kinowar.com

8 найкращих фільмів Роберта Патріка

 28.08.2023  Актори, Новини, ТОП

Найкращі фільми Роберта Патріка

Довгий час здавалося, що Роберт Патрік – класичний актор однієї ролі, і так ним і залишиться. Але з часом стало зрозуміло, що хоча він і не став обличчям на постері (ну, крім випадку із “Захаром Беркутом”) та топ-зіркою, він точно залишив непоганий слід у сучасному кінематографі. На рахунку актора чимало цікавих проєктів, при цьому найприємніше – у різних амплуа. Іноді навіть не впевнений, що це саме він, коли переглядаєш якийсь серіал 90-х, який раніше не дивився, і розумієш, що діапазон акторських потужностей Роберта значно ширше, ніж набір емоцій T-1000.

Фільми та серіали, від 90-х до сьогодення – сьогодні kinowar.com згадає найкращі ролі Роберта Патріка. Підтримайте нас донатом, щоб ми мали змогу створювати нові цікаві матеріали.

Факультет (The Faculty) 1998

найкращі ролі Роберта Патріка

Для треш-стилю окремих фільмів Роберта Родрігеса міміка Роберта Патріка з карикатурно перебільшеними емоціями є просто ідеальним рішенням. Іншопланетна істота прибуває на Землю і поступово захоплює тіло за тілом. В результаті людина виглядає дещо дивно. Як тут не насолоджуватися такою можливістю?

найкращі ролі Роберта Патріка

Це водночас і точне влучання в образ, і підручник, як не треба грати (якщо тільки не граєш тіло, захоплене прибульцем).

найкращі ролі Роберта Патріка

При цьому ефект максимальний, це завжди працювало для Родрігеса – ти ніби і помічаєш час від часу, що схеми надто спрощені, прийоми майже примітивні, відсутність бюджету нівелює винахідливість реквізиторів та гримерів, але, по-перше, все виглядає круто і захопливо, а по-друге, цей фільм знято всього лише за 15 мільйонів доларів (і це при тому, що в ньому зайняті крім Роберта Патріка ще Елайджа Вуд, Джордана Брюстер, Джош Гартнетт, Фамке Янссен, Ашер Реймонд (чи просто Ашер), Сальма Хаєк та Джон Стюарт (так, той що з вечірнього шоу).

найкращі ролі Роберта Патріка

Мабуть і для самих акторів це були неабиякі веселощі, до того ж оплачені.

найкращі ролі Роберта Патріка

Не обійшлося і без відсилань до інших фільмів, адже якщо вже розважатися, то чому б не використати всі наявні можливості. Роберт Патрік грає тренера Джо Вілліса. В певний момент фільму він переслідує персонажа Джона Стюарта, якого звуть Едвард Ферлонг. Так звуть і актора, який грав Джона Коннора у фільмі “Термінатор 2”. І Джона Коннора у тому фільмі переслідував саме Роберт Патрік, в образі кіборга із рідкого металу T-1000.

найкращі ролі Роберта Патріка

Втім, Роберт Патрік грає не тільки карикатурних персонажів (хоча коли він це робить, йому це вдається на всі сто).

Читайте також: Найкращі фільми Роберта Родрігеса

 

Перрі Мейсон (Perry Mason) 2020-2023

найкращі ролі Роберта Патріка

Чудовий детективний серіал за мотивами відомих творів письменника Ерла Стенлі Ґарднера про самовпевненого адвоката, який паралельно із захистом клієнтів знаходить відповіді на найскладніші питання стосовно розслідування. Щоправда, у новітній інкарнації образ суттєво змінили – точніше, показали шлях до сяючого статусу успішного адвоката, еволюцію персонажа. І на початку першого сезону він дуже віддалено нагадує цього культового адвоката.

Роберт Патрік тут грає свого роду хазяїна міста, Германа Баггерлі, чий статус не дозволяє не вимагати того, що йому потрібно. Він жорсткий і принциповий, але як і у всіх, у нього теж є слабкі місця. Роберт виглядає дуже поважно і іноді загрозливо.

Читайте також: Найкращі детективні серіали всіх часів

 

Поліцейські (Cop Land) 1997

найкращі ролі Роберта Патріка

У не надто відомому, але дуже класному фільмі режисера Джеймса Менголда зібрано потужний акторський склад: Сильвестр Сталлоне, Роберт Де Ніро, Гарві Кейтель, Рей Ліотта та приблизно половина кастінгу з серіалу “Клан Сопрано”. Але не тільки в акторах справа – тут і сценарій опрацьований на відмінно, і атмосфера, дуже гнітюча і похмура, створена так, що її відчуття зберігається ще довгий час після перегляду.

У поліції відбуваються якісь брудні ігри – корупція справа не нова, але не всі її учасники відомі. Конфлікт між чесними та поганими копами ризикує перейти на новий рівень, адже всі ці люди мають зброю і впевненість у власній правоті. До того ж, племінник одного з поліцейських авторитетів у нетверезому стані застосовує зброю і вбиває двох підлітків. Тепер потрібно терміново шукати рішення і намагатися охолодити бажання інших підрозділів надто занурюватись у цю справу…

Читайте також: Найкращі фільми Джеймса Менголда

 

Цілком таємно (The X-Files) 1993-2018

найкращі ролі Роберта Патріка

Так, Роберт Патрік не тільки грав в одному з найкультовіших бойовиків всіх часів, але й долучився до одного з найвідоміших фантастичних серіалів. На два сезони він замінив Фокса Малдера, який кудись зник наприкінці сьомого сезону, у якості напарника Дейни Скаллі.

Читайте також: Найкращі фантастичні серіали всіх часів

 

Миротворець (Peacemaker) 2022-…

найкращі ролі Роберта Патріка

Цей фантастичний серіал зовсім іншого профілю (як і роль Патріка). Коли Джеймс Ганн зняв нову версію “Загону самогубців”, він також анонсував сольний проєкт для персонажа Миротворця. Впевненість в тому, що “Ганн може” була присутня, але здавалося, що цілий окремий серіал для такого персонажу буде зайвим. Але після виходу його в ефір стало зрозуміло, що по-перше, він навіть кращий за фільм, а по-друге, коли даєш простір для втілення фантазій справді талановитим людям, то неможливого просто не існує. І це стосується не тільки режисера, а й Джона Сіни, який виклався на всі сто і не соромився взагалі нічого, і, власне, нашого сьогоднішнього героя, який спочатку грає найгіршого батька всіх часів, але у останній треті серіалу навіть перевершує самого себе (тут вже не будемо розкривати деталей, щоб не робити спойлерів).

Роберт Патрік може і іронічно посміятися над собою (це і раніше було зрозуміло – можна пригадати, зокрема, його камео в образі T-1000 у фільмі “Світ Вейна”), і грати настільки суворого психопата із патологічною відсутністю емпатії, що іноді не розумієш, що краще робити прямо зараз – боятися чи реготати як скажений.

 

Переступити межу (Walk the Line) 2005

найкращі ролі Роберта Патріка

До слова про поганого батька: в біографічному фільмі про легенду кантрі, блюзу і госпелу Джонні Кеша Роберт Патрік грає батька головного героя. Знов режисер Джеймс Менголд, знов роль другого плану, цього разу аж надто огидна. Хтось може сказати, що подібним відношенням батьки стимулюють дітей ставати найкращою версією себе, але це неправда. Не можна добитися від дитини (чи навіть від вже значно старшого свого нащадка) позитивного розвитку, постійно принижуючи його, зневажаючи, докоряючи старою провиною.

У ролі Джонні Кеша чудовий Хоакін Фенікс, його кохану грає Різ Візерспун.

 

Клан Сопрано (The Sopranos) 1999-2007

найкращі ролі Роберта Патріка

Роберт Патрік взяв участь у ще одному культовому серіалі, який часто називають ледь не найкращим в історії телебачення – “Клан Сопрано”. Коли дивишся на розмазню, який не в змозі зупинитися через ігрову залежність навіть розуміючи ризики відповідальності перед реальною мафією, не можеш повірити, що це той самий актор, який грає беземоційного сталевого термінатора. Втім, саме так і відбувається – Роберт Патрік дуже різноплановий, у його арсеналі чимало інструментів для будь-яких образів. Роль не надто велика, але запам’ятовується.

Читайте також: Найкращі кримінальні серіали

 

Термінатор 2: Судний день (Terminator 2: Judgment Day) 1991

найкращі ролі Роберта Патріка

Нарешті, ми дісталися до головної ролі в кар’єрі Роберта Патріка. Після зображення такого персонажу хтось може зупинитися – як його перевершити? Але актор навіть не збирався так робити (бо, по-перше, гроші потрібні постійно, а по-друге, крім бойовиків існують і інші жанри, де актор може показати значно більше).

найкращі ролі Роберта Патріка

І хоча роль T-1000 так і залишилася найбільш відомою і найбільш вражаючою в фільмографії актора (простіше сказати, що це найкраща його роль), як ми вже казали вище, це зовсім не означає, що інших помітних робіт у нього не було.

найкращі ролі Роберта Патріка

Ви самі бачили вище, наскільки багатогранним може бути Роберт Патрік. Тому чекаємо на нові роботи актора – і сподіваємось, що у франшизу про Термінатора його вже не запросять (бо, по-перше, її вирішили не поновлювати хоча б у найближчому майбутньому, а по-друге, кіборг із рідкого металу, якому глибоко за 60, викликає більше запитань, ніж всі останні невдачі п’ятого та шостого фільмів серії – принаймні, зморшки можна було б розгладити, якщо ти можеш приймати форму і вигляд будь-якого предмета твого розміру).

найкращі ролі Роберта Патріка

Читайте також:

Найкращі ролі Г’ю Ґранта 

Найкращі ролі Венсана Касселя

Найкращі ролі Сема Роквелла

Найкращі ролі Крістофа Вальца

Найкращі ролі Ентоні Гопкінса

Найкращі ролі Стеллана Скашгорда

Найкращі ролі Майкла Кейна

Найкращі ролі Курта Рассела

Найкращі ролі Дензела Вашингтона

Найкращі ролі Ґері Олдмена

Найкращі ролі Вуді Гаррельсона

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі