kinowar.com

Запуск Європейського фонду солідарності з українським кіно (ESFUF) і його перший конкурс проєктів у межах Берлінале

20 лютого у межах Берлінале відбулася презентація European Solidarity Fund for Ukrainian Films (ESFUF) – Європейського фонду солідарності з українським кіно за участі всіх партнерів EFAD (European Film Agency Directors association).

ЗАПУСК ЄВРОПЕЙСЬКОГО ФОНДУ СОЛІДАРНОСТІ З УКРАЇНСЬКИМ КІНО (ESFUF) І ЙОГО ПЕРШИЙ КОНКУРС ПРОЄКТІВ У МЕЖАХ БЕРЛІНАЛЕ

Фонд започаткували міністерства культури Німеччини, Люксембургу та Франції.

На заході були присутні, зокрема, Міністр культури Франції Ріма Абдул Малак, Державний міністр Німеччини з питань культури та ЗМІ Клаудія Рот і Міністр культури та юстиції Люксембургу Сем Тансон.

Європейський фонд солідарності з українським кіно (ESFUF) фінансується за рахунок внесків 16 партнерів із 13 країн та European Film Agency Directors association (EFAD). Фонд надаватиме підтримку для розробки або роботи на фінальній стадії українських художніх фільмів спільного виробництва з країнами-учасницями.

Європейський фонд солідарності з українським кіно (ESFUF) – це ініціатива, запропонована CNC іншим членам EFAD під час Генеральної асамблеї в Каннах у травні 2022 року.

Після підтримки різних заходів для України на національному та європейському рівнях EFAD та члени асоціації хотіли об’єднати зусилля, щоб започаткувати цілеспрямовану програму підтримки українських кінематографістів, щоб допомогти їм завершити їхні фільми чи розробити нові проєкти, одночасно сприяючи копродукції.

ЗАПУСК ЄВРОПЕЙСЬКОГО ФОНДУ СОЛІДАРНОСТІ З УКРАЇНСЬКИМ КІНО (ESFUF) І ЙОГО ПЕРШИЙ КОНКУРС ПРОЄКТІВ У МЕЖАХ БЕРЛІНАЛЕ

На заході зазначили, що серед декількох ініціатив вони хотіли «знайти європейський шлях та об’єднати сили та ресурси, аби зробити краще та більше».

Міністр культури Франції Ріма Абдул Малак сказав, що ідея ініціативи прийшла до них у Каннах, «аби показати усю солідарність, що є в Європі»: «Пройшов уже рік цієї агресії, що здивувала увесь світ. І ми зробили багато для підтримки спадщини, музеїв і митців в Україні, а також у Європі, що стали біженцями в наших країнах. Але ми відчуваємо, що маємо підтримати фільммейкерів для роботи над їх наступними фільмами через дуже крихку ситуацію, що є зараз, щоб дати їм надію та краще майбутнє».

Державний міністр Німеччини з питань культури та ЗМІ Клаудія Рот зазначила, що «ця страшна війна росії проти України – це війна, що не тільки вбиває тисячі людей, дітей, жінок, чоловіків, але і систематична війна проти культури та культурної ідентичності України та українців. Наша відповідь – це підтримка фільммейкерів та кіноіндустрії, аби про Україну чули більше».

Міністр культури та юстиції Люксембургу Сем Тансон наголосила: «Це наша робота, як культурних міністрів у Європі, – зробити все можливе, аби мати сильний сектор кіноіндустрії. І важливо, щоб голоси українців були почуті».

ESFUF надаватиме підтримку кінематографічним роботам українських режисерів на стадії розробки або на фінальній стадії.

Прийнятні проєкти — це повнометражні кінематографічні твори, призначені для першого показу в кінотеатрах, що відносяться до жанрів художнього, документального або анімаційного кіно.

Бенефіціарами є виробничі компанії, засновані в країнах-партнерах ESFUF, які мають договір про спільне виробництво з українською продюсерською компанією.

Бюджет на 2023 рік становить 1 051 000 євро.

Сума підтримки розробки буде обмежуватися 25 тис. євро для документальних фільмів і 50 тис. євро для художнього кіно чи анімації. Підтримка фільмів на фінальній стадії буде обмежуватися 75 тис. євро.

Дедлайн подачі заявок – 17 березня 2023 року.

Аплікаційна форма: https://esfuf.eu/wp-content/uploads/2023/02/ESFUF_Application-form.xlsx

Всі подробиці щодо ESFUFhttps://esfuf.eu/

Читайте також:

Найкращі українські фільми про війну з росією

Найкращі українські фільми 2022 року

Найкращі українські фільми

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі