kinowar.com

10 найважчих фільмів, які ми рекомендуємо до перегляду

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

Ми створили список із десяти найважчих, на нашу скромну думку, картин. Тяжких з погляду душевного та розумового сприйняття. Ми не говоримо про фільми жахів – це не обов’язково картини, які змушують здригатися. Ми не говоримо про картини, які неприємно дивитися суто фізично (велика кількість насильства, крові, нутрощів тощо). І головне – ми говоримо про кіно, яке варто подивитись. Тобто фільм важкий для перегляду та сприйняття, але при цьому хороший – такий, що впевнено порекомендуєш другові. Щоб він теж пройшов через біль на шляху до неочевидного катарсису.

Зрозуміло, важких фільмів набагато більше – ми постаралися зібрати найяскравіші та найвизначніші. Ще одна умова – по одному фільму на режисера. Інакше одним тільки Аронофскі або фон Трієром можна було б закрити питання.

Отже, 10 найважчих фільмів від kinowar.com. Якщо стаття виявиться для вас корисною, будемо вдячні, якщо ви підтримаєте нас донатом.

10. Машиніст (The Machinist)

Режисер – Бред Андерсон

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

Так, це той самий фільм, в якому Крістіан Бейл виглядає як мумія Крістіана Бейла. Заради цього фільму актор схуд на 26 кілограм і став важити 55 кіло, щоб максимально досягти ефекту виснаженості головного героя від безсоння.

Але перегляд важкий не через це – герой намагається зрозуміти причину свого безсоння, і це спрямовує його до низки душевних страждань. Глядач із завмиранням серця очікує кожен наступний кадр, тому що ситуація вкрай напружена і поліпшення з певного моменту не передбачається.

 

9. Лобстер (The Lobster) 2015

Режисер – Йоргос Лантімос

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

В фільмі грецького режисера Йоргоса Лантімоса суспільство існує за суворими правилами: якщо у людини немає пари, йому потрібно за 45 днів знайти собі нову. Інакше його перетворять на тварину за його власним вибором (герой Коліна Фаррелла попередньо замовив для себе образ лобстера). Однак жодна система не є ідеальною: у нашому випадку є навіть армія опозиції, яка живе поруч у лісі. І всередині цього руху опору парам заборонено зустрічатись.

Читайте також: Найкращі фільми Коліна Фаррелла

 

8. Пролітаючи над гніздом зозулі (One Flew Over the Cuckoo’s Nest) 1975

Режисер – Мілош Форман

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

Дрібний шахрай (Джек Ніколсон) вирішує уникнути кримінальної відповідальності, симулюючи психічний розлад. Проте, потрапляючи до лікарні, він розуміє, що місцеві порядки значно жорсткіші. Деспотична влада старшої сестри майже безмежна, а очікувати допомоги від інших пацієнтів складно – вони або неадекватні, або слабкі. Ще один приклад придушення особистості системою, який не може залишити байдужим.

 

7. Незворотність (Irréversible) 2002

Режисер – Гаспар Ное

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

Якщо ви бачили сцену зґвалтування героїні Моніки Беллуччі у підземному переході, то ви розумієте про що ми. Чоловік Беллуччі грає її чоловік у реальному житті – Венсан Кассель (точніше, тепер уже колишній чоловік).

Для того, щоб додати закрученості та напруження, події у фільмі представлені у зворотному порядку. Помста, зґвалтування, гей-клуб, пара коханців, трансвестити – все змішалося в такий міцний коктейль, що ми хоч і рекомендуємо цей фільм до перегляду, але лише людям із міцною психікою.

Читайте також: Найкращі фільми Венсана Касселя

 

6. Батько (The Father) 2020

Режисер – Флоріан Зеллер

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

Цей фільм фізично важко дивитись, хоча тут немає крові, насильства та жорстокості. Всі ми досить непогано уявляємо, як виглядає людина похилого віку з деменцією – ми бачимо це в кіно та, на жаль, у реальному житті. Але що відбувається у свідомості такої людини? Режисер Флоріан Зеллер поставив власну п’єсу про те, як світ людини руйнується під впливом хвороби, як втрачається розуміння того, що відбувається, як починає здаватися, що найближчі люди хочуть ввести тебе в оману.

Навряд чи є хтось, хто міг би втілити емоції такої людини на екрані краще, ніж Ентоні Гопкінс. Він грає батька, який постійно чинить опір спробам доньки знайти для нього доглядальницю, яка б допомагала з побутом. Але далі все стає ще гірше: вона збирається поїхати з чоловіком у Францію і покинути його. До того ж, донька кожний новий візит виглядає по-різному, а чоловік у неї кожного разу новий. Та й доглядальниця схожа на іншу доньку – і персонажу Гопкінса все складніше розуміти, що відбувається з його звичною реальністю…

 

5. Олдбой (Oldeuboi) 2003

Режисер – Пак Чхан Ук

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

Цей фільм важкий, у тому числі і суто фізично. Багато насильства, бійок, проламують черепи, виривають зуби задком молотка, відрізають язик і ще багато чого неприємного. Але головне при перегляді не в цьому. Головне, що помста буває настільки витонченою та жорстокою, що залишається тільки радіти, що ти не є її об’єктом.

Людям з вразливою психікою дивитися не рекомендуємо.

 

4. Крихітка на мільйон доларів (Million Dollar Baby) 2004

Режисер – Клінт Іствуд

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

Клінт Іствуд знімає дегке для перегляду кіно не частіше, ніж посміхається на екрані. З певного моменту перегляду “Крихітки на мільйон доларів” кожні наступні десять хвилин виникає думка: “як, може бути ще гірше?!”. І потім виявляється, що так, може.

Досвідчений тренер бере ученицею дівчину, яка хоче стати боксером. Як ви знаєте, для того, щоб стати найкращим, потрібно пройти через біль.

Читайте також: Найкращі фільми Клінта Іствуда

 

3. Сім (Se7en) 1995

Режисер – Девід Фінчер

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

Ще один поціновувач легкого веселого кіно, Девід Фінчер, зняв картину про розслідування вбивств серійного маніяка. Щоб урізноманітнити життя детективів, а також донести своє повідомлення до свідомості суспільства, маніяк вбиває не просто так, а відповідно до списку семи смертних гріхів. Але найжорсткіше у цьому фільмі не те, що робить убивця, а те, як це змінить життя головних героїв.

Щоб створити відповідний настрій, усі сім днів фільму йде дощ, а кольорова гама складається з чорного, коричневого та сірого (і його набагато більше, ніж п’ятдесят відтінків). Один із найкращих трилерів в історії кіно.

 

2. Розсікаючи хвилі (Breaking the Waves) 1996

Режисер – Ларс фон Трієр

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

У цій точці, звісно, всі скажуть, що найважчий фільм у фон Трієра – це “Антихрист”. І ми погодимось. Але ми відразу зазначили, що зберемо до купи не просто дуже важкі фільми, а ті важкі фільми, які ми рекомендуємо подивитись, незважаючи на всю складність їх перегляду. А рекомендувати подивитись “Антихрист”, при всій повазі до режисера і визнанні того, що це дійсно хороший фільм, ми все ж не наважимось.

В шотландській релігійній глибинці живе добра і наївна дівчина (Емілі Вотсон). Незважаючи на суспільну реакцію, вона виходить заміж за дорослішого досвідченого персонажа Стеллана Скашгорда. Він відкриває їй світ фізичної близькості, і пара насолоджується одне одним, допоки трагедія не перетворює їх життя на важке випробування.

 

1. Реквієм за мрією (Requiem for a Dream) 2000

Режисер – Даррен Аронофскі

Важкі для перегляду фільми, які варто подивитись

“Реквієм за мрією” приносить багато болю душевного. Роздуми ранять набагато сильніше, ніж те, що відбувається на екрані. Багато хто каже, що фільм такий важкий через те, що він про наркотики та наркоманів. Ні. Він важкий тому, що ти бачиш, як мрії всіх героїв спочатку згасають, а потім обертаються нескінченним кошмаром, навіть якщо їхні наміри були чистими.

Історія матері (Еллен Берстін), мабуть, найбільш трагічна та безвихідна. Якщо відповідати на стандартне запитання, “навіщо взагалі потрібні такі важкі фільми, хіба вони приносять хоч якусь користь?”, то ось вам корисний урок з “Реквієму за мрією”: не залишайте своїх матерів наодинці з їх самотністю.

Звісно, є ще один урок. Але про те, що наркотики – це погано, ви, мабуть, і так знаєте.

“Реквієм за мрією” впевнено посідає перше місце у нашому списку найважчих фільмів.

Читайте також:

Найкращі трилери всіх часів

Найпомітніші фільми про наркотики

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі