kinowar.com

20 найкращих чорних комедій

 15.05.2023  Жанри, Новини, ТОП

Найкращі комедії з чорним гумором

Чорний гумор – специфічне явище, але багатьом саме такий гумор подобається. Адже наш світ сповнений цинізму, а отже і сприйняття навіть найпохмуріших явищ – смерть, каліцтва, насильство, злочини, війна та апокаліпсис – часто проходить через призму цинізму. Можливо, так легше. Можливо, так віддаляєшся від причини болю. А у випадку чорних комедій так просто смішніше.

Найбільша дискусія навколо цього тексту буде, звісно, “хіба це комедія” або “це комедія, але не чорна”. Але ми пишемо це не для суворої класифікації по жанрам та піджанрам. Ми просто робимо добірку гарних фільмів певного напряму – і сподіваємось, що це може стати комусь у нагоді. Якщо це так, ви можете підтримати нас внеском.

1. Доктор Стрейнджлав, або Як я перестав хвилюватись і полюбив бомбу (Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb) 1964

чорні комедії топ

Максимально серйозний та фатальний Стенлі Кубрик завжди вмів показати смерть та насильство красиво. Також він як справжній мізантроп завжди помічав людські слабкості, жорстокість і дурість. Фільм “Доктор Стрейнджлав, або Як я перестав хвилюватись і полюбив бомбу” показав увесь цинізм людської природи на тлі потенційного всесвітнього апокаліпсису. Сміх у цій картині – це, скоріше, сміх крізь сльози, від того, наскільки ми не захищені від рішень людей при владі. Звичайно, у цьому фільмі загинуло не так багато людей, але чорним його робить не лише той факт, що його знято на чорно-білу плівку.

 

2. Сенс життя за Монті Пайтоном (Monty Python’s The Meaning of Life) 1983

чорні комедії топ

 

 

3. Фарґо (Fargo) 1996

чорні комедії топ

Прародитель серіалу, цей фільм остаточно закріпив за братами Коен звання визнаних геніїв американського кіно. Сміх у цьому фільмі не сумний, він виправданий і неминучий, як і повороти долі у стрічці. Жорстокість, криваві сцени та вбивства аж ніяк фільм не псують і не роблять його трилером чи фільмом жахів – це стовідсоткова комедія. Адже смерті в цьому випадку заслуговують усі, хто її отримав, а глядач має нагоду посміхнутися, думаючи: “А на що ще ці люди могли розраховувати?”.

 

4. Після роботи (After Hours) 1985

чорні комедії топ

Не надто відома стрічка Мартіна Скорсезе, яка починається як легка романтична комедія, а закінчується майже як кримінальний трилер. Але найбільше за жанром тут релевантною буде саме чорна комедія. Адже тут присутнє все: смерть, загадкова смерть, жорстокість, насильство, загроза життю та чимала кількість навіжених людей. Але дивитися без сміху на все це просто неможливо.

 

5. Догма (Dogma) 1999

чорні комедії топ

Що буде, якщо Господь, боронь боже, зникне невідомо куди? І навіть його найближчі янголи не будуть знати, куди саме? А занепалі янголи захочуть цим скористатися, щоб повернутися до раю? А сатана, як завжди, буде намагатися занурити цей світ у темряву. Такої біблейської історії ви ще не бачили (звісно, якщо ви вже не подивилися цей фільм). Для тих, хто надто вразливий відносно інтерпретацій релігійних канонів, це буде жорстке випробування, але для всіх інших це дві години справжніх веселощів.

 

6. Прочитати і спалити (Burn After Reading) 2008

чорні комедії топ

Ідеальний зразок ще однієї інтелектуальної чорної комедії від братів Коен, де легко побачити їх класичний авторський почерк. Неймовірне дурне обличчя Бреда Пітта, абсолютно комічний недолугий Клуні та крутий (але божевільний) Малкович заварюють кашу з абсурду та смерті. Те, що ви будете сміятися, навіть під час того, як когось зарубали сокирою, гарантовано.

 

7. Рок-н-рольник (RocknRolla) 2008

чорні комедії топ

Ви знаєте, як працює Гай Річі: він знімає кіно про кримінальний світ Лондона, бере кілька харизматичних негідників, чарівних пройдисвітів та симпатичних шахраїв і поступово пояснює, чому деяких з них потрібно любити, а всіх інших можна зневажати. У “Рок-н-рольнику” він замішав дрібних мафіозі, які хотіли заробити грошей на нерухомості, мафіозного боса, який контролює все місто, його пасинка-наркомана, що за сумісництвом є також рок-зіркою та російського олігарха, який дуже схожий на Романа Абрамовича. Всі хочуть грошей і веселого життя, але частина отримає каліцтво та серйозні проблеми.

 

8. Смерть на похороні (Death at a Funeral) 2007

чорні комедії топ

А в цій картині все прямолінійно. Найсумніша подія в житті – похорон, а всі ситуації – класичні комедійні прийоми. Під час фільму жартують з приводу покійника, труни, хрестів, священиків, колишніх коханців-карликів та гомосексуалізму. Нудьгувати не доводиться, а справжні фанати чорного гумору точно зможуть згадати цей фільм серед своїх улюблених.

 

9. Залягти на дно в Брюґґе (In Bruges) 2008

чорні комедії топ

Максимальна меланхолія і спроба покінчити із власним життям для професійного кілера – важкий період, який краще пройти з посмішкою. Особливий шарм фільму надає місто. Якоїсь миті здається, що сам Брюгге – це чудовий зразок чорного гумору.

 

10. Багно (Filth) 2013

чорні комедії топ

Романи Ірвіна Велша завжди були чудовим зразком англійського чорного гумору. Жорстка, як удар по яйцях, картина з Джеймсом Макевоєм у головній ролі не залишає шансів тим, хто любить чистоту помислів та манірність стилю. Фільм насичений жорстокістю, безвихіддю та невмотивованою агресією. Місцями боляче, але здебільшого дуже смішно.

 

11. Смерть Сталіна (The Death of Stalin) 2017

чорні комедії топ

Коли Сталін помер, все його оточення впадає в ступор і паніку: що робити далі? На кого все повісять? Як пояснити народу? Хто тепер головний? Чи варто взагалі комусь казати, що він помер? Це свято навіть не бюрократії, це апогей цинізму, що поєднаний у дикій комбінації зі страхом. Росіяни були дуже незадоволені картиною Армандо Януччі, навіть забороняли її прокат, але тепер ми ще раз впевнились, що це не сатира: це майже документальне відображення того, що стається в росії, коли наступний диктатор помирає.

 

12. Четвер (Thursday) 1998

чорні комедії топ

Всі справжні шанувальники олдскульного кіно завжди радо згадують “Четвер” у переліку своїх найулюбленіших фільмів. Ще б пак, кількість жорстоких смертей перевищує будь-які ліміти, добротного чорного гумору ще більше. Зразковий треш, який не викликає огиди і тим більше зневіри. Смерть у цьому фільмі така ж природна, як і наступ чергового дня в календарі. Тільки у цьому випадку це ще один четвер.

 

13. Великий Лебовські (The Big Lebowski) 1998

чорні комедії топ

Останній із фільмів братів Коен у цьому переліку, але далеко не останній за значущістю. Трагікомедії – коронний почерк “двоголового режисера”. При цьому хлопці зовсім не соромляться у своєму фільмі вбивати персонажів і ставити їх у незручні ситуації на межі життя та смерті. Абсолютний позитив і простодушність не залишають шансів – глядач схвально регоче.

чорні комедії топ

 

14. Пипець (Kick-Ass) 2010

чорні комедії топ

Непроста комедія, стосовно якої ніхто не мав особливих очікувань. Здавалось, що це буде черговий безглуздий фільм у вигляді молодіжного трешу. Але стрічка вийшла складною, контроверсійною і навіть в чомусь сумною. Якщо ви з якоїсь причини пропустили її – обов’язково подивіться.

 

15. Сім психопатів (Seven Psychopaths) 2012

чорні комедії топ

Ідеальна чорна комедія від режисера “Залягти на дно в Брюґґе” Мартіна Макдона. Після її перегляду не залишається нічого іншого, як шукати інші його стрічки і впевнитись, що вони також варті уваги. Відмінний сценарій, який сконцентрує вашу увагу на смерті, але не перестане змушувати вас ставити запитання про її причини. З іншого боку, хто з нас не псих, якщо розібратися?

 

16. Вітаємо у Зомбіленді (Zombieland) 2009

чорні комедії топ

Відмінний треш-капусник, при перегляді якого не потрібно напружувати мізки ні на йоту. Про це подбають чудові актори – Вуді Гаррельсон, Білл Мюррей, Емма Стоун та Джессі Айзенберг. Зі свого боку ви все ж можете щось зробити: просто запасіться зброєю, виконуйте прості правила і розслабтеся, щоб впустити в себе старий добрий дух чорної комедії про зомбі.

 

17. Що ми робимо у тінях (What We Do in the Shadows) 2014

чорні комедії топ

Фільм базується на тому, що разом живуть звичайні такі вампіри, які не хочуть собі відмовляти в щоденних потребах. Якщо не брати до уваги той факт, що вони постійно п’ють кров, то можна подумати, що дивишся звичайну сімейну комедію. Тож якщо ви фанат такого кіно і не проти добре посміятися, то це саме те, що вам потрібно. Але, увага – ненормативна лексика.

 

18. Чотири кімнати (Four Rooms) 1995

чорні комедії топ

В уявному конкурсі у нашій голові найбільш чорною комедією Квентіна Тарантіно стає фільм “Чотири кімнати”, в якому Квентін зняв лише одну з чотирьох новел. Три інших зняли Еллісон Андерс, Олександр Роквелл і добре відомий вам Роберт Родрігес. Фрази “у мене тут мертва шльондра”, “це ж, курва, Кристал” та “приятелю, не можна обходитись з курвами як з королевами” може й не стали крилатими, але запам’яталися фанам кіно 90-х. Зірковий ансамбль акторів та коронна посмішка Тіма Рота, чудове кіно на вечір.

 

19. Смерть їй личить (Death Becomes Her) 1992

чорні комедії топ

Зазвичай Роберт Земекіс створює добрі, світлі, позитивні та обнадійливі фільми. Але не цього разу. Дві давні суперниці зроблять що завгодно, щоб отримати ключ до вічної молодості та краси. Чи не забагато доведеться віддати для цього? Питання ціни у таких питаннях зазвичай нікого не зупиняє. Інша справа, що борги доведеться віддавати не грошима. Але хто думає про майбутнє, коли ти засліплений власними бажаннями та заздрощами.

 

20. Три білборди за межами Еббінга, Міссурі (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 2017

чорні комедії топ

Третій фільм Мартіна Макдона у списку? Чом би й ні, братів Коен ми також поставили тричі. Тим більше, з усіх робіт режисера це, мабуть, найбільш їдкий фільм. Тут достатньо і трагічного, і смішного. Мати вимагає покарання винних у злочині проти її дочки (або хоча б належного розслідування), поліція прикриває своїх, а населення містечка розділилося у своїх симпатіях. Чим завершиться цей конфлікт, який починається з оренди трьох рекламних щитів для повідомлення шефу місцевої поліції? У фільмах Макдони хеппі-енд якщо і трапляється, то скоріше суто філософський.

Якщо ця стаття була для вас цікавою та корисною, підтримайте наш сайт.

Читайте також:

Найкращі комедії 21 століття

Найкращі комедійні серіали 21 століття

Найкращі італійські комедії

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі