Найкращі фільми Елайджи Вуда
Ми пишемо статті про найкращі ролі актора і ми пишемо статті про його найкращі фільми. Найкращі ролі – це коли фільм може бути так собі, але сам актор відіграв відмінно. А найкращі фільми – це коли актор міг з’явитись у маленькому епізоді, але фільм дійсно вартий уваги. Саме такий формат у нас сьогодні: ми розглянемо навіть ті стрічки, у яких Елайджа Вуд отримав всього лише пару хвилин часу на екрані (звісно, якщо вони того варті). І звісно, згадаємо ті, де він був на першому плані.
Поїхали.
Назад у майбутнє 2 (Back to the Future Part II) 1989
Так, ця малеча ліворуч – Елайджа Вуд, майбутній Фродо. Актор народився у 1981 році, отже тут йому десь 7-8 років. На майданчик його привели батьки у дуже юному віці – перший досвід він отримав в три роки. Тому цей епізод для Елайджи став далеко не першою спробою сил у кіно (можна навіть сказати, що він був доволі професійним виконавцем на той момент). Епізод зовсім маленький (юні гравці кажуть Марті Макфлаю, що ця стара гра – лажа), але фани “Назад у майбутнє” чудово знають про участь Вуда у цій культовій франшизі.
До речі, знаєте, хто поруч з Вудом?
А ось так?
Ні?
Ми теж. Гадки не маємо, хто це.
Вічно молодий (Forever Young) 1992
Тут вже у Елайджи куди більш вагома роль, хоча на першому плані вічно молодий красень Мел Гібсон. Його герой, сміливий пілот-випробувач, ніяк не наважиться зробити пропозицію своїй дівчині, а вона після нещасного випадку впадає в кому. У відчаї пілот погоджується на участь в експерименті, і його заморожують на рік. От тільки коли він прокидається, надворі вже не 1940, а 1992 рік. Інше життя, інша реальність, геть інші швидкість і правила. Влитися в новий світ йому допомагають персонажі Джеймі Лі Кертіс та малого Елайджи Вуда. Вони з Гібсоном стають справжніми друзями…
Норт (North) 1994
І знов головна роль для зовсім ще юного актора. Його персонаж вирішує, що його батьки недостатньо його цінують (типове явище для підлітка). А тому він подає на них в суд, відмовляється від них і шукає собі нових. Оскільки він є зразковим хлопаком, доволі багато людей по всьому світу намагається отримати дозвіл на те, щоб бути його новими батьками. І для цього складного вибору хлопчику доводиться подорожувати у багато нових місць по всій планеті.
Фільм отримав чимало критичних відгуків, і частково з ними можна погодитись. Але головний скарб цієї стрічки – це Брюс Вілліс.
Тут він і ковбой, і у костюмі рожевого кролика, і водій доставки, і оповідач, і ще багато хто. Заради одних лише його ефектних появ у кадрі варто цю комедію подивитися. Та й юний Вуд не підвів.
До речі, в цьому фільмі також дебютувала Скарлетт Йоганссон – їй не було і десяти.
Факультет (The Faculty) 1998
Фантастичний трилер Роберта Родрігеса, який вкотре доводить, що вчителі справді є монстрами з якоїсь іншої планети. Точніше, у цьому фільмі вони стали такими, коли прибульці їх атакували одного за іншим, але це нічого не змінює – студенти і так розуміють, що преподи їм не друзі.
Загадкові істоти намагаються зробити з всіх відвідувачів коледжу своїх рабів, але молодь напоготові. Студенти швидко навчаються визначати, хто справжній вчитель, а хто ворожа істота, а потім і розуміють, як їх нейтралізувати. Єдине, з чим залишається серйозна проблема – вони не можуть зрозуміти, хто розпочав це вторгнення, і як цю істоту зупинити.
Дуже непоганий акторський склад: Джордана Брюстер, Джош Гартнетт, Роберт Патрік, Фамке Янссен, Сальма Хаєк, Джон Стюарт, Крістофер Макдональд, Ашер Реймонд (або просто Ашер).
Хулігани Зеленої вулиці (Green Street Hooligans) 2005
Багато хто вважає цей фільм ледь не найкращим у кар’єрі Вуда після “Володаря перснів” – і для цього є всі підстави. Стрічка доволі нестандартна, жорстка, а у центрі розповіді юні Елайджа Вуд і Чарлі Ганнем. Енергії молоді тут вистачає, адже темою є фанатський рух футбольної Англії. Саме сюди потрапляє американський студент (Вуд) після того, як його підставили на батьківщині. Поступово він втягується в атмосферу ультрас футбольного клубу Вест Гем, після чого повернутися до звичайного життя не так просто…
Хороший син (The Good Son) 1993
Знов повертаємось у підліткові роки Елайджи. У цьому трилері він виконує одну з двох головних ролей. Другу виконує суперзірка того часу, Маколей Калкін. Буквально за рік після сиквелу “Один вдома” він з’являється на екрані у геть іншому амплуа підступного тінейджера, який холоднокровно знущається над іншими дітьми, включно з рідними братом і сестрою, а якщо доведеться, то не зупиниться навіть перед вбивством.
Ідеальний контраст образів: зразковий переляканий Елайджа зі своїм зовсім ще дитячим обличчям і широко відкритими очима, і жорстокий (і зовсім не схожий на Кевіна Маккаллістера), але дуже впевнений в собі і розважливий Калкін. Шкода, що пізніше кар’єра актора занепала – здібності до драматичних ролей у нього точно були.
Війна (The War) 1994
Тема батьківства є однією з провідних у кінематографі, і доволі часто найкращим батьком на екрані стає зовсім не той, від кого це очікуєш. Цікаво, що за рік до цього фільму, Кевін Костнер зіграв ще одну роль батьківської фігури – у тому випадку у фільмі Клінта Іствуда “Ідеальний світ”
справжнім батьком для сина матері одиначки стає її коханець – злочинець, який втікає від правосуддя. Все виглядало дуже органічно, адже оскільки цього чоловіка грає Кевін Костнер, один з найбільш душевних акторів останніх кількох декад (мабуть тільки Том Генкс може з ним позмагатися за титул більш гуманістичного актора), то миттєво віриш у все, що відбувається. У фільмі “Війна” Костнер грає ветерана В’єтнаму, у якого після війни чимало проблем з психікою та сімейним життям. При цьому він намагається побудувати відносини із власними дітьми (одного з яких і грає Елайджа Вуд).
Костнеру настільки сподобалась гра юного Вуда, що він наполягав, щоб саме Елайджу позначали як виконавця головної ролі, щоб згодом він отримав номінацію на Оскар саме за головну роль. Втім, номінацій від американської кіноакадемії цей фільм не отримав.
Вічне сяйво чистого розуму (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) 2004
Поетична драма від Мішеля Гондрі, де на першому плані дует закоханих у виконанні Джима Керрі та Кейт Вінслет. В результаті послідовності розчарувань, герой Керрі вирішує стерти всі спогади про кохану Клементину (Вінслет), адже здається, що вона зробила те саме по відношенню до нього. Спеціалісти по стиранню спогадів готують апарат – одним з них є саме Елайджа Вуд, чиє екранне ім’я Патрик буде ще довго викликати у персонажа Керрі відразу.
Все освітлено (І все освітилося) (Everything Is Illuminated) 2005
Дуже нетипове кіно за однойменною книгою Джонатана Сафрана Фоера. Дебют Лієва Шрайбера у якості режисера – як відомо, цей актор і режисер має українські корені. Саме про подорож американського єврея в Україну і розповідає стрічка. Головний герой, якого грає Вуд, шукає жінку, яка врятувала його діда в українському місті Трохимбрід на Волині під час Другої світової. Допомагають йому місцеві провідники – одесит, якого грає Євген Гудзь, фронтмен гурту Gogol Bordello, та його дідусь. Водночас комічне та трагічне кіно, яке захоплює непередбачуваними поворотами розповіді.
Місто гріхів (Sin City) 2005
Вище ми розповідали про несподівану зміну амплуа від Маколея Калкіна. Тепер черга за Вудом: нарешті він відійшов від звичного образу пристойного чуттєвого хлопчика і зіграв справжню потвору. У кінокоміксі Роберта Родрігеса за графічним романом Френка Міллера він з’явився у якості настільки небезпечного маніяка, що навіть суворому персонажу Марва від Міккі Рурка було з ним впоратися дуже непросто. Надзвичайно переконливе перевтілення від Елайджи.
Володар перснів: Хранителі Персня (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring) 2001
Володар перснів: Дві вежі (The Lord of the Rings: The Two Towers) 2002
Володар перснів: Повернення короля (The Lord of the Rings: The Return of the King) 2003
Навряд чи ми зможемо написати щось принципово нове про цю трилогію – і навряд чи ми будемо вдавати, що у фільмографії Елайджи Вуда є більш важлива та значуща роль (принаймні, на даний момент). Це ідеальне співпадіння, дякувати кастингу – таке саме ідеальне, як і бачення Пітера Джексона по екранізації твору Джона Толкіна. Саме таким, мабуть, багато читачів уявляли Фродо. А навіть якщо не уявляли, тепер вже складно відокремити цього персонажа від створеного Вудом образу.
Якщо вам подобається те, про що ми пишемо, підтримайте нас внеском
Читайте також:
Найкращі ролі Сильвестра Сталлоне
Найкращі ролі Вуді Гаррельсона
Найкращі ролі Дензела Вашингтона
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom
Коментарі закрито.