kinowar.com

Переліт (Migration)

Зачекайте, будь ласка...

Боягузи не літають. Рецензія на мультфільм «Переліт»

Головне не переліт, головне – пригода.

«Переліт» (Migration) – новий мультфільм від студії Illumination, відомої за франшизами «Нікчемний Я» та «Посіпаки», чий минулий мультфільм «Брати Супер Маріо в кіно» мав шалений успіх і зібрав касу в 1,36 мільярдів доларів.

Нова картина не входить до жодної з франшиз студії, проте використовує вдалий підхід, випробуваний у «Секретах домашніх тварин» та «Співай». Сценарій написав Майк Вайт, якого ви можете знати за смішним старим фільмом «Школа року» з Джеком Блеком, класним серіалом «Білий лотос», або ж провальним мультом «Емоджі Муві». Режисером стрічки «Переліт» виступив Бенджамін Реннер – французький мультиплікатор, що був одним із творців номінованого на Оскар мультфільму «Ернест і Селестіна».

Як і у «Секретах домашніх тварин» та «Співай», в мультфільмі «Переліт» головними героями виступають звірі, вірніше птахи – качки, чаплі, папуги. Всі вони розмовляють, проте, на відміну від згаданих франшиз, не є антропоморфними.

Переліт (Migration) мультфільм

Смотрите легально на MEGOGO

В центрі сюжету – сім’я з чотирьох качок, двох дорослих та двох дітей – качки-підлітка і качки-пташенятка. Вони живуть в лісі посеред США на маленькому озері у затишному гнізді. І ніколи не покидають ставка, щоб не наражатися на небезпеки, які на пернатих чатують з усіх сторін. Принаймні так діткам розповідає їхній тато-крижень, схильний до гіперопіки. Та цієї осені все зміниться, адже качка-підліток хоче побачити світ, та й мати-качка вже засиділася у звичному ставку й мріє про відпустку на Ямайці, куди летять решта американських качок на зиму.

Як неважко здогадатися, мультфільм «Переліт» побудовано за лекалами класичної пригоди-подорожі, в якій пернаті герої обов’язково втраплять не в одну халепу. Вони познайомляться з хижими чаплями, зіб’ються зі шляху і залетять на Мангеттен, щоб посперечатися з місцевими голубами і, найстрашніше, зустріти свого головного ворога – шеф-кухаря, коронна страва якого – качка «à l’orange».

Переліт (Migration) мультфільм

Хоч це і перший за сім років оригінальний мультфільм студії, який не є сиквелом чи адаптацією, та автори не цураються використовувати сто разів перевірені прийоми. Як то маленького озлобленого ватажка банди голубів (згадуємо злого кролика з «Секрети домашніх тварин»), чи випрошування чогось з виряченими очима, а-ля «Кіт у чоботях», чи традиційні для сімейної анімації пісні і танці.

Та це не заважає мультфільму Реннера та Вайта бути милою пригодою, яка на півтори години перенесе батьків та дітей будь-якого віку у цікаву подорож пернатих героїв. До того ж, «Переліт» отримав якісний український дубляж з підколами та каламбурами, а герої заговорили голосами телеведучих Нікіти Добриніна, Валентини Хамайко та Лілії Ребрик. А в якості бонусу, перед «Перельотом» демонструють короткий метр «Втеча з місяця» про те, як лиходій з «Нікчемного Я» Вектор намагається втекти з Місяця.

Дмитро Сидоренко

Переліт (Migration) мультфільм

Переліт (Migration)

2023 рік, США, Франція

Продюсер: Крістофер Меладандрі

Режисери: Бенжамін Реннер, Гейло Хомсі

Сценарій: Бенжамін Реннер, Майк Вайт

У ролях (озвучка): Кумейл Нанджіані, Елізабет Бенкс, Аквафіна, Денні ДеВіто, Кіген-Майкл Кі

Монтаж: Крістіан Газал

Композитор: Джон Павелл

Тривалість: 92 хвилини / 01:32

Зачекайте, будь ласка...

Коментарі