kinowar.com

Український фільм «20 днів у Маріуполі» отримав номінацію на «Оскар»

Відбулася безпрецедентна подія. Вперше кінострічка, створена незалежною Україною, отримала номінацію на премію «Оскар». Цією стрічкою стала воєнна документалка «20 днів у Маріуполі».

«20 днів у Маріуполі» – робота українського військового кореспондента та письменника, відеографа Мстислава Чернова про осаду Маріуполя у лютому-березні 2022 року під час повномасштабного російського вторгнення. Тоді команда Чернова виявилася єдиною командою журналістів, що не встигли виїхати і опинилася у пастці в оточеному Маріуполі та намагалися продовжувати свою роботу, документуючи жах і трагедію війни… За словами критиків, погляд Чернова на страшні події надзвичайно чесний, правдивий, неполітичний і підкупає глядачів, бо не намагається ними маніпулювати.

Українська картина побореться за голлівудську статуетку у номінації «найкращий документальний фільм». Раніше «20 днів у Маріуполі» отримав дві номінації на британську кінопремію BAFTA у категоріях «найкращий документальний фільм» і «найкращий фільм». Також нагадаємо, що світова прем’єра роботи Чернова відбулася на кінофестивалі незалежного американського кіно «Санденс» рік тому, у січні 2023, де стрічка отримала приз глядацьких симпатій.

За радянських часів єдиним фільмом, створеним на українській кіностудії і номінованим на премію «Оскар» (за найкращий фільм іноземною мовою), був «Військово-польовий роман» (1983) режисера Петра Тодоровського.

Переможці «Оскара» 2024 стануть відомі у ніч з 10 на 11 березня.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Найкращі фільми про війну України з росією

Усі російські танки, БТР, ББМ, ЗРК, літаки та гелікоптери, знищення яких було знято на відео під час війни в Україні

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.