Бути фанатом Ніколаса Кейджа означає ніколи не знати, чого очікувати. Протягом своєї кар’єри відомий актор зіграв кілька справді неочікуваних ролей у безлічі захопливих фільмів. У кінострічці «В’язні країни привидів» (зараз на AMC+) Кейдж грає злочинця, якому доручили врятувати жінку, що застрягла в постапокаліптичній пустелі. Якщо він зазнає невдачі, вибухівка, прикріплена до його тіла, спрацює, і, звісно, це не зробить його щасливим. А коли Нік Кейдж невдоволений, усе може стати трохи скаженим.
Дія стрічки «В’язні країни привидів», на думку відомого режисера Сіона Соно, відбувається у світі, наповненому самураями, мутантами й іншими дивами. Кейдж назвав його найбільш диким фільмом сьогодення. А це про щось таки говорить, враховуючи незвичайну фільмографію актора.
Перш ніж подивитися кінострічку «В’язні країни привидів», ознайомтесь із деякими найсміливішими ролями Ніка Кейджа.
- «Очі змії»
Захопливий конспірологічний трилер Брайана Де Пальми, у якому Нік Кейдж розслідує вбивство, що сталося під час боксерського поєдинку з високими ставками. Завдяки яскравим костюмам і частим маніакальним спалахам Кейдж кожним своїм рухом змушує глядача тремтіти. Акторській грі відповідає яскрава операторська робота Де Пальми та використання техніки розділених екранів, які допомагають вловити кожен момент.
- «Поганий лейтенант»
Перший «Поганий лейтенант» був брудним кримінальним фільмом, у якому Гарві Кейтель купався у славі. Режисер Вернер Херцог посилює епізоди стрічки, пов’язані з наркотиками. Він інсценує сюрреалістичні картини, як-от епізод, у якому корумпований поліцейський у виконанні Ніка Кейджа бачить галюцинації. У кінострічці Кейдж постає у всій красі, незалежно від того, чи промовляє він дивні діалоги («Стріляй у нього ще раз. Його душа все ще танцює…») або ж споживає безбожну кількість наркотиків.
- «Зандалі»
Є два типи шанувальників Ніка Кейджа: ті, хто бачив забутий еротичний трилер «Зандалі», і ті, хто ще не був свідком цієї блискучої гри Кейджа. Герой актора, змучений художник із кумедною борідкою та розкішними локонами, стає частиною любовного трикутника разом із невдоволеною заміжньою жінкою та її чоловіком-поетом, який виявляється найкращим другом головного персонажа. Якщо ви думаєте, що бачили всі божевільні ролі Ніка Кейджа, зачекайте з висновком, доки не побачите, як емоційно він ридає, покриваючи себе чорною фарбою.
- «Адаптація»
Ніколас Кейдж зіграв одразу дві шикарні ролі у фільмі від творців «Бути Джоном Малковичем»: сценариста Чарлі Кауфмана, який працює над романом «Викрадачка орхідей», і його брата-близнюка Дональда Кауфмана. Подвійна роль дає Кейджу змогу продемонструвати невимушений, непередбачуваний бік своєї натури в образі Дональда та інтроспективну гру в образі м’якого Чарлі.
- «Примарний вершник: Дух помсти»
В епоху фільмів про супергероїв цікаво згадати час, коли Нік Кейдж пив каву прямо з каструлі й розповідав про те, як горить його череп, у ролі надприродного антигероя. Кейдж знявся у двох фільмах «Примарний вершник». Продовження стрічки вражає та дає таланту Кейджа змогу розкритися.
- «Плетена людина»
Римейк британської класики жахів «Плетена людина» від режисера Ніла Лабута, знятий у 2006 році, — не зовсім хороший фільм. Але це «хороший поганий фільм» завдяки деяким дивним, ненавмисно веселим сценам і відданій грі Ніка Кейджа. Кейдж отримав номінацію на Razzie за роль поліцейського, який опинився на острові з моторошним язичницьким культом. Важко вирішити, який епізод стрічки є найбільш дивним: той, у якому герой одягає костюм ведмедя та б’є жінку-язичницю, або тортури, під час яких у його шолом насипають бджіл.
- «Дикі серцем»
Ніколас Кейдж знайшов ідеального напарника — режисера Девіда Лінча. Саме він зняв актора у відомому кримінальному фільмі, що отримав Золоту пальмову гілку. У кінострічці Кейдж наспівує Елвіса й танцює. (Цікавий факт: куртка зі зміїної шкіри, яку герой носить як символ «індивідуальності та віри в особисту свободу», була ідеєю Кейджа.) Завдяки партнерці Лорі Дерн Кейдж надає незвичайної романтичності ролі, яка могла б видатися дивною поряд з менш талановитою акторкою.
- «Без обличчя»
Кейдж ламається в адреналіновому трилері режисера Джона Ву… І на це приємно дивитися. Стрічка перенасичена особливостями гри Ніка Кейджа, як-от сцена, у якій його персонаж, терорист Кастор Трой, знущається з чоловіка в одязі священника. Акторові якнайкраще відповідає партнер по фільму Джон Траволта, який грає агента ФБР та змінює життя (і обличчя) разом із Троєм. Ці двоє утворили цікавий дует.
- «Менді» (зараз на AMC+)
Нік Кейдж зіграв головну роль у багатьох фільмах про помсту, але лише в цьому розмахує бензопилою на тлі постапокаліптичної пустелі, залитої неоном. У фільмі жахів режисера Паноса Косматоса Кейдж грає Реда — відчайдуха, який хоче помститися вбивцям своєї дівчини. Перетинаючи пекельний пейзаж, що нагадує обкладинку хеві-метал-альбому, Ред вирушає на пошуки кривдників із сокирою та арбалетом. Кейдж отримав схвальні відгуки за гру в цій стрічці, яка максимально відповідає його акторському стилю.
- «Поцілунок вампіра»
Ніколас Кейдж зробив собі ім’я, граючи щирих диваків. Однак «Поцілунок вампіра» — кінематографічний шедевр. Дивний голос, який нагадує Спіколі з фільму «Круті часи в “Ріджмонт Хай”», кумедні манери, раптові спалахи божевілля… Культова комедія жахів представляє Кейджа в образі завзятого япі Пітера Ло, чиє слабке розуміння реальності руйнується, щойно він відчуває смак крові. Чи дійсно Пітер — вампір або ж усі жахи існують лише в його голові? Геніальна гра Кейджа змушує нас сумніватися разом із героєм до самого кінця.
Читайте також:
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom