Найкращі фільми з Емі Адамс
Емі Адамс спіткала та сама (майже) доля, що і Лео Ді Капріо: вона номінована на Оскар вже шість (!) разів, але досі не отримала цю статуетку. Леонардо був номінований чотири рази до свого першого Оскару, але різниця у тому, що він його таки отримав. Втім, якщо Оскар продовжить дотримуватися тієї стратегії, яку він використовує в останні роки, можливо, це буде не так вже й важливо у найближчі років десять-п’ятнадцять. Так чи інакше, це ніяким чином не впливає на те, що Емі Адамс – чудова акторка, одна з найкращих у своєму поколінні.
Ми в цьому настільки впевнені тому, що яку б роль вона не виконувала і в якому жанрі б не знялася, це завжди впевнена професійна робота. Вона завжди органічна і завжди нова. Адамс органічна і в драмі, і в комедії, і в фантастичному трилері. Вона може бути головною зіркою фільму і виправдовувати довіру продюсерів і режисера, а може чудово підігрувати на другорядних ролях.
Сьогодні ми пригадаємо 12 найкращих фільмів за її участю, і ви в цьому переконаєтесь. Якщо роль Емі епізодична, але фільм дуже гарний, ми додавали його до цієї добірки. Якщо фільм не настільки видатний, але те, як виконувала роль Адамс, вражає та закарбовується у пам’яті, то ми також включали стрічку до списку.
Отже, kinowar.com представляє 12 найкращих фільмів з чарівною Емі Адамс.
Червневий жук (Junebug) 2005
Одна з перших помітних робіт Емі Адамс, незалежне кіно, яке принесло їй увагу якщо не публіки, то принаймні режисерів і продюсерів (і першу номінацію на Оскар). Акторка грає юну дружину похмурого та ображеного на життя брата головного героя. Хоча він одружений, він живе з батьками. Його відносини з дружиною дуже напружені, але дівчина вважає, що народження дитини все виправить. Сама вона дуже дружелюбна та наївна, а тому легко йде на контакт з новими людьми. Головний герой і його дружина на декілька днів зупиняються у батьків і брата і занурюються у цей світ з усіма його сімейними драмами…
Влада (Vice) 2018
Режисер Адам Маккей вміє розповідати просто про складне. Ба більше, незважаючи на дуже серйозну тему це може бути легка комедія – але глядач в змозі розібрати для себе дійсно важливі проблеми сьогодення (якщо захоче, звісно). Ви точно хоча б чули (але скоріше, що дивилися) про його фільми “Не дивіться вгору” та “Гра на пониження”. Приблизно у тому ж стилі знято і “Владу”. Центральним персонажем цього біографічного фільму є Дік Чейні, одіозний американський функціонер, який зайняв при Буші-молодшому позицію віце-президента і змінив зовнішню і внутрішню політику найвпливовішої країни в світі за власним баченням. Його вражаюче (як завжди) зіграв Крістіан Бейл, який набрав для цього, мабуть, рекордну вагу за всю свою фільмографію. А роль його дружини зіграла Емі Адамс (і це знов номінація на Оскар, за яку вона не отримала нагороду).
Гострі предмети (Sharp Objects) 2018
До цього серіалу є питання. Будемо відверті, не всі ходи та пояснення видалися нам логічними та цікавими. Втім, побудова розповіді не може не захоплювати. Журналістка повертається у рідне містечко, щоб писати про розслідування страшних вбивств. Вона сама пережила неймовірні страждання у юні роки, а тому серйозно травмована – у неї проблеми з довірою до людей та дуже складні відносини з матір’ю. Розслідування у рідному і відносно невеликому місті завжди складніші – всі знають одне одного, або не хочуть говорити, або навпаки, розказують надто багато та упереджено. Комбінація розслідування, що поступово просувається, та складних психологічних ігор, пов’язаних з різними психотипами та індивідуальними травмами різних людей створює захоплююче полотно – хтозна, якби не слабка розв’язка та окремі логічні нестиковки, можливо цей серіал був би набагато вище у нашому списку.
Американська афера (American Hustle) 2013
Двоє аферистів (Адамс і Бейл) знайшли один одного і тепер живуть і працюють разом. Все складається ідеально, аж поки нова потенційна жертва афери (Бредлі Купер) не виявляється агентом ФБР. Тепер дует аферистів має працювати на бюро, втягуючи у масштабну махінацію людей у владі та з мафії. Це дуже ризиковано, але крім цього справу ускладнюють персональні почуття до цих людей та конфлікти відносин героїні Адамс, її коханця (Бейла) та його колишньої дружини (Дженніфер Лоуренс), з якою вони мають дитину. Окрім вже згаданих зірок у фільмі також зайняті Джеремі Реннер та Роберт Де Ніро.
Війна Чарлі Вілсона (Charlie Wilson’s War) 2007
Фільм, який прогнозовано заборонили до прокату у росії, розповідає історію створення програми постачання озброєння афганському опору під час війни з військами Радянського Союзу. Головний герой, реальна історична особистість, техаський конгресмен Чарлі Вілсон (Том Генкс), живе у власне задоволення і не надто переймається проблемами за межами питань переобрання у конгрес на наступний термін. Але коли він опиняється у Пакистані та зустрічається там з президентом, його відношення до страждань місцевого населення радикально змінюється. Він докладає максимальних зусиль, щоб забезпечити сили опору зброєю, особливо проти вертольотів Мі-24.
Крім Генкса тут також грають Джулія Робертс та розкішний Філіп Сеймур Гоффман. У Емі Адамс невелика роль, але кіно подібного рівня, звісно, варто додати до будь-якого списку найкращого.
Майстер (The Master) 2012
Знову Філіп Сеймур Гоффман, тепер він грає голову могутнього релігійного культу. Він випадково знайомиться з героєм Хоакіна Фенікса і робить його власним помічником. Але Фенікс тут грає військового моряка зі всіма сімптомами ПТСР та інших розладів, він агресивний і ірраціональний. Це викликає чимало проблем, але й у нього самого є багато питань до того, ким насправді є його майстер.
Емі Адамс грає дружину голови культу, а крім неї у стрічці також задіяні Джессі Племенс, Ембер Чилдерс, Рамі Малек, Лора Дерн, Лєна Ендре. Режисер – Пол Томас Андерсон.
Сумнів (Doubt) 2008
Так вже збіглося, що у третій поспіль стрічці у нашому списку в одній з головних ролей задіяно Філіпа Сеймура Гоффмана. Він грає священника при католицькій церковній школі, у директорки якої, сестри Бовьє (Меріл Стріп), є сумніви щодо його репутації. Спочатку вона натякає про це сестрам, а потім, коли з’явилися докази більш близьких стосунків з одним з учнів, звинувачує його у розбещенні неповнолітніх, про що розповідає і матері хлопичка. Втім, та каже, що отець Флінн – єдина людина, яка розуміє її дитину, у якої складнощі з адаптацією, через що довелося змінити школу. Вона благає залишити все як є і нікому не казати про власні підозри, але сувора директорка не збирається зупинятися… Емі Адамс грає сестру Джеймс, яка перебуває під впливом директорки і якій важко мати думку, що не співпадає з позицією керівництва.
Вона (Her) 2013
Унікальний фільм, у якому головний герой, що знаходиться в процесі розлучення, закохується… у операційну систему зі штучним інтелектом та голосом Скарлетт Йоганссон. Він все більше занурюється у ці дивні стосунки, не обмірковуючи, до чого вони можуть призвести, а в якийсь момент з’ясовує, що і його близька подруга (Емі Адамс), яку він ніби і не помічає, також “зустрічається” з операціонкою. Чи є майбутнє у таких стосунків, і яке воно?
Впіймай мене, якщо зможеш (Catch Me If You Can) 2002
Улюблений багатьма фільм Стівена Спілберга з Леонардо Ді Капріо і Томом Генксом у головній ролі. Навряд чи хтось буде згадувати його саме з позиції одного з найкращих фільмів у фільмографії Емі Адамс, адже її роль тут дуже невелика (її зваблює Ді Капріо в процесі однієї зі своїх афер). Але неможливо не навести його у списку, адже фільм вартий того, щоб вже вкотре його передивитися. Юний авантюрист змінює одну галузь “роботи” за іншою задля того, щоб вигадувати все нові і нові способи отримання грошей не надто чесним шляхом. Його почерк поступово ідентифікує агент ФБР (Генкс), який переслідує його, дихаючи в потилицю. Ба більше, між втікачем та переслідувачем з’являється якийсь ментальний зв’язок.
Нічні звірі (Nocturnal Animals) 2016
Тонкий фільм Тома Форда (“Самотній чоловік”), де реальність, спогади і зміст роману одного з головних героїв зливаються у напружену суміш трилеру та психологічної драми. У головної героїні (Емі Адамс) два розлучення. Вона отримує рукопис роману, який написав її перший екс (Джейк Джилленгол), а разом з ним запрошення на зустріч. Вона почитає читати роман і повністю занурюється у його події (і глядачі разом з нею), при цьому головного героя роману зображує її екс-чоловік. Його разом з сім’єю на дорозі переслідують хулігани, і після зустрічі з ними подальший сюжет перетворюється на історію помсти…
Боєць (The Fighter) 2010
Спортивна драма за реальними подіями від режисера Девіда О. Рассела. Перспективному боксеру (Марк Волберг) потрібен тренер, і він хотів би знайти його у власному браті-боксері (Крістіан Бейл), але виявляється, що у того давні проблеми з наркотиками. Емі Адамс грає дівчину боксера, яка допомагає справлятися не тільки з тренувальними навантаженнями, але й з своєю токсичною родиною. Як завжди у фільмах Рассела, розкішний акторський склад (усі троє вище згаданих номінувалися за Оскар, а Бейл навіть його отримав; крім того Мелісса Лео, яка грала матір обох боксерів також отримала статуетку – чудове виконання). Технічно робота постановників також викликає захоплення – порівнюючи бокс у фільмі з відео реальних поєдинків, розумієш, як важко було досягнути подібної ідентичності картинки.
Прибуття (Arrival) 2016
Блискуча фантастична драма від режисера Дені Вільнева. Прибульці вже на нашій планеті, але що вони хочуть нам сказати? Уряд викликає досвідчену лінгвістку, щоб вона допомогла з перекладом, але ж це не людська мова, як її можна зрозуміти? Починається довгий складний процес дешифрування того, що повідомляють інопланетні гості, а головне, потрібно зрозуміти сенс їх послання. І чим швидше, тим краще, адже поруч завжди є військові, які надто переймаються потенційною загрозою цього контакту і готові перехопити ініціативу та почати атаку прибульців.
Непередбачуваний сюжет закінчується ефектним твітом, який пояснює суть сприйняття прибульцями багатьох явищ, які ми бачимо крізь століття людських стереотипів. Чудові акторські роботи Емі Адамс і Джеремі Реннера.
Читайте також:
Найкращі ролі Скарлетт Йоганссон
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom