Найкращі ролі Демі Мур
Демі Мур розпочала кар’єру ще у 80-х і добре відома глядачу. Втім, незважаючи на вражаючий стаж (вже більше 40 років), не можна сказати, що фільмографія акторки наповнена шедеврами. Першу декаду кар’єри вона знімалася у фільмах жахів та молодіжних комедіях, і хоча деякі з них були успішними, зараз більшість глядачів їх вже не пригадає.
Все змінилося після фільму “Привид” з Патріком Свейзі. Акторка закріпилася у статусі зірки екрану, а наступні декілька стрічок здобули і комерційний успіх, і прихильність критиків, і любов глядачів (власне, їх можна буде побачити і в нашій статті). Але так само швидко все змінилося в зворотну сторону. Демі Мур стала найбільш високооплачуваною акторкою Голлівуду, взявши участь у стрічці “Стриптиз”, але фільм спіткав і комерційний провал, і погані відгуки глядачів та критиків. Можливо цей розрив між очікуваннями від інвестицій та тим, що студії отримали, а може і інші фактори вплинули на те, що акторка стала отримувати або не надто цікаві пропозиції, або запрошення у поп-проекти, здатні у кращому випадку лише швидко заробити гроші (звісно, ми раді були бачити Демі Мур у неймовірній формі у бікіні поруч з Камерон Діас, але навряд чи хтось вважає “Янголів Чарлі” видатним кіно).
Але секрет успіху Демі Мур саме у вмінні тримати удар та у довготривалій стабільній кар’єрі. Вона може взяти участь у декількох невдалих проектах поспіль, але потім обов’язково зіграє у фільмі, який стане чимось справді гідним звання хорошого кіно. Тому скільки б невдач не зазнавала Мур впродовж свого творчого шляху, вона завжди знаходила в собі сили на нову спробу – і час від часу це оберталося успіхом (і це досі відбувається).
Сьогодні ми згадаємо найкращі фільми, в яких зіграла Демі Мур. Будемо вдячні за підтримку нашого сайту – це допоможе нам створювати нові цікаві матеріали.
Непристойна пропозиція (Indecent Proposal) 1993
Мораль цього фільму не безперечна, адже глядача змушують повірити у те, що відбувається, здебільшого не за допомогою раціональних аргументів сюжету, а через особистості акторів, які виконують свої ролі. Адже якби мільярдера, який запропонував мільйон доларів подружній парі за одну ніч з героїнею Демі Мур, грав би не Роберт Редфорд, а, скажімо, Дональд Трамп, то чи повірили б ми у те, що у багатія дійсно є якісь почуття до цієї жінки? І якби це була не Демі Мур, чи було б схоже на те, що й у самої героїні може бути щира зацікавленість у цьому чоловікові? Але ти дивишся на розкішного щирого Редфорда, заглядаєш в очі чарівній задумливій Мур – і ілюзія кіно знов стає реальністю у наших головах.
Солдат Джейн (G.I. Jane) 1997
Мабуть, одне з найскладніших перевтілень Демі Мур у кіно – із чуттєвої красуні вона перетворюється на машину з м’язів. Чверть століття по тому жінка в армії, навіть у спецпідрозділах – звична реальність, але у 90-х багатьом це видавалося дурощами та намаганням прекрасної половини людства щось там довести. А жінкам було що довести. Адже мати рівні можливості – це було зафіксовано на папері, але насправді у багатьох сферах життя справи до цього навіть не наближувались. Рідлі Скотт вчергове зняв кіно, у якому жінка була на першому плані (можна згадати “Тельму і Луїзу” або набагато раніше “Чужого”), ще до того, як це стало мейнстрімом.
Без вад (Flawless) 2007
Не надто відомий фільм, незважаючи на те, що в ньому зайняті відразу дві зірки – Демі Мур та Майкл Кейн. Всі ми любимо фільми про пограбування, чи не так? Це ще один такий фільм, де є тонкий задум афери, складна його реалізація та декілька майже фіналів, які виявляються черговою пасткою навіть для уважного глядача. Героїня Мур багато років працює у компанії, що займається продажем алмазів. Втім, через те, що вона жінка (дія відбувається у середині 20-го століття), її просування постійно відкладається, а тому коли звичайний прибиральник (Майкл Кейн) звертається до неї з пропозицією обдурити тих, хто постійно робив дурнів з них обох, вона починає вагатися…
Привид (Ghost) 1990
Вже згаданий у вступі до статті фільм, який багато хто очікував побачити вище у списку. Розлучатися з коханими завжди важко. Чи є шанси на те, що вони бачать нас після того, як пішли? Чи можемо ми знов побачитись, хоча б на кілька хвилин? Унікальна комбінація драми, яку втілюють Патрік Свейзі та Демі Мур, і комедії, втіленням якої стає Вупі Голдберг, на довгі роки забезпечила цьому фільму прихильність аудиторії з різних країн, різного віку та різних уподобань у кіно.
Межа ризику (Margin Call) 2011
Після економічної кризи 2008-2009 років було знято чимало фільмів про те, як це відбувалося, що до цього призвело та які висновки з цієї трагедії ми маємо зробити на майбутнє. Частина цих фільмів стала успішною та популярною (наприклад, “Гра на пониження”), частина відверто слабкою (скажімо, “Волл-стріт: гроші не сплять”, сиквел легендарної “Волл-стріт”), а деякі вийшли дійсно цікавими потужними картинами, проте не надто поміченими публікою. Саме до таких відноситься “Межа ризику” (касові збори по всьому світі досягли всього лише близько 20 мільйонів доларів – цього було достатньо, щоб окупити проект, адже бюджет становив смішні 3.5 мільйона доларів, але, звісно, це означає, що побачила цей фільм дуже обмежена частина глядачів – на жаль).
Напередодні тотальної кризи один з топ-менеджерів великого банку виявляє, що незабаром компанія втратить все. Його звільняють наступного дня, але він передає інформацію підлеглому. Той доносить її до верхівки компанії, і тепер їм на протязі всього лише декількох годин потрібно визначитись, що робити далі. Будемо відвертими, головними перформансами тут стають ролі Джеремі Айронса та Кевіна Спейсі, проте й у Демі Мур роль досить велика та цікава.
Викриття (Disclosure) 1994
Сексуальні домагання з боку топ-менеджерів – парафія не тільки чоловіків-босів, але й босів-жінок. Саме такою виступає героїня Демі Мур у цьому фільмі, вона намагається звабити свого колишнього, якого грає Майкл Дуглас. Може видаватися, що він щасливчик, але що як насправді бос жадає не сексу, а інтриг заради влади та грошей? Так чи інакше, персонаж Дугласа вчасно зупиняється, оскільки в нього є дружина і діти, але тепер все розвертається проти нього: звинувачення у домаганнях отримує саме він, а не його начальниця, і тепер під загрозою усе в його світі – кар’єра, робота, відносини у сім’ї та успішне майбутнє…
Хто Ви, містере Брукс? (Mr. Brooks) 2007
Ще один недооцінений фільм середини нульових – несподівано Кевін Костнер грає по-справжньому поганого хлопця. Він є маніяком-вбивцею з багаторічним стажем, тому у нього навіть з’явилися наслідувачі. Спочатку вони намагаються привернути до себе його увагу, але потім стають надто нав’язливими. Коли власна безпека та сім’я опиняються у зоні ризику, майстерний вбивця чинить опір, і нехай господь допомагає тим, хто став на його шляху. Тонкий психологічний трилер, у якому Демі Мур грає поліцейського детектива, що намагається викрити всіх цих вбивць, незалежно від того, хто є чиїм наслідувачем.
Кілька хороших хлопців (A Few Good Men) 1992
Фільм Роба Райнера за сценарієм Аарона Соркіна, у якому принципова та правильна Демі Мур є каталізатором для молодого талановитого адвоката у виконанні Тома Круза. Він завжди уникав судових процесів – краще домовитись ще до їх початку, щоб отримати найвигідніші умови для власних клієнтів і не покладатися на журі присяжних та прихильність долі у судовій залі. Втім, не так сталося, як гадалося. Доведеться докласти максимальних зусиль, щоб виправдати двох морських піхотинців, яких звинувачують у вбивстві свого товариша по службі, хоча насправді вони лише виконували наказ.
І знов, головні перформанси не на боці акторки (Джек Ніколсон і Том Круз домінують на протязі майже всієї картини). Втім, і її образ залишився у пам’яті глядачів як постійний докір совісті лейтенанта Каффі.
Читайте також:
Найкращі ролі Скарлетт Йоганссон
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom
Коментарі закрито.