Найкращі фільми Сильвестра Сталлоне
Сильвестр Сталлоне – фігура унікальна. Вже майже півстоліття він є символом мужності на екрані. Його образ тотожній з поняттям героя бойовику як таким. Але він набагато більше, ніж мужній чоловік, що зі зброєю чи кулаками виборює справедливість у своїх фільмах. Він у певному розумінні є і символом тієї самої американської мрії, коли людина з нічим починає з повного нуля і досягає неймовірних висот тільки завдяки своєму таланту та наполегливій праці.
Він написав сценарій “Роккі”, який пізніше стане визначальним для його кар’єри образом. І він не погодився його продати – він поставив умову, що отримає процент від зборів, але тільки у тому випадку, якщо сам буде грати головну роль. Він зробив ставку на себе – і виграв. Фільм зібрав 225 мільйонів (і це у 1976 році), при цьому його бюджет становив всього лише 1 мільйон. Фільм отримав три Оскари, у тому числі за найкращий фільм року, а сам Сталлоне був номінований на два Оскари одночасно – за найкращу чоловічу роль і за оригінальний сценарій. Він став лише третім, хто досяг чогось подібного. Знаєте, хто були ті двоє до нього? Увага: Чарльз Чаплін та Орсон Веллс.
Тому ми і кажемо, що Слай – набагато більше, ніж ікона жанру бойовика. Він надихає своїм успіхом, своєю цілеспрямованістю, а тепер і своїм творчим довголіттям, адже він не тільки не відійшов від справ, а й дуже активно знімається, відкриваючи все нові і нові жанри і образи для себе.
Сьогодні ми пригадаємо його найкращі роботи в фільмах та серіалах (при цьому виключаємо озвучку, надто короткі камео та суто CGI-появи, як, наприклад, у образі величезної акули Кінґ Шарк у «Загін самогубців: Місія навиліт»).
Отже, kinowar.com представляє 15 найкращих фільмів і серіалів Сильвестра Сталлоне. Підтримайте нас донатом, адже бути незалежним виданням про кіно не тільки круто, але й важко.
Гранд реванш (Grudge Match) 2013
Чекайте, комедія з Де Ніро з 2010-х, у якій він і Сталлоне, яким вже добряче за шістдесят, повертаються на ринг, щоб провести матч-реванш після кількох десятиліть після їх попереднього бою? Та це ж точно буде щонайменше дуже погано. Так скаже будь який читач, який слідкує за кіно і кар’єрою Де Ніро останні років двадцять і здебільшого буде дуже близьким до правди. Втім, цього разу авторам вдалося зробити нехій і не видатну, але справді веселу і навіть трохи зворушливу комедію. Головне – не знімати її сиквел.
Перемога (Victory) 1981
Вже через один тільки акторський склад – Сильвестер Сталлоне, Майкл Кейн, Пеле, Макс фон Сюдов, Боббі Мур – цей фільм варто включати у будь-які добірки. Зірки кіно і футболу зустрілися у фільмі про своєрідний “матч смерті”: нацисти пропонують військовополоненим у таборі зіграти в футбол з командою офіцерів, а полонені збираються використати це як можливість для втечі. От тільки очікування від фільму з королем футбола, Сталлоне та Кейном виявились настільки високими, що позитивні рецензії не те щоб не зустрічаються, але все ж таки помітно поступаються відгукам про те, що стрічка досить посередня.
Руйнівник (Demolition Man) 1993
Класичний екшн-олдскул як він є. Коп і злочинець-психопат потрапляють до в’язниці, у якій будуть перебувати 70 років у замороженому стані. Злочинець (Веслі Снайпс) за підрив заручників у будівлі, поліцейський (Сталлоне) – за те, що допустив підрив своїми діями. Через 40 років маніяка розморожують, чим він користується у повній мірі: беспомічні поліцейські майбутнього вже давно не мають реальних кримінальних справ, а тому подолати їх не є проблемою для досвідченого злочинця, якому також під час перебування у замороженому стані вживили програми з вивчення бойових мистецтв і володіння зброєю. Тепер доводиться розморозити і поліцейського, адже крім нього ніхто з цією проблемою не впорається…
Рембо: Перша кров (Rambo: First Blood) 1982
Неймовірно, наскільки франшиза “Рембо” еволюціонувала, і наскільки сприйняття її спотворено у порівнянні з тим, про що йдеться у першому фільмі. На постері Сталлоне з величезним ручним кулеметом та торсом бодібілдера. На постері наступної частини аналогічна поза, але зброя і м’язи героя ще більші. Про третю частину і казати нічого. У другій частині Рембо б’є поганих хлопців у В’єтнамі, у третій – в Афганістані, у четвертій – десь в Азіі. Кожного разу кількість жертв прямує до нескінченності. Але у першому фільмі Сталлоне розповідав історію ПТСР ветерану В’єтнаму, який повернувся додому і не зміг вписатися в мирне життя (точніше, йому просто не дозволили це зробити). Звісно, у другій половині фільму Джон Рембо береться за зброю і влаштовує не надто гостинним поліцейським В’єтнам безпосередньо в їхньому місті, але все ж таки, ніхто ж не називає “Таксиста” Скорсезе бойовиком просто через те, що з певного моменту ветеран війни починає боротися з поганими хлопцями за допомогою пістолета. Так, “Рембо” – не “Таксист”, а наступні частини франшизи дійсно повністю змінюють її профіль, але саме перший її фільм варто переглянути сорок років потому, адже там є на що подивитись.
Крід: Спадок Роккі Бальбоа (Creed) 2015
Повернення до франшизи “Роккі” через 40 років після першого фільму і з урахуванням того, що було знято вже шість стрічок різного рівня якості і прибутковості? Для Сталлоне це не є проблемою. Якщо є ідея, і він має віру у цю ідею, то це станеться. Крід – прізвище його принципового суперника, який потім став найкращим другом. Колись він дуже допоміг Роккі, а тепер італійський жеребець допомагає сину Аполло Кріда. Його роль чудово виконав Майкл Б. Джордан.
Оновлення франшизи пішло їй на користь – це був дійсно свіжий ковток повітря і нова цікава історія зі старими (і новими) персонажами. Ба більше, Сталлоне номінували за Оскар, і з урахуванням інших номінантів того року було цілком реально те, що він міг би нагороду отримати. Могла статися навіть досить кумедна ситуація, якщо б Леонардо Ді Капріо вже вп’яте не отримав би свій Оскар, а Сталлоне його б отримав – тоді вийшло б, що Сталлоне отримав цю нагороду раніше за Лео. Але Ді Капріо вручили статуетку (“Легенда Легенда Г’ю Гласса”), а у номінації за роль другого плану переміг Марк Райленс (“Міст шпигунів”). Отже, Слаю доведеться ще почекати – але щось підказує, що і цієї перемоги він доб’ється.
Роккі 2 (Rocky II) 1979
Якщо повернутись до оригінальної франшизи “Роккі”, то варто нагадати, що потужним вийшов не лише перший фільм. Другий був слабшим, і він перейшов у розряд суто спортивного кіно, а не драми про пошук себе і віру у свою мрію, але при цьому він досить захопливий (фінальна сцена взагалі зразкова для жанру трилера). Після подій першого фільму Аполло Кріда дістають масмедіа і фани. Вони вважають, що чемпіон зберіг титул незаслужено, а тому потрібно дати Роккі Бальбоа ще один шанс. Але тут виникає проблема: навіть коли сам Крід на це погоджується, йому доводиться переконувати у необхідності цього бою самого Роккі…
Тюряга (Lock Up) 1989
Класний трилер, у якому певні шорсткості сюжету згладжують акторські роботи і загальна напружена атмосфера. Сталлоне грає в’язня, який усвідомив колишні помилки і хоче спокійно відбути свій термін до кінця, щоб повернутись до коханої і почати мирне життя. Але є начальник в’язниці (Дональд Сазерленд), який тримає давню образу на нього і не вірить у те, що він виправився. А тому він намагається використовувати весь свій наявний ресурс, щоб спровокувати чоловіка на нові порушення і затримати його тут на довгі роки. Напружена мотивуюча історія про віру в себе і своє майбутнє.
Скелелаз (Cliffhanger) 1993
Винахідливий і напружений бойовик, великою вдачею для якого стало також запрошення Джона Літгоу на роль антагоніста. Сталлоне грає професійного альпініста, який все ще переживає через трагедію, що сталася в горах з ним і його друзями. Але часу на примирення не залишається: поруч у горах з’являється жорстока банда, яка шукає цінний груз, який опинився у цій місцевості. Для пошуку їм потрібні профі, для чого вони беруть скелелазів у заручники. Втім проблема полягає у тому, що після того, як цей груз буде знайдено, навряд чи вони залишать цих скелелазів живими. Тому Сталлоне доводиться виживати і рятувати друзів у надскладних умовах.
Ще одну з головних ролей грає Майкл Рукер.
Поліцейські (Cop Land) 1997
Неочікуваний жанр і партнери по знімальному майданчику для Сталлоне: це кримінальний трилер про корумповану поліцію у Нью-Джерсі, у якому знімалися Роберт Де Ніро, Гарві Кейтель, Рей Ліотта, Роберт Патрік. Зрозуміти, хто керує справами у цьому “місті поліцейських”, може не так вже і складно, а от що потім з цим всім робити, це дійсно питання. Режисер – Джеймс Менголд (“Переступити межу”, “Логан”, “Перерване життя”, “Форд проти Феррарі”).
Нестримні (The Expendables) 2010
Слай усвідомив досить просту і очевидну ідею для нового проєкту: зібрати всіх значущих героїв бойовиків 80-х і 90-х і зняти за їх допомоги таке ж олдскульне кіно, як він і його колеги це робили у 80-х і 90-х. Але гарна задумка не є гарантією успішної реалізації. Тому коли ми побачили Сталлоне, Джейсона Стейтема, Міккі Рурка, Джета Лі, Дольфа Лундгрена та інших у стандартній, але такій атмосферній історії про поганого диктатора, що у змові з поганими парнями контролює шмат території у Латинській Америці, ми дуже раділи, що проєкт став не тільки джерелом ностальгії, а і тим самим олдскульним бойовиком, який так приємно подивитись, особливо не напружуючи мозок.
Нестримні 2 (The Expendables 2) 2012
Другий фільм, здається, вийшов ще кращим – ще більше гумору і динаміки, а також залучення у повному бойовому режимі Шварценеггера і Брюса Вілліса, а також нові обличчя у вигляді Жан-Клода Ван Дама та Чака Норріса. Саме Жан-Клод став антагоністом, і тепер йому якось потрібно було протистояти команді нестримних, та ще й плутоній попутньо продавати.
Третій фільм також потішив, але, мабуть, темп дещо впав. Втім, здається, четвертий має все виправити.
План втечі (Escape Plan) 2013
Герой Сталлоне легко справляється з усіма системами охорони у найкрутіших в’язницях планети. Втеча за втечею, успішний план за успішним планом – справа в тому, що він працює консультантом з безпеки. Він знаходить слабкі місця у охороні в’язниці, здійснює втечу, а потім розповідає про них керівникам цих закладів. Але наступне велике замовлення, здається, має на меті запроторити Сталлоне у в’язницю на довгий термін. Паралельно, до того ж, у його житті з’являється персонаж Шварценеггера, який точно має наміри щодо вирішення власних проблем, а не проблем його нових друзів… Винахідливий і напружений трилер-бойовик, який пізніше мав два продовження (щоправда, обидва дуже слабкі).
Вартові галактики 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2) 2017
У цій частині всесвіту Марвел у Сталлоне не дуже велика роль. Але вона дуже важлива і навіть зворушлива. Вона дає змогу додати багато важливих рис до характеру Йонду (Майкл Рукер) через відносини з колишніми колегами. Тепер актор з’явиться і у третьому фільмі.
Король Талси (Tulsa King) 2022
Найсвіжіша робота Сталлоне – і найвдаліша за останній час. Він грає гангстера, який відсидів 25 років у тюрмі і не здав своїх товаришів. Однак, коли він вийшов, він не отримав визнання і винагороду від власних колег – вони відправили його у Талсу, невелике містечко в Оклахомі, щоб він будував там свій кримінальний бізнес з нуля. Що він і починає робити з першого дня.
Дві основні причини успіху серіалу – сценарист Тейлор Шерідан, який створив сценарії для таких фільмів і серіалів як “Вітряна ріка”, “Будь-якою ціною”, “Єллоустоун”, “Сікаріо”, а також сам Сталлоне, який у свої 76 років перебуває у неймовірній формі, і при цьому продовжує шукати нові форми і образи.
Роккі (Rocky) 1976
Мабуть, найкращим фільмом Сильвестра Сталлоне залишається історія боксера-андердога, який чіпляється за шанс чемпіонського бою з непереможним Аполло Крідом. Чи цікавить його чемпіонський титул? Так, але його справжня мрія – довести щось самому собі, адже майже всі інші давно поставили на ньому хрест.
Із цього фільму виросла надзвичайно потужна франшиза, навіть найгірші фільми якої час від часу переглядаєш у якості своєрідного guilty pleasure. Але навіть якщо залишити за скобками всі зібрані мільйони доларів і вже дев’ять фільмів, що зняті за майже півстоліття, ця спортивна драма, яка водночас і мотивуюча, і душевна, і камерна, і довершена у своїй простоті, все ще залишається актуальною, незважаючи на те, скільки вже минуло часу з моменту її виходу на великі екрани.
Читайте також:
Найкращі ролі Вуді Гаррельсона
Найкращі ролі Дензела Вашингтона
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom