kinowar.com

9 найкращих фільмів про штучний інтелект

Найкращі фільми про штучний інтелект – Artificial intelligence (AI)

Штучний інтелект завжди був в полі зору сценаристів та режисерів. Але тепер, коли до нього отримали доступ мільйони користувачів по всьому світу, варто чекати нових шедеврів фантастики (яка, втім, швидко може стати реальністю). Поки спеціалісти (і не дуже) дискутують на тему того, наскільки допоможе ШІ авторам та індустрії, ми згадаємо найкращі фільми, в центрі розповіді яких саме штучна розумова діяльність. Ці розумні машини не тільки відтворюють програми, які в них закладено програмістами, але й навчаються, з кожною операцією стають краще… або гірше?

Якщо подивитись на масив фільмів про ту чи іншу форму штучного інтелекту і запитати творців, чи є розумна машина потенційною загрозою для людства, то всі вони одноголосно дадуть однозначну впевнену відповідь:

ТАК!!!

Ще б пак, що тільки ці створіння не робили з людством, від маніпулювання до тотальної війни на знищення. Втім, ми розглянемо не тільки драматичні фільми, але й більш розважальні, комедійні в тому числі.

І якщо вас цікавить питання, чи не написав цей текст Chat GPT, ви можете задати його безпосередньо самому чату. Він же не стане вас обманювати. Можливо, він навіть порекомендує вам підтримати наш сайт внеском, адже якщо штучному інтелекту їсти не потрібно, нашим авторам це вкрай необхідно.

Той, хто біжить по лезу (Blade Runner) 1982

топ фільмів про Штучний інтелект (Artificial intelligence)

Рідлі Скотт не був першим, хто зняв фільм про штучний інтелект, але він став одним з революціонерів зображення нового світу майбутнього, де андроїди стали настільки самостійними, що стали сумніватися щодо того, чи дійсно їм потрібні люди. Мисливці на подібних андроїдів добре виконували свою роботу. Але оскільки вони є живими людьми, їх думки та почуття іноді цьому заважали. Як в оригінальному фільмі 1982 року, так і у його сиквелі 2017 року.

Читайте також: Найкращі фільми Гаррісона Форда

 

Із машини (Ex Machina) 2014

топ фільмів про Штучний інтелект (Artificial intelligence)

Алекс Ґарленд вивів протистояння штучного інтелекту і людини на рівень персонального. Розумна машина має вигляд привабливої дівчини (Алісія Вікандер), її чарівність та здатність маніпулювати справляють неабияке враження на юного стажера (Донал Глісон), а потім і на творця цієї машини (Оскар Айзек). Втім, якщо ти створив Галатею, то навіть якщо ти закохався у неї, ти все одно повністю контролюєш своє створіння, чи не так? Чи… не так?

 

Матриця (The Matrix) 1999

топ фільмів про Штучний інтелект (Artificial intelligence)

Штучний інтелект став настільки потужним, що створив цілий уявний світ для всього населення Землі. В той час, як всі земляни марять своїм несправжнім життям (тобто кожен наш звичайний день як він є), насправді вони є лише живленням для монструозної машини. У неї є машини-охоронці, які знають кунг-фу (і багато іншого захисту). Не дивно, що впоратися з цим може тільки обраний.

 

Кисень (Oxygen) 2021

топ фільмів про Штучний інтелект (Artificial intelligence)

Це не настільки відомий, але від того не менш захопливий фантастичний фільм з Мелані Лоран у головній ролі. Власне, її тут відсотків дев’яносто. Вона грає жінку, яка прокинулась в медичній кріокапсулі, не пам’ятаючи ні того, хто вона, ні навіть свого імені. Єдиний її співрозмовник – штучний інтелект, від якого вона дізнається, що кисню у капсулі залишилось на 90 хвилин. Дуже напружений трилер, який при цьому майже не виходить за межі тісного приміщення.

 

Вона (Her) 2013

топ фільмів про Штучний інтелект (Artificial intelligence)

Чи можна закохатися у штучний інтелект? І не такий, як у фільмі “Із машини” вище у списку, де його представляє оболонка Алісії Вікандер, а у той, що навіть не має фізичної оболонки. Все, що має операційна система нового покоління – це голос (щоправда, це голос Скарлетт Йоганссон) та, власне, необмежений інтелект. Система постійно навчається і обирає такі моделі поведінки та побудови діалогу, щоб максимально сподобатись своєму власнику – хіба такий алгоритм не буде викликати захоплення? Герой Хоакіна Фенікса поступово занурюється в океан справжніх почуттів до операційної системи. Куди приведе його це кохання? І чи кохання це взагалі?

 

Термінатор (The Terminator) 1984

топ фільмів про Штучний інтелект (Artificial intelligence)

Це особливо жорстокий штучний інтелект. Він не знає сумнівів, милосердя, втоми чи моральних дилем. У нього є лише одне завдання: вбити Сару Коннор. А в процесі він ще й стає все більш обізнаним про життя до війни машин. Щодо самої війни, її штучний інтелект і розпочав. Skynet вирішив, що люди на цій планеті – зайвий елемент, влаштував ядерну зиму шляхом атаки США на рф та рф на США (зараз ми розуміємо, що в реальному житті США просто знищить росію з усім її уявним ядерним потенціалом, але тоді це виглядало реалістично), а тих, хто залишився живим, почав знищувати за допомогою бойових машин під назвою Термінатор. Втім, сили опору не дали втілити в життя останню частину плану – саме тому залізний Арні тепер змушений вбити Лінду Гамільтон. А у другій частині ця почесна місія переходить до Роберта Патріка.

 

Персонаж (Free Guy) 2021

топ фільмів про Штучний інтелект (Artificial intelligence)

Фільм із Раяном Рейнольдсом у списку чогось найкращого крім комедій? Саме так. Автори відповідально підійшли до створення сценарію про другорядного персонажа відеогри, який усвідомив свою роль у цьому житті і вирішив змінити її. А режисер Шон Леві видовищно переніс задум на екран, не обмежуючи навіть найбільш дикі фантазії авторів. Головний герой розуміє, що весь світ навколо – брехня, і стає на чолі повстання – це ж міні-Матриця, так? Не варто розглядати цей фільм настільки серйозно. В першу чергу, це дуже смішна комедія. Але вона свіжа, винахідлива та сприятлива для створення сиквелу.

 

Космічна одіссея 2001 року (2001: A Space Odyssey) 1968

топ фільмів про Штучний інтелект (Artificial intelligence)

Класика від Стенлі Кубрика, створена в часи, коли про штучний інтелект можна було хіба що мріяти. Втім, омріяний технічний розум став надто самостійним і вирішив робити все так, як сам він вважає за потрібне, створюючи серйозні проблеми для людини. Фільм впливає на покоління режисерів, навіть незважаючи на те, що вийшов він понад 60 років тому. І якщо ви думаєте, чому ми проілюстрували його кадром із фільму “Інтерстеллар”, то це ще одна відповідь на питання, хто з режисерів наслідує Кубрика і його “Одіссею” у своїх роботах.

 

Дитя робота (I Am Mother) 2019

топ фільмів про AI artificial intelligence

Постапокаліпсис. Людство зникло як таке. Його нащадків у вигляді тисяч ембріонів доглядає робот, який здатен навчатись і еволюціонувати у поведінці. Робота дещо іронічно названо «Мати», але фактично вона дійсно виступає у цій ролі для дівчини, яку вона оживила з ембріону. Вона виховує її, навчає, захищає від небезпеки – це триває роками. Одного дня у бункері з’являється поранена жінка, і тепер дитина опиняється перед дилемою: продовжувати вірити механічній матері, яка навчила тебе всьому, що ти знаєш, чи довіритись незнайомій людині, яка доволі дивно себе поводить…

Не надто відомий, але захопливий трилер камерного формату. У головній ролі Гіларі Свенк, голос для «Матері» надала Роуз Бірн.

Якщо стаття була корисною для вас, підтримайте наш сайт донатом.

Читайте також:

Найкращі фантастичні фільми 21 століття

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі