kinowar.com

5 найкращих фільмів про рекламу

 20.05.2024  ТОП

Найкращі фільми про рекламу

Люди, які не працюють безпосередньо у рекламі та маркетингу, не люблять рекламу. Вона перериває улюблений фільм, вона вилазить поверх цікавої статті і взагалі, вона лізе в усі дірки та з усіх дірок.

Але без реклами неможливе функціонування економіки. А якщо говорити ще точніше, без реклами неможливо взагалі нічого. У тому числі існування цього сайту. Але сьогодні не про це. Адже рекламу можна зробити цікавою. І найбільш очевидним способом для цього буде створення цікавого фільму про те, як живе світ реклами, як працюють і мислять рекламісти, як створюється реклама і як вона впливає на навколишній світ та її творців.

Отже, kinowar.com представляє 5 найкращих фільмів про рекламу. Підтримайте нашу редакцію, перейшовши за посиланням.

99 франків (99 francs) 2007

топ фільмів про рекламу

Мабуть, найвідоміший фільм про рекламу. Розповідь зсередини роботи креативних агенцій, показана без прикрас Фредеріком Бегбедером в однойменній книзі, а потім поставлена ​​режисером Жаном Куненом (“Доберман”). Звісно, внутрішній світ агенцій вийшов помітно гіперболізованим, оскільки такої кількості наркотиків і божевілля немає в жодній рекламній агенції світу, а тому багато молодих ентузіастів, які приходять на співбесіди, відчувають серйозне розчарування, коли їм пояснюють, що треш і анархія зовсім не гарантовані. А ось важкої понаднормової і не завжди захоплюючої роботи буде достатньо.

Але без гіперболізації розповідь не вийшла б такою захопливою. У книзі набагато більше про саму рекламу та роботу з клієнтами, у фільмі більше зосередилися на драмі, яка вийшла цільною та сильною, незважаючи на іронічний та перенасичений гротеском стиль оповіді. Як ви розумієте, “книга краще”, як це завжди буває, але і фільм справді потужний. У головній ролі Жан Дюжарден (Оскар за “Артиста”, “Офіцер і шпигун”, “Вовк з Уолл-стріт”), що грає креативника, який виступає на піку можливостей як у креативі, так і в кокаїні, жінках і дотичних веселощах. Він йде проти системи (зрозуміло) і паралельно намагається зберегти любов і найкраще в собі та навколишньому світі (а от тут вже набагато складніше).

Читайте також: Найкращі ролі Жана Дюжардена

 

Чого хочуть жінки (What Women Want) 2000

топ фільмів про рекламу

Якщо чоловік отримає дар читання жіночих думок, це буде удача чи прокляття? Ймовірно, це залежить від ситуації. У фільмі режисерки Ненсі Меєрс, яка спеціалізується на душевних драмах без нальоту трагедії та із загальним позитивним настроєм (“Кохання за правилами і без”, “Все так заплутано”, “Стажер”), головне не в самих навичках, які раптово отримує Мел Гібсон, а в тому, як вони змушують його переосмислити все своє життя. Персонаж Гібсона не має проблем з тим, щоб опинитися в ліжку з жінкою, але його особисте життя при цьому ніяк не розвивається. Він розлучений, його дочка його ненавидить (як і колишня дружина), а колеги по роботі у великій рекламній агенції, яка, серед іншого, веде клієнта Nike, здебільшого недолюблюють його за зарозумілість, зверхність та неповагу до жінок.

Все змінює жінка, заради якої Нік Маршалл відчуває потребу змінитись. Спочатку він просто хоче створити найкращу рекламну кампанію для жіночої лінійки Nike і паралельно врятувати своє місце в компанії, але поступово він починає по-справжньому замислюватися про те, чого хочуть жінки, і чого хоче він сам. Часом зрозуміти іншу людину можливо лише тоді, коли залазиш до неї в голову. Головне – скористатися цим шансом правильно і зробити необхідні висновки про власну природу. Гелен Гант у ролі тієї жінки, яка змінює світ цинічного егоїста.

Читайте також: Всі фільми Мела Гібсона, ранжовані від найгіршого до найкращого

 

Найвеличніший фільм з усіх коли-небудь проданих (The Greatest Movie Ever Sold) 2011

топ фільмів про рекламу

У цій добірці ми представляємо виключно художні фільми (хоча в документальному жанрі також є що подивитися про чарівний світ реклами). І хоча ця картина не на 100% ігровий фільм, все ж таки це й не документальний фільм у чистому вигляді. Скоріше це реаліті-шоу-фільм. Тому що зйомки цього фільму відбуваються паралельно з підготовкою зйомок цього фільму, а точніше цей фільм розповідає про те, як знімався цей фільм. Саме тому на питання потенційних спонсорів “а коли ви зніматимете цей фільм?”, творець проекту Морган Сперлок відповідає: “ми знімаємо його зараз, ви вже в цьому фільмі!”.

Для того, щоб зняти фільм, Морган шукає спонсорів, які виділять гроші в обмін на продакт плейсмент у цьому ж фільмі (показ свого продукту таким чином, щоб він ніби був пов’язаний з тим, що відбувається на екрані). В процесі презентації такого спонсорства він знімає цих рекламодавців, щоб показати в цьому фільмі . Ось така рекурсія та стрічка Мебіуса. Втім, Сперлоку не звикати виходити за рамки та йти проти системи: він автор документалки “Подвійна порція” (Super Size Me), в якій він на своєму тілі перевірив, що станеться, якщо цілий місяць сидіти на дієті, що складається виключно з продукції McDonald’s. Зараз вже придумані краудфандинг і Kickstarter, але десять років тому потрібно було бути винахідливішим, щоб видобути бюджет на такий незвичайний проект. Однак, результат вийшов просто чудовим, незважаючи на те, наскільки ця ідея була шаленою.

 

Дякую вам за куріння (Thank You for Smoking) 2005

топ фільмів про рекламу

Цей фільм здебільшого концентрується не на рекламі, а на лобіюванні. Лобіювання тютюнових компаній – величезний багатомільярдний бізнес, який часом змушує йти на угоду із совістю. Проте робота легальна та офіційна, лобісти теж люди. Що означає також, що у такого лобіста, навіть найпрофесійнішого і найпринциповішого, також можуть виникнути сумніви, чи правильною справою він займається.

Аарон Екгарт відстоює інтереси клієнта відчайдушно та кваліфіковано, але навколо нього збираються хмари. Проти нього уряд, продажні журналісти, конкуренти, друзі та колеги. У цій ситуації важливо не втратити роботу, але ще важливіше – не втратити обличчя та репутацію. Дуже захоплююче кіно про тонкощі співіснування великого бізнесу та держави, де кожному з них, по суті, потрібне одне й те саме: нероздільна влада та гроші.

 

Підручний Гадсакера (The Hudsucker Proxy) 1994

топ фільмів про рекламу

Ця чорна комедія братів Коен починається з того, що на зборах директорів надуспішної компанії під час звіту про блискучі результати її бізнесу головний бос абсолютно несподівано вистрибує у вікно. Тепер компанія без голови, а так не може бути. Заміну знаходять швидко, хоча кандидат і максимально невідповідний: це недолугий невдаха з відділу внутрішньої кореспонденції. Втім, згодом він показує всім, на що здатний і як вдала реклама та продукт за належної частки фарту можуть повністю змінити бізнес. Чи може реклама і маркетинг тут зовсім ні до чого, і великий бізнес просто пливе за течією, покладаючись на вдалий збіг обставин? Ця пара режисерів відповідь завжди залишає на розсуд глядача, але робить подорож до її отримання надзвичайно цікавою та смішною.

У карикатурі на сучасний бездушний корпоративний бізнес знялися Тім Роббінс, Пол Ньюмен та Дженніфер Джейсон Лі.

Донат на підтримку редакції (або банка, якщо так зручніше)

Читайте також:

Найкращі фільми про маніпуляцію масовою свідомістю

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі