kinowar.com

20 найкращих кримінальних серіалів

 26.05.2023  Новини, ТОП

Найкращі кримінальні серіали

Всі раді бачити кримінал в улюблених серіалах, ніхто не хоче бачити його в реальному житті. В реальному житті проблем і так вистачає, а тому краще подивитися, як хтось вирішує свої проблеми, на екрані. Якщо ви теж бажаєте долучитися до цього процесу, прочитайте нашу добірку найкращих кримінальних серіалів, адже тут є чудові представники жанру на будь-який смак.

Звісно, “кримінальний серіал” – надто широке визначення, тут підійде майже будь-що, включно з комедійними шоу та проєктами за реальними історіями. Звузимо те, що ми сьогодні розбираємо: це найкращі серіали про злочини, мафію, гангстерів, поліцію та спецслужби за виключенням суто детективних серіалів. Їм ми присвячували окрему добірку (радимо її також переглянути), а сьогодні зосередимось на тих проєктах, які описують природу злочину, того, хто його скоїв, або тих, хто намагається ці злочини викрити. Елементи детективу можуть бути присутні і тут, але не на першому плані.

Порядок розташування в статті не має значення. А от ваші донати мають значення: без вашої підтримки нам дуже складно продовжувати свою роботу. Підтримайте нас внеском за посиланням.

Пуститися берега (Breaking Bad) 2008—2013

топ кримінальних серіалів

Почнемо з одного з найвідоміших кримінальних серіалів (та й серіалів взагалі). Історія становлення звичайного вчителя хімії, який дізнається, що хворий на рак, і щоб не залишати родину жити у злиднях, починає варити метамфетамін. Він швидко біжить по кар’єрних сходах кримінального світу вгору, але нічого в цьому світі не є безкоштовним: ціна за кожне рішення дуже висока. Поступово хороша людина, яка, здається, піклується про свою сім’ю, стає справжньою потворою, яка жадає влади та грошей, але більш цікаве дослідження того, що саме стало причиною цієї трансформації – ще до того, коли Волтер Вайт дізнався про хворобу. Унікальна подорож в психологію людини у форматі напруженого кримінального трилера.

 

Озарк (Ozark) 2017—2022

топ кримінальних серіалів

Цей серіал не пов’язаний з “Пуститися берега” сюжетно чи персонажами, але він повністю наслідує його проблематику – як хороші розумні люди, які в змозі легко відрізнити зло від добра, стають поганцями. Що до цього призводить ще до того, як вони опинились у форс-мажорній ситуації, де немає часу на обмірковування наступної дії. Помилкові рішення іноді стають визначальними для подальшої долі людини, і коли наркокартель вже стоїть у тебе над головою із пістолетом, ти не можеш повернутися у момент їх прийняття. Тепер порядна родина Бьордів змушена відмивати мільйони доларів мексиканської наркомафії, поступово втягуючись в кримінальний світ та займаючи там куди більш серйозні позиції (так, це дуже нагадує шлях все того ж Волтера Вайта).

Але якщо у “Пуститися берега” всі п’ять сезонів – шедеври, кожен з яких є наступною ланкою еволюції персонажів, то у “Озарку” справді потужним став лише перший сезон, від перегляду якого справді неможливо відірватися. Наступні три були сильні, але автори так і не знайшли спосіб розвинути ідею (можливо через те, що їм все ж таки заважала певна вторинність).

 

Краще подзвоніть Солу (Better Call Saul) 2015—2022

топ кримінальних серіалів

А цей серіал безпосередньо пов’язаний із “Пуститися берега” – це його приквел. Але в ньому розповідають не про Волтера Вайта, а про другорядного (відносно, звісно) персонажа, Сола Гудмана, адвоката злочинних угрупувань на наркоділків. І якщо у оригінальному серіалі автори запитують, як хороша людина стає поганою, то у “Краще подзвоніть Солу” Вінс Ґілліґан ставить запитання, чи може погана людина виправитись. У приквелі з’являється чимало персонажів, добре знайомих по Breaking Bad, але ми також бачимо і багато нових облич (розуміючи, що не всі з них доживуть до фіналу).

Багато хто вважає, що приквел вийшов навіть потужнішим за оригінальний проєкт – і ми частково розділяємо цю думку. А ще ми сподіваємось на розробку серіалу про молодого Густаво Фрінга (у цих двох серіалах його зіграв Джанкарло Еспозіто).

 

Мисливець за розумом (Mindhunter) 2017—2019

топ кримінальних серіалів

Девід Фінчер найбільш відомий за повнометражними похмурими трилерами, але коли Netflix надав йому ресурси, він створив такого ж похмурого монстра в серіальному форматі. Частково базуючись на декількох реальних історіях, режисер створив спеціальний відділ ФБР, який займається вивченням психології серійних вбивць. Мета відділу – навчитися не тільки знаходити маніяків, але й попереджати їх злочини, визначаючи подібних людей за їх поведінкою. Для цього двоє, а згодом троє агентів беруть численні розгорнуті інтерв’ю у реальних вбивць, занурюючись в їх хвору свідомість та унікальний світ, сповнений жорстокості. Чи може людина витримати таку психологічну атаку, навіть якщо вона є агентом спецслужб?

Культовий перший сезон, набагато слабший другий і мрії фанів про третій (якщо Netflix знов знайде ресурси, а Фінчер час та натхнення).

Читайте також: Найкращі серіали про серійних вбивць та маніяків

 

Гострі картузи (Peaky Blinders) 2013—2021

Гострі картузи (Peaky Blinders) 2013—2021

Тут менше психології і більше бійок та насильства. Бо якими ми б стильними не були хлопці з банди гострих картузів Бірмінґема, вони, все ж таки, просто вулична банда. А тому і методи боротьби з суперниками – іншими бандами, поліцією чи спецслужбами уряду – прості я прямолінійні. Втім, і ці звичайні вуличні хлопці, частина з яких пройшла Першу світову, також поступово просуваються вгору в світі криміналу і в суспільстві загалом – і виявляється, чим вище ти забрався, тим більш підступні люди тобі зустрічаються. Як не дивно, здебільшого не на вулиці, а у високих кабінетах чи розкішних маєтках.

Томасу Шелбі (Кілліан Мерфі) та його хлопцям доведеться битися проти місцевої мафії, італійської мафії, єврейської мафії, уряду та навіть проти нацистів. Час від часу вороги стають ситуативними союзниками, але розраховувати можна тільки на свою сім’ю – і то не завжди.

 

Паперовий будинок (La casa de papel; Money Heist) 2008—2013

топ кримінальних серіалів

Найбільш розважальний проєкт у списку, але відірватися від перегляду шоу дуже важко (особливо від перших двох сезонів). Банда професійних (і не дуже) грабіжників, яку збирає загадковий Професор, збирається зробити неможливе: пограбувати Королівський монетний двір Іспанії. Для цього вони беруть декілька заручників і зачиняють будівлю, але ж які в них шанси проти всієї поліції країни? Виявляється, що такі шанси є, адже пограбування було дуже ретельно сплановано, а репетиції своїх дій злочинці проводили місяцями. Ба більше, в процесі глядач навіть не розглядає їх як злочинців, настільки багато симпатії викликають історії кожного персонажу. На боці зла тут недолуга поліція та уряд, а публіка, затамувавши подих, спостерігає за тим, як банда здійснює свій геніальний план та бажає грабіжникам перемоги.

Читайте також: Найкращі фільми про пограбування банків

 

Американська історія злочинів (American Crime Story) 2014—…

топ кримінальних серіалів

Антологія, яка складається вже з трьох сезонів. У кожному розглядають резонансний злочин 90-х, який сколихнув Америку і світ.

Перший сезон розповідає про судовий процес народ проти О. Джей Сімпсона – зіркового футболіста та актора звинувачують у вбивстві власної дружини. Все вказує на те, що злочин скоїв саме він, але адвокати знаходять можливість розвернути все таким чином, щоб наполягати на тому, що поліція тисне на Сімпсона через мотиви расизму. І хоча, здається, шансів у захисту немає, юристи кожного разу знаходять якусь зачіпку, яка знов підіймає незручні питання у цій, очевидній, здавалося б, справі.

Другий сезон стає історією вбивства всесвітньо відомого модельєра Джанні Версаче. Але головний у цій розповіді не він, а саме його вбивця. Автори докладно досліджують його шлях до цього вбивства і інших його злочинів, поступово занурюючись у дитинство маніяка.

Третій сезон неочікувано звертається до імпічменту 42-го президента США Білла Клінтона. Всі пам’ятають історію про мінет в овальному кабінеті та Моніку Левінскі, але деталі цієї історії вже трохи зникли з пам’яті (та й не всі їх знають у повному обсязі). А цікавих деталей там дуже багато, починаючи від бруду у найвищих гілках влади і закінчуючи огидними прикладами заздрощів, зради та інших неприємних проявів людської природи.

Читайте також: Найкращі серіали за реальними подіями

 

Декстер (Dexter) 2006—2013

топ кримінальних серіалів

Навіть якщо ти вбиваєш злочинців, які несправедливо уникли покарання, ти все одно є злочинцем в очах закону. А тому тобі потрібно обставити все так, щоб на тебе не вийшли. Або зачистити всі ті хвости, що виникли (а вони виникають). А потім зачистити те, що виникло в процесі зачистки. Іншими словами, у судового експерта Декстера Моргана є чимало головного болю через злочинців (і через те, що він став серійним вбивцею, розбираючись з ними).

 

Сини анархії (Sons of Anarchy) 2008—2011

топ кримінальних серіалів

Клуб байкерів багато розмірковує про дружбу, вірність та братерство, але, як і у “Хрещеному батькові”, одними лише роздумами про сімейні цінності ти не досягнеш миру, якщо ти займаєшся злочинною діяльністю. Оскільки клуб займається нелегальною торгівлею зброєю, проблем не уникнути. Навіть якщо байкери борються з поганими наркоділками, спираючись на свій кодекс, вони все одно не перестають стикатися з наслідками свого образу життя.

Низка чудових персонажів у одному з найпопулярніших кримінальних серіалів останнього часу. Сім сезонів про боротьбу клубу за своє маленьке містечко – визначні ролі для Чарлі Ганнема та Кеті Сагал.

 

Річер (Reacher) 2022—…

топ кримінальних серіалів

Несподівано гарний представник олдскульного екшн-формату. Це і кримінальна драма, і детектив, і, мабуть, у першу чергу, бойовик. У місто прибуває Джек Річер – величезний колишній військовий поліцейський. Його заарештовують за злочин, який він не здійснював. Але чому він опинився тут, де його речі та документи та чому він так спокійно сприймає агресію поліції та злочинців? І що важливіше у його боротьбі з поганцями – сталеві м’язи чи холодний розум?

 

Фарґо (Fargo) 2014—…

топ кримінальних серіалів

Перший сезон серіалу “Фарґо” став еталоном, всі наступні могли бути непогані чи навіть гарні, але кого це тепер цікавить? Це як з серіалом “Справжній детектив”, перший серіал одночасно і вдача проєкту, і його ж прокляття, адже все, що зняли потім публіка вже сприймати не хоче.

У першому сезоні професійний кілер надихає звичайного чоловіка з невеликого містечка на вбивство своєї набридливої дружини. А тому це подобається настільки, що він докорінно змінює своє життя. От тільки, чи на краще? Біллі Боб Торнтон і Мартін Фрімен у надзвичайно потужному дуеті, водночас і комічному, і трагічному.

Другий сезон – боротьба мафіозних кланів наприкінці 70-х на тлі розслідування їх злочину поліцейськими. І знов змішуються долі представників організованої злочинності і звичайних людей з маленьких міст, які відкривають в собі досі небачені якості. Розкішні Кірстен Данст і Джессі Племенс.

У третьому сезоні Юен Макгрегор виконує відразу дві ролі братів-близнюків (втім, вони зовсім різні за характером та ненавидять один одного). Один є дрібним злочинцем, інший – респектабельним бізнесменом, який також не надто дотримується закону. І як завжди у “Фарґо”, до всіх приходить справжня мафія (тут вона майже містично сильна), і всі отримують те, на що заслуговують.

Четвертий сезон став практично історичним екскурсом в баталії мафіозних сімей. На зміну єврейській мафії прийшла ірландська, потім італійська, а потім вони зіткнулися з угрупуванням афроамериканців. Чи може бути у боротьбі одних бандитів з іншими хтось більш порядним і правим? Це навряд. Чи отримають всі те, на що заслуговують? У цьому серіалі не буває інакше. Кріс Рок і Джейсон Шварцман у головних ролях.

Читайте також: Найкращі чорні комедії

 

Чудовисько: Історія Джеффрі Дамера (Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story) 2022

топ кримінальних серіалів

Після успіху “Американської історії злочинів” її творець Раян Мерфі зрозумів, що історії злочинців (навіть найогидніших) людям цікаві. Тому він розглянув біографію одного з таких справді відразних персонажів – Джеффрі Дамера. Його злочини не тільки жорстокі, але і вкрай збочені, до того ж, його відношення до скоєного також виглядає нетривіально. Оскільки ще за життя ця людина дала достатньо інтерв’ю, авторам вистачило матеріалу, щоб розібратись у його характері. Дивитись трохи боляче, але дуже цікаво.

 

Клан Сопрано (The Sopranos) 1999—2007

топ кримінальних серіалів

У боса однієї з кримінальних сімей почались панічні атаки. Робота важка, рівень стресу надто високий. Оскільки це почало впливати не тільки на особисте життя гангстера, але й на його безпосереднє ремесло, він вирішив навідатись до психоаналітика. Але як описати проблему, якщо ти не можеш розповісти деталі своєї роботи і що саме викликає занепокоєння? Так розпочався довгий шлях серіалу “Клан Сопрано”, завдяки якому телеглядачі фактично стали частиною родини Тоні Сопрано, адже вони шість сезонів спостерігали не тільки за кримінальною складовою його діяльності, але й за сімейними сварками і примиреннями, подружніми зрадами та складними відносинами з дітьми. Неперевершене виконання головної ролі від Джеймса Гандольфіні.

Читайте також: Найкращі серіали про гангстерів і мафію

 

Пацієнт (The Patient) 2022

топ кримінальних серіалів

І знов до психоаналітика приходить злочинець, але цього разу вже не мафіозі, а маніяк. Він розуміє, що те, що він робить – погано. Він хоче покінчити з цим. Але як? Що для цього потрібно зробити? З цим йому має допомогти лікар (Стів Карелл), адже він фактично тепер взятий у заручники цим нетиповим пацієнтом (Донал Глісон).

Читайте також: Найкращі серіали з психологією

Ґоморра (Gomorra. La serie) 2014—2019

топ кримінальних серіалів

Дивно було б, якби італійці не створили помітний серіал про мафію. Два клани у Неаполі захищають своє місце під сонцем, постійно намагаючись чи то помститися за минулі образи, чи вирішити поточні проблеми. Зрада, інформатори, суперечки всередині кланів, а також багато жорстокості, крові, вибухів та вбивств – все як завжди в італійських серіалах про мафію, але тепер у більш сучасному форматі та з більшою долею реалізму.

 

Ганнібал (Hannibal) 2013—2015

топ кримінальних серіалів

“Мовчання ягнят” став надто потужним трилером, щоб завершити знайомство з доктором Лектером після першої ж історії. А тому були сиквел, приквел, фільм про юні роки Ганнібала, але найбільш цікавим проєктом в продовження розповіді про маніяка-інтелектуала, мабуть, все ж таки став серіал з Мадсом Міккельсеном у головній ролі. З одного боку, натуралістичних сцен збоченої естетики людожера у шоу доволі багато, але якщо ви можете витримувати такий підхід, то скоріше за все, станете фанатом. Надії на повернення серіалу все ще живі.

 

Чорний птах (Black Bird) 2022

топ кримінальних серіалів

За реальною історією. Молодий, привабливий та розумний хлопець (Тарон Еджертон) потрапляє за грати. Адже те, що ти розумний, не гарантує тобі прихильність ФБР, коли тебе заарештовано за торгівлю наркотиками. Але розумні люди у в’язниці також іноді потрібні. Коли ФБР знадобився хтось, хто може розколоти серійного маніяка, вони згадали про молодого, привабливого і розумного хлопця. І тепер він повинен зійтись з нелюдимим інтровертом, якого підозрюють у вбивствах декількох жінок. Проти нього тільки непрямі докази, а тому в особистих розмовах він повинен дізнатися, як саме і де саме той вбивав дівчат. І якщо він зможе це зробити – він отримає свободу.

Читайте також: Найкращі мінісеріали

 

Нарко (Narcos) 2015—2017

топ кримінальних серіалів

Пабло Ескобар – один із найвідоміших наркоторговців всіх часів. Грошей було стільки, що їх закапували. Грошей було стільки, що вони майже складали основу економіки рідної Колумбії. І весь цей час на Ескобара йшло полювання. Але кожного разу йому вдавалося залишитися на волі і живим. До певного моменту, коли… Втім варто подивитись ці два сезони за реальними подіями 80-х і 90-х років про зростання Медельїнський картель та його криваву боротьбу з урядом Колумбії, щоб дізнатися, як все завершилося.

 

Король Талси (Tulsa King) 2022—…

топ кримінальних серіалів

Один з топів мафіозної сім’ї чесно відсидів 25 років у в’язниці, не закладаючи партнерів. За свою лояльність він очікував певної вдячності родини, але отримав заслання з Нью-Йорку у Талсу, штат Оклахома. Щоправда, сім’я дозволила йому будувати тут свій новий бізнес (та не забувати ділитися відсотком з доходів). Але при цьому його не залишили у спокої, постійно контролюючи кожен крок, вимагаючи пояснення своїх дій. На новому місці також є конкуренти, а навколо них ще й ФБР кружляє. Не життя – казка.

Класна суміш кримінального трилеру і добрячої порції гумору. Найкраща роль Сильвестра Сталлоне за останні декілька років.

 

Дроти (The Wire) 2002—2008

топ кримінальних серіалів

Один з найкращих серіалів всіх часів, у якому за п’ять сезонів поліція Балтимора займається розслідуванням справ наркомафії, мафії у місцевому порту та корупційних політиків. Іноді все це сплітається у міцний вузол, який, здається, не розрубити. Але ті декілька копів, які не продалися, не вигоріли і не здалися, продовжують працювати і в полі, і на обладнанні прослуховування, щоб одного за одним закривати злочинців, які не дають вулицям міста жити своїм тихим спокійним життям.

Основні переваги серіалу – максимальна реалістичність та глибоке опрацювання характерів. На момент створення шоу актори на головних ролях були відносно невідомі, але тепер частину з них ви точно знаєте – Домінік Вест, Ідріс Ельба, Майкл К. Вільямс, Ленс Реддік.

Читайте також:

Найкращі детективні серіали

Найкращі серіали про маніяків та серійних убивць

Найкращі серіали за реальними подіями

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі