kinowar.com

КМКФ «Молодість» оголошує програму 51-го фестивалю

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» оголошує програму 51-го фестивалю, що відбудеться в столиці України з 1-го по 7-е грудня 2022 року

Попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну команда вирішила провести фестиваль в нових умовах — хоча загальна кількість фільмів буде значно меншою, ніж на ювілейній 50-й «Молодості», вдалося зберегти майже всі основні програми КМКФ: повнометражну, короткометражну та студентську секції Міжнародного конкурсу, Національний конкурс і позаконкурсні українські прем’єри, «Фестиваль фестивалів», програму фільмів на тематику ЛГБТКІ+ «Сонячний зайчик», «Опівнічний сеанс», 4MA: FORMA, «Скандинавську панораму», «100: Століття».

Серед фільмів повнометражної секції Міжнародного конкурсу будуть представлені, зокрема, українські стрічки: «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик; «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Тараса Томенка; а разом з ними «Бачення метелика» Максима Наконечного, що перемогла на Національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбувся у жовтні в межах Варшавського міжнародного кінофестивалю; «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, що нещодавно отримав номінацію на премію Європейської кіноакадемії за найкращий дебют, також отримав 5 нагород національної премії кінокритиків «Кіноколо» та спеціальну відзнаку Національного конкурсу «Молодості», що відбувся на Гамбурзькому кінофестивалі. Крім них, у конкурсі повнометражних ігрових дебютних стрічок позмагаються п’ять іноземних фільмів: «Тиха земля» польської режисерки Аґи Вощинської; «Шум двигунів» канадця Філіпа Ґреґуара; «Маленьке тіло» італійки Лаури Самані; «Зачарований негр» американця Скіннера Маєрса та «Клітка і мрія» бразильця Валеріо Фонсеки.

У програмі Міжнародного конкурсу збережені також і короткометражну та студентську секції. Нагороду за кращий дебютний короткий метр отримає один з шести фільмів, режисерки та режисери яких представляють Туніс, Бельгію, Грецію, Камбоджу, Францію й Австралію. Ще 7 короткометражних стрічок візьмуть участь у студентському конкурсі — серед них дві роботи українських режисерок: «Славна революція» Маші Новікової та «Ну ти і дура, Ліза» Олександри Коноплі.

Так конкурсну добірку коментують у програмному відділі кінофестивалю: «Міжнародний конкурс «Молодості» традиційно збирає найкращі, найцікавіші дебютні роботи з усього світу, і в ньому є особливе місце для українських фільмів. Цьогоріч ми відкинули вимогу прем’єрного статусу, щоби висвітлити національний кінематограф, який зараз як ніколи перебуває під загрозою та потребує підтримки. Втім, ці фільми вагомі не лише в українському контексті, а й в обширі міжнародного кінематографа — і є проявами талантів нових режисерів і режисерок, які вже заявили про себе і є потужними голосами української культурної спільноти».

Стрічка Олександри Коноплі «Ну ти і дура, Ліза», що бере участь у Студентському конкурсі, ввійшла і до короткометражної секції Національного конкурсу — крім неї, у межах програми покажуть ще 11 фільмів. Нагадаємо, Національний конкурс 51-ї «Молодості» відбувся у межах Гамбурзького кінофестивалю: кращим повнометражним фільмом стала «Стоп-Земля» Катерини Горностай, а кращим короткометражним — Leopolis Night Нікона Романченка.

українські фільми, що надихають

Конкурсні покази доповнять сеанси позаконкурсних програм. Для «Молодості» було важливо і надалі плекати повноту й розмаїття кіноглядацьких досвідів, які вже понад пів сторіччя допомагають формувати смак і відвідувачів фестивалю, і українських кінематографістів. Із європейським нордичним стилем можна познайомитися на сеансах «Скандинавської панорами», надихнутися експериментальним поглядом на «4MA: FORMA», перевідкрити класику кіно на «100: Століття», імітувати призабутий у часи комендантської години пізній перегляд похмурих фільмів на «Опівнічному сеансі» та, звісно, радіти розвою кіно на тематику ЛГБТК+ разом із «Сонячним зайчиком».

КМКФ «Молодість» завше надавав можливість долучитися і до світового фестивального життя — у програмі «Фестиваль фестивалів» представлені роботи, що ще нещодавно здіймали ґвалт і оплески на головних іноземних кіномайданчиках. Список фільмів у цій програмі буде доповнюватися, але вже зараз ми захоплено радимо вам болівійську красу «Утами», сімейно-екзистенційну рефлексію «Вери» та пошук чоловічої ідентичності у «Бойовій конячці».

Поза конкурсом на фестивалі відбудуться також прем’єри українських фільмів: «Покуть» режисера Андрія Кокури та «З любов’ю, Лука» Владислава Марисика. Усього ж у програмі 51-го КМКФ «Молодість» глядачі зможуть подивитися понад 60 стрічок. Фестиваль відбуватиметься виключно в офлайн-форматі — про майданчик для показів, склад журі конкурсу, а також квиткову систему буде оголошено згодом. Стежте за оновленнями про 51-у «Молодість» на сайті фестивалю, а також сторінках у Facebook, Instagram i Telegram.

Художній керівник фестивалю Андрій Халпахчі розповів про роботу над 51-ю «Молодістю»: «Передусім я щасливий уже від того, що в такий буремний і непростий час фестиваль відбудеться і зможе потішити глядачів фільмами у повноті наших уже традиційних програм, які для нашої команди було принципово зберегти. Так, умови вплинули й на нас, це варто визнати — провести «Молодість» з розмахом рівня попередніх років зараз було б і неможливо, і щонайменше дивно. Звісно, хочеться більше часу приділяти саме кінематографічній складовій, подіям і дискусіям, натомість нині ми змушені думати про повітряні тривоги та відімкнення світла. Але жалітися ми не будемо — робимо, що вважаємо за потрібне для розвитку нашого кіномистецтва та культури загалом. Тому з великою шаною дякую всім нашим партнерам і серед них Офісу Президента України, який нас підтримав і зробив можливим «Молодість» у чи не найважчий рік в історії нашої держави».

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Найкращі українські фільми про війну з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі