Найкращі фільми Дензела Вашингтона
Дензел Вашингтон – один з найбільш шанованих акторів покоління. Він досяг свого статусу та професійного успіху у першу чергу постійною наполегливою працею. Кількість його робіт у найрізноманітніших жанрах сягає більше шістьох десятків (навіть у комедійному жанрі він встиг попрацювати, незважаючи на образ серйозного драматичного актора). Його син, Джон Девід Вашингтон, продовжує справу батька і робить це досить вдало – на його рахунку такі стрічки як “Тенет”, “Чорний куклукскланівець” та “Малкольм і Марі”. А сам Дензел став другим афроамериканським актором після легендарного Сідні Пуатьє, який здобув Оскар у номінації найкраща чоловіча роль (зараз у нього дві статуетки американської кіноакадемії). Певним чином він взагалі є уособленням батькової постаті для індустрії, яким раніше був Сідні Пуатьє.
Сьогодні ми пригадаємо деякі найкращі роботи актора. На якому б плані він не перебував у фільмі, головна це роль чи ні, він завжди помітний та завжди закарбовується у пам’яті глядача.
Отже, kinowar.com представляє 12 найкращих фільмів за участю Дензела Вашингтона. Якщо ця стаття буде корисною та цікавою для вас, підтримайте наш сайт – ми зможемо продовжувати регулярно створювати контент про кіно та серіали.
Багато галасу з нічого (Much Ado About Nothing) 1993
До того як Кеннет Брана дістав багатьох глядачів втіленням образу Еркюля Пуаро у власних екранізаціях творів Агати Крісті, він діставав частину публіки численними екранізаціями Шекспіра. Втім, нам подобається бачення Пуаро від Брани – і нам подобаються його роботи за Шекспіром. У цій класичній історії від британця доволі нехарактерно для нього усі не помирають, бо це досить легка та винахідлива комедія. А отже, зважаючи на акторський склад (крім Вашингтона тут зайняті Емма Томпсон, Кіану Рівз, Кейт Бекінсейл, Роберт Шон Леонард, Імелда Стонтон, Майкл Кітон), задоволення від перегляду гарантовано.
Дежа вю (Deja Vu) 2006
Трилер від режисера Тоні Скотта, який поступово переходить в фантастичний бойовик. Внаслідок вибуху порому у Новому Орлеані загинуло понад 500 людей. Дензел грає агента ATF, якого направили вести розслідування цієї важливої справи. Коли він прибуває на місце, він починає відчувати дивне відчуття дежавю і розуміння того, що все, що відбувається навколо, має якийсь підтекст, що відрізняється від реальності. Згодом агенти ФБР допомагають йому зрозуміти, що насправді тут відбувається і яка саме його роль у цьому розслідуванні…
Згадуючи Титанів (Remember the Titans) 2000
Драматичний фільм за реальними подіями, який підіймає расове питання делікатно і захопливо. Новим тренером шкільної команди з американського футболу стає темношкірий Герман Бун (Вашингтон), але саме через колір його шкіри гравці відмовляються з ним співпрацювати аж доти, доки їх попередній наставник не погоджується стати його асистентом. У команди є потенціал виграти чемпіонат штату, але якби ж тільки її гравці та тренери знали, з якими випробуваннями їм доведеться зіткнутися…
Слава (Glory) 1989
Історична воєнна драма частково за реальними подіями. 54-й полк добровольців Массачусетсу був повністю сформований з афроамериканців (крім офіцерів, які були білими). У часи громадянської війни в США мало хто вважав, що темношкірі здатні кваліфіковано воювати (навіть серед тих, хто воював на боці Півночі, тобто проти рабства). Але молодий полковник Роберт Гулд Шоу був іншої думки. Він вірив у своїх підлеглих, однак йому знадобилося чимало часу, щоб переконати у власних силах їх самих. До того ж, не всі сприймали його командування належним чином – персонаж Вашингтона був одним з тих, хто не вірив у добрі наміри свого військового керівника… Перший Оскар для Дензела – за роль другого плану.
Маньчжурський кандидат (The Manchurian Candidate) 2004
Ремейк фільму 1962 року з Френком Сінатрою вийшов напрочуд вдалим. Ветерани війни в Перській затоці намагаються впоратись з психологічними наслідками потрапляння в полон. Але куди гіршими можуть бути наслідки фізичні, адже частину з них піддали програмуванню з метою у потрібний момент перетворити на вбивцю президента Сполучених Штатів. Тепер ті, хто не потрапив під дію цієї процедури (Вашингтон) намагаються зупинити тих, хто може завдати шкоди американському лідеру. Крім Дензела тут також чудовий акторський ансамбль на чолі з Меріл Стріп – Лів Шрайбер, Джон Войт, Віра Фарміґа, Джеффрі Райт, Бруно Ганц, Тед Лівайн.
Не впіймали – не злодій (Inside Man) 2006
Чудова суміш декількох жанрів, які є найулюбленішими у глядачів – пограбування банку, трилер та детектив. Група грабіжників захоплює заручників у банку, а щоб втекти від охоронців закону, вони не влаштовують втечу на автівках чи гелікоптері, а змішуються зі звичайними заручниками та залишають будівлю групами разом з ними. Хто є звичайним відвідувачем банку, а хто злочинець? Це доведеться з’ясувати детективу у виконанні Дензела Вашингтона (а паралельно розібратися у складній політичній грі, яку веде персонаж Джоді Фостер).
Малкольм Ікс (Malcolm X) 1992
У фільмографії Дензела Вашингтона чимало біографічних стрічок, але найпомітнішою, мабуть, є історія Малкольма Ікса, який пройшов еволюційний шлях від неприйняття компромісів (проще кажучи, від чорного расизму) до розуміння, що різні раси та культури мають існувати у суспільстві поруч. Принаймні, так виклав цю історію режисер Спайк Лі, через що з одного боку був розкритикований чорними націоналістами, а з іншого тими, хто вважав Малкольма досить контраверсійною фігурою. На історичну відповідність фільм точно не претендує, частина художніх доповнень існує, як у будь-якому драматичному творі. Втім, Лі і не намагався створити документалку. Йому важливіше було показати те бачення цієї історичної фігури, яке мало би позитивний вплив на американське та світове майбутнє.
Філадельфія (Philadelphia) 1993
Цю роль Дензела не надто часто згадують, адже на перший план вийшов феноменальний перформанс Тома Генкса. Втім, Вашингтон тут зіграв одну з найкращих своїх ролей за рахунок того, що його персонаж постійно знаходиться у конфлікті сприйняття. Спочатку він не сприймає Генкса, який звернувся до нього за допомогою як до адвоката (і не розуміє його світу, його проблем). Потім, поступово зближуючись з підзахисним, він жахається злочину, який скоює велика юридична компанія, звільняючи співробітника за вигаданою причиною, а по факту за те, що він є гомосексуалістом, якого вразив ВІЧ. Так, у наші часи толерантність вже вийшла на той рівень, коли представники ЛГБТ-спільноти не є кимось, хто має піддаватися гонінням. Але у 90-ті еволюція суспільної думки до цього ще не дійшла (а дійшла вона згодом до цього багато у чому саме завдяки таким стрічкам).
Лють (Man on Fire) 2004
Колишній агент ЦРУ тепер працює охоронцем. Його нова місія – захищати дитину високопосадовця. Він її провалює і тепер одержимий помстою мексиканській банді, яка це зробила, адже й дівчинка (її, до речі, грає зовсім ще мала Дакота Феннінг) стала йому небайдужою. Це знов ремейк (як і “Манчжурський кандидат” вище) і знову він вийшов дуже міцним – і знову багато в чому завдяки тому, як Дензел Вашингтон впорався зі своєю роботою (більш того, оригінальний однойменний фільм 1987 року вийшов досить слабким – його, до речі, мав знімати режисер ремейку, Тоні Скотт, але йому на той час відмовили).
Ураган (The Hurricane) 1999
Ще одна біографічна історія, цього разу зі світу професійного боксу. Ураган – це прізвисько чорношкірого боксера Рубіна Картера, який у 1966 році був головним претендентом на звання чемпіону світу у середній вазі. Але кар’єру і життя зламало звинувачення у вбивстві трьох людей у барі, за яке його засудили до трьох довічних ув’язнень. І от йдуть роки, надсилаються апеляції, виходить біографічна книга боксера, про його лиху долю співає сам Боб Ділан, але Ураган так і продовжує знаходитись за гратами…
Тренувальний день (Training Day) 2001
А ось і один із найвідоміших фільмів Дензела Вашингтона, за який він отримав Оскар за головну чоловічу роль (і так, багато хто вважає, що Оскар за саме цю роль було вручено даремно – не будемо сперечатися, аргументи можуть бути і за, і проти; але з чим усі точно можуть погодитись, що принаймні за сукупністю своїх потужних ролей актор заслуговує на цю нагороду, у нього, до речі, 9 номінацій на статуетку американської кіноакадемії). Молодий поліцейський (Ітан Гоук) вирушає на чергування зі своїм новим досвідченим напарником (Вашингтон). Звичайний, як здавалося спочатку, день перетворюється для нього на справжнє тренування волі, витримки та навичок виживання, яке йому влаштовує його власний колега…
Американський гангстер (American Gangster) 2007
Рідлі Скотт зняв гангстерську сагу про становлення кримінального авторитету, що пройшов шлях від помічника боса середньої руки до справжнього звіра у злочинному світі. Він почав з ідеї: що як покласти героїн у труну загиблого у В’єтнамі американського солдату? Тоді проблеми з транзитом, здається, вирішено. А далі потрібно працювати з продуктом (тримати якість, щоб покупали саме у тебе), маркетингом (щоб усі знали, що найкращий товар саме у тебе) та конкуренцією (ліквідувати всіх, хто заважає працювати з продуктом та маркетингом). І якщо наполегливо працювати по цим трьом напрямкам та не висовувати голову, можна бути непереможним босом довгий час… хіба що у поліції все ж знайдеться хтось, хто зацікавлений не у брудних грошах, а у тому, щоб тебе викрити та заарештувати.
Напружений кримінальний трилер, де головного супротивника Дензела Вашингтона грає Рассел Кроу, а крім цих двох задіяні також Ідріс Ельба, Джош Бролін, Чиветел Еджіофор, Тед Левайн, Карла Гуджино, Куба Гудінг, Арманд Ассанте.
Читайте також:
Найкращі (та найгірші) фільми Ідріса Ельби
Найкращі ролі Антоніо Бандераса
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom