kinowar.com

10 найкращих мотиваційних монологів приниження в кіно

 06.08.2022  Новини, ТОП

Найкращі мотиваційні спічі у фільмах, які здебільшого направлені на приниження опонента

Існує дуже багато списків найкращих мотиваційних монологів у фільмах. Але будемо відверті, ті промови, що мають своєю метою надихати, майже однакові. Звісно, є унікальні зразки, але здебільшого це емоційна промова про те, що ти повинен саме зараз зробити купу хороших речей.

Інша справа, коли ці монологи мають агресивне наповнення – проще кажучи, якщо один персонаж фільму хоче принизити (а може й знищити) іншого. От де справжня драма та майстерне виконання. І якщо вам здається, що це надто негативно, просто тримайте у голові, що це лише кіно. Насправді, ніхто не був ображеним, крім вигаданих персонажів.

Отже, сьогодні ми зібрали десятку найкращих зразків приниження у кіно. kinowar.com презентує відео цих видатних мотиваційних монологів (іноді діалогів, але суть залишається незмінною) і сподівається на вашу підтримку при переході за посиланням, оскільки прибутки від реклами зараз дорівнюють нулю. Дякуємо.

Гленґаррі Глен Росс (Американці) (Ділки) (Glengarry Glen Ross) 1992

Алек Болдвін – Блейк

Один з найбільш відомих мотиваційних монологів в історії кіно – і один з найбільш принизливих. У фірмі з продажу елітної нерухомості працює чотири менеджера по продажам. Один з них дуже успішний, інші три давно вже не досягали результатів, які можна було б порівняти з днями їх колишньої слави. Менеджмент компанії вирішує привести всіх до тями і викликає топ-продавця, щоб той влаштував шокову терапію. Йому це чудово вдається, але якими будуть наступні кроки менеджерів після подібного прочухану?

 

Аль Пачіно – Ріккі Рома

Увага: спойлери!

Ще один монолог з того самого фільму – тепер вже менеджер з продажу влаштовує пекло своєму керівнику. Аль Пачіно у класичному режимі нищівної люті.

 

Суцільнометалева оболонка (Full Metal Jacket) 1987

Рональд Лі Ермі – сержант-комендор Хартман

Класика від Стенлі Кубрика. В’єтнамська війна, новобранці потрапляють у навчальну частину, де сержант починає “робити з них людей”. Рональд Лі Ермі був учасником тої війни, а тому виконання ролі було дуже органічним.

 

Запах жінки (Scent of a Woman) 1992

Аль Пачіно – полковник Френк Слейд

Увага: спойлери!

На протязі фільму сліпий полковник у виконанні Аль Пачіно не надто сприяв позитивній поведінці студента у виконанні Кріса О’Доннелла. Він навіть пропонував йому прийняти угоду, яку пропонує керівництво закладу. Але у фіналі фільму Френк Слейд остаточно перейшов на бік світла (щоправда, в процесі постраждало декілька керівників вишу). Аль Пачіно робить те, що він вміє найкраще.

 

Восьма миля (8 Mile) 2002

Eminem – Джимі Сміт Молодший

Акторський дебют (і дуже вдалий) одного з найвідоміших реперів у всесвіті – Емінема. Він зіграв майже себе самого – пробиваючись із самих низів, він поступово робить собі імя у реп-тусовці. Це не монолог у звичному стилі, але щодо принижень тут питань не має. В рамках реп-батлів суперники кажуть один про одного будь-що, а переможця голосуванням обирає зал.

 

Одержимість (Whiplash) 2014

Дж. К. Сіммонс – Теренс Флетчер

Технічно, це не монолог. Але у даному випадку діалогом це також назвати складно. Це домінування одного дорослого чоловіка над іншим, зовсім ще молодим ударником. Останньому здавалося, що він знайшов найкращого вчителя в житті, але дуже швидко він зрозумів, наскільки параноїдальним диктатором той був.

 

Убити Білла (Kill Bill: Vol. 1) 2003

Люсі Лью – О-рен Ішіі

Далі в нас блок від Тарантіно, що не дивно, адже якщо Квентін є таким майстром монологів, то звісно, що серед них будуть і ті, які спрямовані на приниження опонента. Тут крім психологічного присутнє ще й знищення фізичне.

 

Убити Білла. Фільм 2 (Kill Bill: Volume 2) 2004

Деріл Ганна – Еллі Драйвер

Друга частина того самого фільму, де Еллі Драйвер, жорстока дівчина Білла, зачитує його брату, який тільки-но отримав смертельну дозу отрути від чорної мамби, усі можливі наслідки цього інциденту. На жаль, у цьому фрагменті немає головної частини, де Еллі відповідає герою Майкла Медсена, що саме вона відчуває після смерті Беатрікс Кіддо (Ума Турман) – розчарування (а не радість) від того, що один з найкращих воїнів в історії помер від руки такої нікчемності, як, власне, Бадд (Майкл Медсен).

 

Кримінальне чтиво (Pulp Fiction) 1994

Семюел Л. Джексон – Джулс Вінфілд

Джулс перехоплює ініціативу: він та Вінсент приходять до хлопців, які створили проблеми для їх боса, Марселоса Воллеса, а тоді він спочатку пригощається їх сніданком, а потім запитує риторичне: чи виглядає Марселос Воллес як шльондра.

 

Їх власна ліга (A League of Their Own) 1992

Том Генкс – Джиммі Дуган

Чудовий фільм про бейсбол у воєнний час, коли засновують жіночу лігу, адже чоловіки на фронті. Том Генкс грає тренера жіночої команди, якому важко тримати себе в руках.

Читайте також:

Найкращі детективи всіх часів

Найкращі детективні серіали всіх часів

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі