Найкращі ролі Вуді Гаррельсона
Мабуть не знайдеться людини, якій не подобається Вуді Гаррельсон (якщо, звісно, людина знає, хто це взагалі). Чудернацький веселий дядько захоплює своєю манерою поведінки. Іноді здається, що він несповна розуму (а може і не здається), але це ніяк не впливає на позитивне сприйняття актора. Ба більше, з усіма своїми особливостями він чудово опановує і комедійні, і серйозні драматичні ролі. Ми бачили з Вуді багато несерйозного кіно (і були у захваті), ми бачили з ним багато серйозного (так би мовити) кіно (і, як ви вже здогадалися, були у захваті). Здається, режисери навіть шукають когось на кшталт Гаррельсона, коли хочуть зняти щось на важливу тему, але додати у кіно трохи веселого безумства.
Сьогодні ми згадаємо найкращі фільми з актором, як на серйозні масштабні теми, так і суто розважальні. В обох напрямках Вуді впорався на відмінно. Коли аналізуєш кількість справді класного кіно, у якому Гаррельсон був занятий, розумієш, що його кар’єра, без перебільшення, вражає. Сподіваємось, ви також з цим погодитесь, коли переглянете цей матеріал. Порядок розташування фільмів у добірці не має значення.
Трикутник смутку (Triangle of Sadness) 2022
Найсвіжіше надходження – соціальна сатирична комедія від шведського режисера Рубена Естлунда, який отримав за неї другу Золоту гілку Канн поспіль. Ми не випадково згадуємо національність режисера, адже коли живеш у Скандинавії, в досить розвинутих країнах, дуже заможних, але при цьому сповідуючих щось на кшталт “соціалізму з людським обличчям”, то однією з очевидних цілей для глузування стає капіталістична модель суспільства (яка, ясна річ, дійсно має чимало недоліків). Нічого нового Естлунд не каже, але те, як він це робить, змушує із задоволенням дивитись його роботи. Влучний, яскравий (і досить їдкий) гумор – це те, що миттєво збирає армію прихильників для кіномитця.
Вуді Гаррельсон грає капітана розкішної яхти, на якій подорожують мільярдери та команда, яка їх обслуговує та розважає (включно з моделями, які мають сумлінно виконувати інструкції та грати свою роль). Допоки все йде за планом, обидві сторони задоволені. Але що як обставини складуться не найкращим чином для корабля та його пасажирів, чи здатна буде вижити модель суспільства, де є бідні і багаті?
Війна за планету мавп (War for the Planet of the Apes) 2017
Кожного разу перед тим, як переглянути новий масштабний голлівудський фантастичний фільм про глобальні війни чи глобальні катастрофи, мимоволі напружуєшся. Адже часто за спецефектами (що дійсно вражають) повністю забувають про сценарій та продуману режисерську роботу. На щастя, цей фільм (і загалом трилогія, яка містить також попередні фільми «Повстання планети мавп» та «Світанок планети мавп») не є таким випадком. Крім вражаючої роботи майстрів спецефектів, які створили мавп, що мають емоції та інтелект (і ти не сумніваєшся, що вони справжні, а не намальовані, хоча чудово розумієш, що вони намальовані), у фільмі є те, що робить його цікавим та напруженим – послідовний сюжет, який автори не поспішають розгортати, з яким працюють методично і поступово.
Саме тому і персонажі, як мавпи, так і люди, є цікавими, вони викликають емоції та співпереживання. Як лідер мавп Цезар, так і полковник Маккалоу (якого і грає Гаррельсон) є чітко окресленими характерами, де ватажок мавп символізує добро, мудрість та розважливість, що протиставляється безжалісності воєнної машини, яку уособлює цинічний полковник. Цивілізація мавп у цьому фільмі – критика людського образу життя і еволюції виду, яка ризикує привести до самознищення.
Режисером є Метт Рівз, який серед іншого також поставив фільми “Монстро” та нещодавнього хітового “Бетмена”.
Народ проти Ларрі Флінта (The People vs. Larry Flynt) 1996
Цей фільм видатного чеського режисера Мілоша Формана не став таким само шедевром як його більш ранні “Пролітаючи над гніздом зозулі” та “Амадей”, але однозначно дуже цікавий для перегляду. За реальною історією бунтаря Ларрі Флінта, який зрозумів, що “секс продає” – це не абстрактний вираз. Його порножурнал Hustler став настільки успішним, що не тільки зробив засновника мільйонером, але й привернув занадто пильну увагу надто пуританської на той час Америки (точніше, її бюрократичного апарату). Зараз, в епоху PornHub та швидкого мобільного інтернету, саме формулювання претензій до Флінта навряд чи є зрозумілим. Але у 70-ті та 80-ті роки минулого століття це дійсно могло стати основою для судового позову – “народ проти Ларрі Флінта”, тобто судова машина держави проти бізнесмена.
Сам Флінт не надто спрощував завдання своєму адвокатові (Едвард Нортон). Він робив у судовій залі все, що вважав за необхідне – епатаж та скандальність працювали на нього, коли мова йшла про бізнес, але з точки зору захисту своїх інтересів у суді це не завжди було так. Але навіть у часи, коли звичайний журнал з фото оголених знаменитостей міг “розбещувати” Америку, у цій країні все одно панувало верховенство права. А це означає, що навіть такий ходячий скандал як Ларрі Флінт мав право на захист у суді.
Розбійники з великої дороги (The Highwaymen) 2019
Цей недавній фільм від Netflix пройшов незаслужено непоміченим (та й взагалі, багато хто любить розповідати, що Netflix – лайно, і нічого хорошого на ньому немає, і нічого хорошого він не знімає, але це зовсім не так). Ця історія показує зовсім інший ракурс історії про Бонні і Клайда. Фільм 1967 року може і не мав за мету романтизувати образ цих двох грабіжників та вбивць, але робить це. Всі розуміють, що вони злочинці, але романтичний ореол навколо цієї пари запам’ятався хіба не більше, ніж те, що відбувалося безпосередньо у кадрі.
У “The Highwaymen” Кевін Костнер та Вуді Гаррельсон грають двох підстаркуватих техаських ренжерів, які вирушають на полювання на банду Бонні і Клайда. Вони не роблять ефектних рухів, у них немає крутих фірмових фраз, вони постійно лаються між собою, та й взагалі, не виглядають як круті хлопці. Але вони знають, як робити свою справу. І ще вони дуже злі на Бонні і Клайда, адже ті вбили забагато людей, включно з поліцейськими.
Читайте також: Найкращі оригінальні фільми Netflix
Сім психопатів (Seven Psychopaths) 2012
Фірмовий стиль Мартіна Макдона, у якому чорна комедія схрещується з трилером. Дрібний злодій (Сем Роквелл) викрав собаку у людини, яку не варто було чіпати (Вуді Гаррельсон у ролі скаженого гангстера). Тепер під загрозою не тільки його життя, а й життя його друзів – письменника-невдахи, який постійно п’є (Колін Фаррелл) та досвідченого спільника, який має чимало цікавих кримінальних історій з минулого (Крістофер Вокен). Хто (або що) допоможе друзям протистояти непростому ворогу?
Читайте також: Найкращі фільми Коліна Фаррелла
Три дев’ятки (Triple 9) 2016
Копів змушують здійснити пограбування. Це стає можливим через те, що ці копи корумповані (як відомо, бажання заробити легкі гроші ні до чого хорошого не призводить). Їх шантажує російська мафія. Для того, щоб план пограбування спрацював, потрібно здійснити великий відволікаючий маневр: вбити поліцейського (власне, три девятки – це код, який означає, що поліцейського вбито і потрібна допомога).
Ватажка російської мафії несподівано грає Кейт Вінслет, а Гаррельсон грає одного з детективів. У інших ролях зіркова компанія – Кейсі Аффлек, Чіветел Еджіофор, Ентоні Макі, Аарон Пол, Норман Рідус, Ґаль Ґадот.
Вітаємо у Зомбіленді (Zombieland) 2009
І знов комедія – тепер вже комедія жахів, яка є пародією на всі клішовані фільми про зомбі-апокаліпсис. Молодий хлопець (Джессі Айзенберг) мандрує по США, які тепер належать зомбі, належно виконуючи власні правила, які він створив, щоб вижити у цьому новому жорстокому світі. По дорозі він зустрічає абсолютного маніяка (Гаррельсон), який майстерно вбиває зомбі. Пізніше вони також знайомляться з двома сестрами (Емма Стоун та Ебігейл Бреслін) і вирушають вже вчотирьох до парку розваг, де, як кажуть, немає живих мерців.
Ще один видатний момент фільму – зустріч з Біллом Мюрреєм, який грає самого себе (але в реальності зомбі-апокаліпсиса, який вже наступив).
Справжній детектив (True Detective) 2014
Культовий перший сезон одного з найкращих детективних серіалів останніх років. Меттью Макконахі і Вуді Гаррельсон в ролях детективів-напарників, які розслідують справу серійного вбивці, що залишає на місці злочину якісь містичні окультні знаки. Дія відбувається у декількох періодах часу, тому ми постійно повертаємось в минуле, а потім з нього у наш час. Макконахі і Гаррельсон працюють на контрасті: Раст Коул є похмурим філософом не від світу цього, якому складно жити у суспільстві; Марті Харт виступає запальним шибайголовою, але при цьому дуже хорошим поліцейським. Коул все глибше занурюється у себе і свої півгодинні монологи, а Харт намагається не вбивати нікого через одержимість цією складною справою.
Читайте також: Найкращі детективні серіали всіх часів
Білі не вміють стрибати (White Men Can’t Jump) 1992
Класна проста лінійна комедія. До того ж про баскетбол. Вуді у ролі юнака, який чудово грає у цю гру і має гіпертрофоване его. А ще він ніколи не може зупинитись, якщо мова йде про парі. Він буде ставити на себе, щоб не відбувалося. Такий підхід його періодично губить. Він втрачає всі свої гроші, друзів, кохана задає йому все більше питань, але чи навчило все це його хоча б чомусь? Звісно, що ні.
У напарники по грі йому дістається темношкірий (Веслі Снайпс), який, власне, і висуває тезу про те, що білі стрибати не вміють. Разом вони намагаються виграти кілька важливих ігор, заробити гроші та розрахуватися з боргами. Кумедна комедія з 90-х з присмаком тепер вже ностальгії за тими часами.
Тонка червона лінія (The Thin Red Line) 1998
З цим фільмом режисер Терренс Малік повернувся до кіно після паузи в 20 років. Майже трьохгодинне полотно починається як розповідь про події Другої світової на Тихоокеанському фронті, де армія США б’ється за острів Гуадалканал (історія вигадана). Але поступово акценти зміщуються на тих солдат, які перебувають у надскладних умовах і перестають розуміти, з ким і за що саме вони воюють.
Гаррельсон грає сержанта Кека. У інших ролях також Джон Траволта, Шон Пенн, Нік Нолті, Джон К’юсак, Джордж Клуні, Едрієн Броуді, Джаред Лето, Джон Сі Райлі.
Королі боулінгу (Kingpin) 1996
Від братів Фарреллі годі й чекати чогось інтелектуального – їх комедії часто входили в списки найгірших за рік (або якщо ще простіше, багато хто називав їх тупими). Можливо так можна сказати і про “Королів боулінгу”, але кого це цікавить, якщо ти регочеш над фільмом весь час, поки він продовжується.
Колись чемпіон з боулінгу (Гаррельсон) втратив руку через участь в афері з іншим сильним гравцем (Білл Мюррей). Минуло багато років, він знайшов протеже. Тепер він хоче виграти з ним великий турнір з дуже серйозними призовими. Але з’ясовується, що на цьому турнірі виступає також і той самий гравець, через якого головний герой втратив руку. Суперництво обіцяє бути гарячим…
Хвіст крутить собакою (Wag the Dog) 1997
Роман «Американський герой» Ларрі Байнгарта на основі якого поставлено цей фільм – це доволі сувора і похмура книга про реальність трагедій, які пов’язані з політичними іграми за владу у країні. Фільм створено у зовсім іншому ключі – це легка комедія, яка доступно пояснює, у чому різниця між тим, що ви бачите по телебаченню, і тим, що відбувається насправді. При цьому трагедія також є, але на задньому плані, так щоб глядачі могли обміркувати це пізніше після перегляду.
Роль Гаррельсона тут досить невелика. Він грає “героя” війни, яку організували виключно в інформаційному просторі, щоб відволікти увагу від секс-скандалу за участі президента. На першому плані Роберт Де Ніро і Дастін Гоффман, які є фактичними продюсерами цієї неіснуючої війни. Картину доповнює чудова музика Марка Нофлера.
Природжені вбивці (Natural Born Killers) 1994
Цей фільм поставив Олівер Стоун (тоді він ще не був несповна розуму і не знімав пропагандистські документалки для росіян) за сценарієм Квентіна Тарантіно. Квентіну фільм геть не сподобався, адже сценарій суттєво переробили, але глядачі були у захваті. Пара вбивць, яких зіграли Вуді Гаррельсон та Джульєтт Льюіс, стали своєрідними Бонні і Клайдом 90-х, але на відміну від старого фільму з Ворреном Бітті та Фей Данавей, який ми вже згадували вище, тут немає романтизації пекельних коханців. Скоріше, навпаки, акцент на тому, як хворе суспільство споживає подібні історії, а мас-медіа та поліція шукають власної вигоди у хаосі, що виник. “Ці двоє – хворі, але подивіться на суспільство, у якому вони виросли, хіба не ми разом їх створили?”, – приблизно з такими думками звертається до нас режисер.
Чудовий акторський склад – Томмі Лі Джонс, Роберт Дауні-молодший, Том Сайзмор. У ролі головного маніяка Вуді Гаррельсон, і здається, кращої кандидатури для такого образу було не знайти.
Три білборди під Еббінґом, Міссурі (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 2017
Останні два фільми у добірці поєднує те, що важко знайти людей, яким після перегляду вони не сподобались. Причиною тому є яскраві персонажі (у тому числі, Гаррельсона, зрозуміло), захоплива та нестандартна історія і жорсткий, але дуже веселий гумор.
“Три білборди” зняв Мартіні Макдона, який поставив і “Сім психопатів”, вже згадані вище. Жінка після смерті дочки шукає відповідей у місцевої поліції, зокрема у шерифа, якого грає Гаррельсон. Вона орендує три рекламних щита на в’їзді у місто і запитує його, чому досі немає арештів. Тепер містяни розділилися на два табори, ті, хто підтримав нещасну жінку, та ті, хто хоче заткнути несподівану бунтарку.
Старим тут не місце (No Country for Old Men) 2007
Цю стрічку поставили брати Коени. Вона багато у чому нагадує за атмосферою фільм вище у списку. Є обставини, які змушують людей робити те, чого вони зазвичай уникають, є чесні і не дуже поліцейські, що рухають справу, або навпаки, гальмують її, а є чисте зло. У ролі останнього виступає Хав’єр Бардем, і з ним у певний момент доведеться зіткнутися і персонажу Вуді Гаррельсона.
А почалось все з того, що мисливець знайшов у пустелі мертвих і помираючих гангстерів, а поруч з ними портфель з великими грошима. Він забрав його і втік, але потім його починає мучити совість, і він повертається на це місце із каністрою води. На превеликий жаль для нього, туди також приходять представники мексиканського картелю. Тепер полювання на гроші почалось, і згодом до нього долучається багато інших небезпечних людей.
Якщо вам сподобалась стаття, підтримайте наш сайт внеском
Читайте також:
Найкращі ролі Стеллана Скашгорда
Найкращі ролі Дензела Вашингтона
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom
Коментарі закрито.