kinowar.com

Український інститут продовжує співпрацю з фондом «Єврімаж» в рамках програми proMOTION 2024

На основі результатів програми proMOTION 2023 Фонд спільного виробництва Ради Європи «Єврімаж» прийняв рішення продовжити співпрацю з Українським інститутом у 2024 році в рамках програми підтримки міжнародного просування українських фільмів proMOTION. Фонд «Єврімаж» забезпечить фінансову підтримку промоції кінопроєктів-переможців, а також делегує представника для участі у роботі конкурсної комісії.  

У 2024 планується проведення трьох конкурсних відборів впродовж календарного року із залученням міжнародних фахівців до процесу оцінювання кінопроєктів. Всього буде підтримано до семи проєктів повнометражних фільмів. 

У 2023 році програма proMOTION складалась з трьох конкурсів, за результатами яких було відібрано 7 кінопроєктів, кожному фонд виділив до 8 000 євро для просування фільму за кордоном. 

Переможці proMOTION 2023:  

 • «Ми не згаснемо», реж. Аліса Коваленко, прод. Валерій Калмиков, Яна Калмикова, Олексій Кобелєв  
 • «Ля Палісіада», реж. Філіп Сотниченко, прод. Валерія Сочивець, Олександр Чубко, Галина Криворчук  
 • «Назавжди-назавжди» (раніше «Коли нам було 15»), реж. Анна Бурячкова, прод. Наталія Лібет, Віталій Шереметьєв, Олексій Згоник, Люба Кнорозок, копрод. Рінск’є Раап, Райнер Селен 
 • «Деміург», реж. Ольга Семак, прод. Олена Семак 
 • «Редакція», реж. Роман Бондарчук, прод. Дар’я Бассель, Дар’я Аверченко, Таня Георґієва-Вальдхауер  
 • «Фрагменти льоду», реж. Марія Стоянова, прод. Аліна Горлова, Максим Наконечний  
 • «Фото на пам’ять», реж. Ольга Черних, прод. Регіна Мар’яновська-Давідзон, Олексій Гладушевський, Лоранс Уберсфельд, Флавія Ортвіґ  

 «У цьому році міжнародну промоцію нашого фільму «Ля Палісіада» було підтримано Українським інститутом та фондом «Єврімаж». Ми навіть не очікували, що завдяки цій підтримці отримаємо такий результат. Через роботу з маркетинговою стратегією та виготовлення промоційних матеріалів, маємо великий інтерес до стрічки від міжнародних кінофестивалів та потрапляння в номінацію від Європейської Кіноакадемії, що за історію українського кіно сталося втретє. Дуже раді опинитись серед переможців proMOTION 2023 і пишаємось, що завдяки програмі вдалось показати і розказати світу про Україну», – коментує продюсерка фільму «Ля Палісіада» Валерія Сочивець.   

У 2024 році відбудеться вже п’ята ітерація програми системної підтримки міжнародної промоції українського кіно proMOTION, розробленої Українським інститутом. Її мета полягає у розвитку компетенції та посиленню спроможності українських кінематографістів до репрезентації за кордоном і міжнародної співпраці з фаховими агенціями з промоції. Календар конкурсних відборів буде повідомлено пізніше.    

Програма proMOTION дає можливість українським кінематографістам долучитися до світової практики промоції фільмів, запросити міжнародних фахівців до розробки промоційних кампанії та знайти закордонних партнерів і таким чином збільшити впізнаваність кінопроєкту на міжнародному ринку.      

«Єврімаж»— фонд підтримки культури Ради Європи, провідної правозахисної організації на континенті. Заснований 1989 року, «Єврімаж» сприяє незалежному кіновиробництву, надаючи фінансову підтримку для спільного виробництва повнометражних ігрових, анімаційних і документальних фільмів, а також для представлення артхаусного кіно.   

Український інститут — державна установа, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут заснований Кабінетом Міністрів України у 2017 році та належить до сфери управління МЗС України.

Читайте також:

Найкращі фільми 2023 року

Підтримайте Україну:

 • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
 • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
 • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
 • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі