планувати нову справу…

Читайте також: Найкращі фільми про пограбування банків

 

Тридцять хвилин до півночі (Zero Dark Thirty) 2012

Томас, аналітик

топ ролей Джеремі Стронг

Дуже потужний фільм режисерки Кетрін Бігелоу про полювання на терориста номер один з боку американських спецслужб, у якому Джеремі Стронг з’являється ледь не на декілька секунд (це знов художнє перебільшення, але просто для ілюстрації ситуації). Головну роль тут грає неймовірна Джессіка Честейн, а Стронг грає аналітика ЦРУ. До речі, на цьому кадрі Честейн може загадати бажання, адже вона тут перебуває між двох Стронгів – Джеремі і Марком. Останній грає керівника і у цій сцені він вкрай незадоволений ефективністю своїх працівників, а тому добряче кричить на них та вимагає помітніших результатів у відповідь на терористичні атаки, яких зазнали США.

 

Суддя (The Judge) 2014

Дейл Палмер

топ ролей Джеремі Стронг

Драматичний фільм, який пройшов доволі непоміченим, хоча має всі компоненти хорошого кіно. Роберт Дауні-молодший нарешті відклав (ненадовго) костюм Залізної людини і повернувся до простих історій про родину і відносини. Він грає успішного адвоката, який повертається у рідне місто до батька, з яким у нього дуже складні відносини. Батько довго (і також успішно) працює суддею, але тепер опиняється в положенні людини, яку звинувачують у вбивстві. Є чимало доказів і свідчень його провини, а обвинувач має персональні причини бажати перемоги у цьому судовому процесі – іншими словами, справи виглядають кепсько. Власний син у якості адвоката міг би допомогти, але старий суддя відмовляється від такого захисту…

У Джеремі Стронга тут значно помітніша роль у порівнянні зі стрічками вище – він грає молодшого брата головного героя (а на фото можна побачити всіх трьох братів – Вінсент Д’Онофріо зіграв старшого).

 

Гра на пониження (The Big Short) 2015

Вінні Деніел

топ ролей Джеремі Стронг

Улюблений для багатьох глядачів фільм про фінансову кризу і те, як нею скористалися найспритніші та найрозумніші. У фільмі історії трьох груп фінансових аналітиків різного штибу, розповідаються паралельно (а для того, щоб необізнані в тому, як працює фондовий ринок, хоча б мінімально розуміли, що взагалі відбувається на екрані короткі пояснення на пальцях пропонують запрошені зірки, такі як Марго Роббі в пінній ванні та шеф-кухар Ентоні Бурден на кухні власного ресторану). Всі вони виявили провісників майбутнього краху ринку нерухомості та фінансової системи, а тому заздалегідь приготували до масштабної гри на сотні мільйонів чи навіть мільярди.

Стронг грає одного з колег менеджера гедж-фонду (Стів Карелл), якому персонаж Раяна Гослінга запропонував інвестувати в  кредитні дефолтні свопи, незважаючи на те, що він працює в Deutsche Bank і мав би захищати його інтереси. Оскільки в фільмі три сюжетних лінії, то персонажів багато і екранний час цього разу обмежений для всіх, а не тільки для Стронга – однак він встигнув запам’ятатись глядачам. Можливо через те, що ті три сцени, в яких він бере участь, були ледь не найбільш емоційними та яскравими.

Читайте також: Найкращі фільми про афери і шахраїв

 

Гра Моллі (Molly’s Game) 2017

Дін Кіт

топ ролей Джеремі Стронг

Знов співпраця з Джессікою Честейн, а також з режисером і сценаристом Аароном Соркіним, фільм якого ми ще побачимо у списку вище. Це дебют Соркіна, наддосвідченого голлівудського сценариста, у якості режисера. Він взяв реальну історію лижниці, яка подавала надії рівня Олімпійських ігор, але через травму була змушена завершити кар’єру. Втім, впертість та націленість на результат, які виховує професійний спорт, даються в знаки: після недовгої перерви у пошуках нової себе, головна героїня стає королевою підпільного покеру для найбільших гравців.

Стронг грає людину, яка приводить Моллі в світ азартних ігор: він забудовник, який не надто успішний у своєму бізнесі, однак його підпільна діяльність фінансово більш вдала. Він намагається контролювати Моллі, яка поступово навчається і стає більш незалежною, але потім просто звільняє її… послаблюючи власний бізнес, адже тепер героїня Честейн має контакти гравців і досвід, а тому відкриває свою гру і переманює туди колишніх його клієнтів. Втім, головною проблемою Моллі згодом стає не Дін Кіт, якого грає Стронг, а впливові гравці, мафія та ФБР.

 

Джентльмени (The Gentlemen) 2019

Метью Бергер

топ ролей Джеремі Стронг

Так, це знов він – абсолютно інший за типажем, характером та навіть манерою спілкування. Здається, що це інша людина – впливова, але квола (та вельми мерзенна до того ж). Перебуваючи поміж аристократів, він і сам тримається наче блакитна кров, але за окулярами, капелюшком та манірною вимовою легко розгледіти поганця (що Макконахі згодом і робить).

Глядачі точно запам’ятали фільм, але чи згадають вони образ Джеремі? Навряд, особливо коли поруч настільки потужний квартет яскравих персонажів у виконанні Г’ю Гранта, Чарлі Ганнема, Коліна Фаррелла та Меттью Макконахі. Маскуючись під благочинного бізнесмена, здається, актор занадто сховався і від глядача.

 

Суд над Чиказькою сімкою (The Trial of the Chicago 7) 2020

Джеррі Рубін

топ ролей Джеремі Стронг

І знов: ну це ж просто інша людина. І справа не в тому, що у нього довге розкуйовджене волосся і борода. Він рухається інакше, його темперамент сангвініка експресивніше за всі попередні ролі разом взяті, він енергійний бунтар, якого раніше ми в фільмографії Стронга просто не бачили. Тотальне перевтілення в чудовому фільмі Аарона Соркіна, який представляє реальну історію протестів проти війни у В’єтнамі у Чикаго, через які влада вирішила влаштувати показове покарання. Було зібрано сім учасників протестів, незнайомих між собою. Їх звинуватили у змові і перетині кордонів декількох штатів на шляху до протестів, щоб сформулювати звинувачення як злочин федерального рівня. Джеремі Стронг грає Джеррі Рубіна, одного з тієї славнозвісної чиказької сімки.

Читайте також: Всі фільми Аарона Соркіна, ранжовані від найгіршого до найкращого

 

Час Армагеддону (Armageddon Time) 2022

Ірвінг Графф

топ ролей Джеремі Стронг

Це не надто відомий фільм (і навряд чи він стане таким у майбутньому), але принаймні тут Джеремі Стронга не відсунуто на задній план порівняно з зірками Ентоні Гопкінсом і Енн Гетевей. Щоправда, на передньому плані тут все ж хлопець, історія дорослішання якого і демонструється. Часи не найтолерантнішого ставлення до євреїв і афроамериканців, приватна школа, яку підтримує відомий бізнесмен і батько Дональда Трампа – Фред Трамп, початок 80-х – все це крізь призму спогадів режисера Джеймса Грея.

 

Спадкоємці або Спадщина (Succession) 2018-2023

Кендалл Рой

топ ролей Джеремі Стронг

Нарешті, головний поки що проєкт в кар’єрі Джеремі Стронга і його шанс на головні ролі у подальшому. Один з найкращих серіалів останніх років, який парадоксально не пропонує жодного героя, якому ви хотіли б співчувати. Голова сім’ї (Браян Кокс) – диктатор, деспот і мізантроп (але при цьому ще й мільярдер, тому його думка важить чимало в компанії бізнесменів і політиків). Його діти претендують на крісло голови батьківської компанії, яку, здається, той не збирається їм залишати. Між собою діти також не можуть налагодити відносини, і якщо і помиряться, то лише на кілька днів заради ситуаційних успіхів у боротьбі з іншими. Друзів тут ні у кого немає, коханки чекають лише на гроші та пишне весілля, а дітей власних головні персонажі можуть не бачити тижнями. Джеремі Стронг грає одного з трьох дітей головного боса, і кожного разу, коли починає здаватися, що він став на вірний шлях, він поспішає відійти якомога далі від нього.

Чому ж тоді на це так цікаво дивитись? Не в останню чергу через чудових акторів. Але головна перевага перед сучасними серіалами – продуманий цільний сценарій, де вчинки персонажів вмотивовані зовнішніми обставинами та власними моральними установками (або, точніше буде сказати, аморальними). Додайте сюди світ великого бізнесу і впливових медіа – і перед вами один з найкращих проєктів останніх років про шкідливий вплив грошей на і без того розбещене суспільство.

Якщо вам сподобалася ця стаття, закиньте нашій редакції трохи на банку для підтримки.

Читайте також:

Найкращі ролі Тімоті Шаламе

Найкращі ролі Аарона Тейлор-Джонсона

Найкращі ролі Джоша Броліна

Найкращі ролі Венсана Касселя

Найкращі ролі Крістофа Вальца

Найкращі ролі Ентоні Гопкінса

Найкращі ролі Стеллана Скашгорда

Найкращі ролі Майкла Кейна

Найкращі ролі Курта Рассела

Найкращі ролі Дензела Вашингтона

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі