kinowar.com

12 найкращих серіалів із психологією

 30.09.2022  Жанри, Новини, ТОП

Найкращі психологічні серіали

Це не означає, що у наведених серіалах центральне місце займає психолог або психотерапевт. І це не обов’язково шоу про терапію. Це лише означає, що у цьому проєкті значне місце відводиться психології як такій.

Ясна річ, що майже у кожному драматичному чи детективному серіалу є місце психології (та й взагалі, життя та психологія дуже тісно пов’язані). Втім, ми розповімо про ті серіали, де цьому приділяється дійсно багато уваги. Це частина розповіді, частина того, як вибудовуються персонажі, центральний елемент, без якого шоу би розпалося.

Отже, kinowar.com представляє 12 найкращих серіалів із психологією. Підтримайте наш сайт, з вашою допомогою ми зможемо писати більше цікавих та корисних текстів про кіно та серіали.

Мисливець за розумом (Mindhunter) 2017-2019

серіали психологія

Головні герої цього шоу вирішили випередити злочинців та запобігти тим вбивствам, які вони лише тільки замислюють. Для цього вони вирішили провести велику серію інтерв’ю з найнебезпечнішими маніяками країни, щоб зрозуміти їх психологію і на базі патерну їх поведінки вивести середні ознаки потенційних злочинів. Зіткнення з безоднею людської схибленої фантазії викликає прогнозований злам власної психіки. Але для цих людей зупинитися – не опція. Хто стане зупинятися, коли успіх так близько…

 

Клан Сопрано (The Sopranos) 1999-2007

серіали психологія

Що як ватажок великого мафіозного клану опиниться у кріслі психолога? Робота ненормована, постійний тиск та жорстокість, нехай багато у чому з твого боку, а також постійне побоювання того, що найближчі люди проти тебе. Хто в таких умовах витримає? Хто не захоче професійної допомоги? Це зрозуміло будь-якому менеджеру середньої ланки. Але у злочинному світі власні закони – якщо ти надто слабкий і опиняєшся у психолога, тобі більше немає довіри. Скоріше за все, ти маєш померти – швидко і без зайвих питань.

 

Доктор Хаус (House M.D.) 2004-2012

серіали психологія

Всі брешуть. Це зрозуміло. Але що далі? Для чого вони це роблять? Як з цим жити, а головне, як у цьому світі не брехати самому собі? Так далеко Грегорі Хаус вже не заходить. Та й взагалі, будь-яка психологія цікавить його тільки з точки зору діагностики. Після того, як пацієнту поставили діагноз, він викреслює його із власного життя. І залишається лише невелика кількість близьких людей, з якими він контактує без робочої необхідності.

 

Шерлок (Sherlock) 2010-2017

серіали психологія

Пряма проекція Хауса, сучасний Холмс. Власне, сам Хаус виріс із персонажу Холмса – цинічний, аргументований, саркастичний, дуже розумний. Тільки замість злочинів він розгадує медицинські загадки. А тепер, коли ми повернулися до Холмса, якого надихнув Хаус, все стає очевидним. Він ненавидить людство та суспільні зв’язки, які він намагається не втрачати остаточно. Але завжди прийде на допомогу тим, хто цього справді потребує.

 

Велика маленька брехня (Big Little Lies) 2017-2019

серіали психологія

Хтось у престижній школі у невеликому містечку у Каліфорнії вбив когось. Нам не показують жертву до останньої миті, але розслідування йде повним ходом. Центральні героїні, чотири заможні жінки, кожна нещаслива по-своєму. Саме тут психологічна складова проявляється на максимумі. Неважливо, що кажуть жінки слідчому. Важливіше, наскільки вони усвідомлюють, що їх нормальне життя також під загрозою.

 

Сексуальна освіта (Sex Education) 2019-…

серіали психологія

Хіба можлива освіта сексуальна без освіти психологічної? У старшокласника є дуже цінна мати (з якою він живе): вона надає йому прикладні поради щодо того, як його однокласникам варто змінити свій підхід до власного сексуального життя. А подруга пропонує за подібні консультації брати гроші. Так і виникає перспективний, але небезпечний бізнес…

 

Ти (You) 2018-…

серіали психологія

Що як приємний молодий чоловік, який намагається з тобою познайомитись, є маніпулятором та вбивцею? Працівник книгарні переслідує дівчину, яка йому сподобалась, збираючи інформацію про неї у соціальних мережах. Він не зупиниться не перед чим, щоб добитися того, щоб вона закохалася у нього…

 

Гострі предмети (Sharp Objects) 2018

серіали психологія

Тут точно була б потрібна сімейна терапія. Але члени цієї сім’ї заперечують її необхідність. Доньки – через те, що не хочуть знов стикатися з проблемами дитинства, а мати… мати краще знає, що потрібно її дочкам, навіть якщо це якась хвороблива форма опіки. Тим часом у маленькому містечку відбуваються вбивства, і досвідчену журналістку відправляють у рідні місця, щоб вона провела розслідування.

 

Патрік Мелроуз (Patrick Melrose) 2018

серіали психологія

Цей міні-серіал є шокуючою картиною того, як доросла людина намагається впоратися з непоправними травмами дитинства. Батьки, суспільство, оточення – все це наносило удар за ударом по дитячій психіці, яка ще не встигла зміцнитися. Згодом це вилилося у нестандартну поведінку Патріка, здебільшого зав’язану на алкоголі та наркотиках…

 

Картковий будинок (House of Cards) 2013-2018

Картковий будинок (House of Cards) 2013-2018

Щоб перемогти у політичній боротьбі, потрібно добре розуміти психологію свого опонента. Щоб повзти вгору (навіть по трупах), потрібно вичавлювати ворогів із комфортного середовища. При цьому на екрані телевізора ти все ще маєш виглядати як звичайний свідомий громадянин. Але твої вчинки будуть надалі все бруднішими.

 

Ганнібал (Hannibal) 2013–2015

Картковий будинок (House of Cards) 2013-2018

Естет та вишуканий знавець мистецтв, кухні та анатомії людського тіла є канібалом. Але він дуже довго не стикається з поліцією та ФБР, адже він добре знає людську психологію. Це знання допомагає підібратися до жертви і, з іншого боку, триматися достатньо далеко від тих, хто представляє закон. Втім, одного разу він все ж таки помиляється.

 

Криміналісти: мислити як злочинець або Мислити як вбивця (Criminal Minds) 2000-…

серіали психологія

А тут цілий підрозділ намагається думати як злочинець. Тоді є всі шанси нейтралізувати небезпечного серійного вбивцю або маніяка. Фокусують вони свою увагу на злочині, а не на особистості злочинця. І справу свою вони роблять успішно вже 15 сезонів. Шалений психологічний рекорд.

Читайте також: 

Найкращі детективні серіали

Найкращі комедійні серіали

Найкращі серіали за реальними подіями

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі