Хороші фільми 2000-х років, які варто переглянути
Крім списків найкращого у різних жанрах ми часто збираємо списки фільмів, які може і не стали найкращими, але точно варті уваги. При цьому цієї уваги часто вони позбавлені. Важко сказати, чому саме так вийшло – можливо, у стрічки був посередній промоушн, можливо, вона вийшла занадто рано (або занадто пізно), і момент її ще не прийшов, коли вона вийшла в прокат, а можливо просто так склалися зірки, адже не все можна пояснити раціональними речами.
Сьогодні ми зібрали 15 таких стрічок різних жанрів, від драми і трилера до комедій, які вийшли в період з 2000-го року до 2010-го року. Початок 2000-х був багатим на хороші фільми, тому не дивно, що ще частина класних картин пройшла повз уваги глядача (звісно, ми оцінюємо це суто суб’єктивно). Сподіваємось, ви відкриєте для себе щось нове, і після прочитання статті у вас буде хоча 1-2 стрічок на вечір для перегляду. Якщо так, підтримайте нашу редакцію, яка намагається бути максимально корисною і цікавою для вас.
Дякую вам за куріння (Thank You for Smoking) 2005
Режисер Джейсон Райтман
Всі мріють про кар’єру та гроші, та чи всі готові працювати у морально сумнівній площині заради цього? І навпаки, чи кинете ви аж занадто специфічну роботу, якщо вона забезпечує ваше життя і дозволяє планувати успішне майбутнє? Персонаж Аарона Екгарта допомагає тютюновим компаніям розбиратися з поганим піаром та сприяє лобіюванню їх інтересів у органах влади. Він точно знає, що тютюн шкідливий для здоров’я. Він точно знає, що ці компанії не є притулком для янголів. Але він вважає, що все те, що відбувається в межах поточного законодавства, може бути використано для захисту його клієнтів, адже вони мають право на захист, так само як вбивця чи ґвалтівник мають право на адвоката. Особливо з урахуванням того факту, що вони щедро оплачують його послуги. Куди заведе його ця дорога, сповнена моральних дилем та питань, на які немає однозначної відповіді?
На межі ризику (Margin Call) 2011
Режисер Джей Сі Чандор
Цей фільм вийшов занадто рано після кризи 2008-2009 років, щоб зайняти належне місце в серці глядачів відразу. Але з часом все більше людей звертають на нього увагу. Події, що передують кризі, розглядаються зсередини величезної фінансової компанії, яка за розрахунками її молодшого аналітика дуже швидко може втратити стільки грошей, що це стане незворотнім ударом по її спроможності існувати на ринку далі. Втім, донести ці думки до найвищого керівництва – задача надскладна, адже в корпораціях аж занадто багато внутрішньої конкуренції і політики. А якщо навіть донести цю інформацію, що зробить головний бос – буде рятувати компанію чи ринок, який може рухнути відразу за нею?
На додачу до сильного сценарію розкішний акторський склад – Кевін Спейсі, Пол Беттані, Джеремі Айронс, Закарі Квінто, Пенн Беджлі, Демі Мур, Саймон Бейкер, Стенлі Туччі.
Телефонна будка (Phone Booth) 2002
Режисер Джоель Шумахер
Навіть дивно, що сьогодні цей фільм не згадують частіше. Режисер – Джоель Шумахер, у головній ролі – Колін Фаррелл, оригінальний нестандартний сюжет і динамічне його втілення на екрані. Майже всі події відбуваються в межах однієї телефонної будки, де персонаж Фаррелла отримує дзвінок від незнайомця, який каже, що він снайпер і тримає його на прицілі. Якщо він повісить слухавку, він миттєво помре. І це тільки початок дуже довгої розмови, під час якої стає зрозуміло, що головний герой точно не є саме “героєм”. Але чи заслуговує він на смерть, та ще й в таких обставинах?
Я — кіборг, але це нормально (I’m a Cyborg, But That’s OK) 2006
Режисер Пак Чхан Ук
Усі дивилися (хочеться сподіватися) “Олдбой” Пак Чхан Ука, але інші його фільми обговорюють вже не так часто. Залишимо трилогію про помсту і нагадаємо про інший чудовий фільм корейського режисера. Дівчина потрапляє до лікарні, оскільки вважає, що вона кіборг і живиться енергією від батарейок. До цього в лікарню насильно відвезли психічно нездорову бабусю, яка її виховувала, поїдаючи редиску, неначе миша. Бабуся залишила вдома вставну щелепу, і тепер місія внучки – доставити їй зуби, без яких та не зможе гризти редиску. А заразом і помститися лікарям за свою бабусю.
Траса 60: Дорожні пригоди (Interstate 60: Episodes of the Road) 2002
Режисер Боб Ґейл
Справедливости заради, серед тих, хто цей фільм побачив, він має статус ледь не культового. От тільки бачило його не так багато людей, незважаючи на дуже серйозний акторський склад (Джеймс Марсден, Емі Смарт, Крістофер Ллойд, Курт Рассел, Кріс Купер, Майкл Джей Фокс), де головним діамантом сяє Ґері Олдмен. Тут хватає і комічного, і драматичного (навіть, майже філософського). Адже режисер намагається показати, що наші бажання – не тільки небезпечна річ, а ще й велика відповідальність. Для того, щоб побачити, наскільки, головний герой (Джеймс Марсден) вирушає із загадковим містером О. Б. Ґрантом у подорож по шосе 60, якого навіть немає на карті…
Читайте також: Найкращі ролі Ґері Олдмена
Хранителі (Watchmen) 2009
Режисер Зак Снайдер
Ми часто критикуємо Зака Снайдера за незграбні сценарії, надмірне використання слоу-мо, постійну присутність пафосу в кадрі та багато інших речей. Але це не означає, що ми не любимо Зака Снайдера. Коли він на піку можливостей, він творить дива. Так сталося з екранізацією коміксів Алана Мура і Дейва Гіббонса – нетипових коміксів про нетипових супергероїв. По-перше, вони роз’єднані, по-друге, вони робили (і роблять) багато поганих (у найкращому випадку, дискусійних речей), а по-третє, їх хтось вбиває. Що відбувається і кому потрібна смерть загону супергероїв, що боронили Америку? У цьому дуже цікаво розбиратися в альтернативному таймлайні сучасних США, у якому вони перемогли у війні із В’єтнамом. Адже складно бути не тільки визначити поганого хлопця, складно буде також зрозуміти, чому саме він є поганим.
Поцілунок навиліт (Kiss Kiss Bang Bang) 2005
Режисер Шейн Блек
Сценарист “Смертельної зброї” та “Останнього бойскаута” Шейн Блек виступив з режисерським дебютом – і в його власному фільмі правила гри не змінилися. Ти повинен бути або крутим, або симпатичним придурком, а головне – потрібно постійно жартувати, щоб не відбувалося. Крутим у цьому фільмі є Вел Кілмер, а симпатичним придурком – Роберт Дауні-молодший. Грабіжник (Дауні) рятується від переслідування поліцією і потрапляє на прослуховування акторів у Голлівуді, яке з успіхом проходить. Тепер йому потрібно увійти в образ поліцейського детектива, для чого він виходить на чергування зі справжнім копом (Кілмер). Чим далі, тим заплутаніше, але смішніше…
Читайте також: Найкращі комедії 21 століття
Цеглина (Brick) 2005
Режисер Раян Джонсон
Режисерський і сценарний дебют Раяна Джонсона, який тепер найбільш відомий за фільмами “Ножі наголо”, “Зоряні війни: Останні джедаї” і “Петля часу”. Це нетиповий неонуарний детектив, події якого відбуваються у звичайній школі. Тут відбувається вбивство, про яке жертва намагається попередити головного героя (Джозеф Гордон-Левітт). Той не встигає нічим злочину запобігти, тож тепер хоче розібратися, хто винен в смерті дівчини. Чим далі він просувається, тим більше він розуміє, що навколо відбувається злочинна змова…
Все або нічого (The Longest Yard) 2005
Режисер Пітер Сігал
Така легка комедія ніби вибивається із загального списку за стилем, але відзначити її все ж варто. Адже, незважаючи на присутність у фільмі Адама Сендлера, гумор тут не тупий, сценарій вельми пристойний, а головне, є певна хімія і навіть мораль. Це ремейк однойменного фільму 1974 року із Бертом Рейнольдсом у головній ролі – тут він грає вже доволі вікового тренера. Головного героя тепер грає Сендлер, він потрапляє у в’язницю через дурниці, але тепер змушений робити те, що каже йому начальник, у якого на нього серйозний зуб. Доведеться організувати команду із в’язнів, щоб зіграти з командою охорони – Сендлер у якості граючого тренера, якого постійно схиляють здати матч…
Чудовий акторський склад – Адам Сендлер, Кріс Рок, Берт Рейнольдс, Джеймс Кромвелл, Террі Крюс, Вільям Фіхтнер, Трейсі Морган, Роб Шнайдер. До того ж, багато знайомих облич побачать шанувальники реслінгу – Стів Остін, Кевін Неш, Білл Голдберг, Великий Калі.
Читайте також: Реслери, які досягли найбільшого успіху як актори
Вундеркінди (Wonder Boys) 2000
Режисер Кертіс Хенсон
Майкл Дуглас грає професора літератури, який викладає в університеті. Він має роман (як літературно вийшло, до слова) з ректоркою цього універу, чий чоловік також викладає там, ще й очолює факультет, на якому Дуглас є професором. Він працює на другим романом, намагаючись повторити успіх першого, але це триває вже довгих сім років. Нарешті, до нього приїжджає його видавець, який чекає на книгу, адже від цього багато чого залежить. У цій складній ситуації проблем викладачу додають його студенти, влаштовуючи непередбачувані події… Крім Дугласа тут також задіяні Роберт Дауні-молодший, Тобі Магвайр, Френсіс Макдорманд, Кеті Голмс та інші.
Паприка (パプリカ, Paprika) 2006
Режисер Сатоші Кон
Японську анімацію перш за все пов’язують із Хаяо Міядзакі. Але є чимало інших майстрів, які також створили незабутні роботи. Одним з них є Сатоші Кон, який сягнув піку психоделіки у своєму анімаційному фільмі “Паприка”. Це одночасно і психологічний трилер, і детектив, і фантастика, а головне, нетривіальна і непередбачувана картина, за кожною новою сценою якої спостерігаєш з максимальною увагою, адже будь-хто з героїв може утнути що завгодно. Починається все з експериментальної програми з лікування психологічних розладів за допомогою проникання у чужі сни. Голова проєкту, психіатриня Ацуко Тіба починає робити це без дозволу з використанням свого альтер-его – дівчини на ім’я Паприка. А далі все повністю виходить з-під контролю…
Проклятий Юнайтед (The Damned United) 2009
Режисер Том Гупер
Варто відзначити, що хороших фільмів про футбол – одиниці. Про технічну сторону відображення гри взагалі казати нема чого, але навіть драматичні події за лаштунками поля далеко не завжди демонструють належним чином. “Проклятий Юнайтед” – приємне виключення, завдяки сильному сценарію і харизматичному Майклу Шину, що зіграв головну роль тренера. Фільм за реальною історією феноменального тренера Браяна Клафа, який привів клуби «Дербі Каунті» і «Ноттінгем Форест» до чемпіонства в Англії, а з «Ноттінгем Форест» двічі поспіль виграв Кубок Європейських чемпіонів. Але це не історія успіху, а зовсім навпаки: після «Дербі Каунті» він приходить в «Лідс Юнайтед», де його всі ненавидять через попередні висловлювання про цей клуб і його гравців. Команда є лідером чемпіонату, але справи у нового тренера йдуть дуже погано від самого початку роботи…
Режисер Том Гупер також поставив фільми “Король говорить!”, “Знедолені”, “Дівчина з Данії”. Щоправда, він поставив і фільм “Кішки”, але хто не помиляється?
Зодіак (Zodiac) 2007
Режисер Девід Фінчер
Дивно і майже страшно називати фільм Девіда Фінчера таким, що пройшов повз увагу глядача, але все ж він точно не отримав такої її концентрації, як його ж стрічки “Сім”, “Бійцівський клуб”, “Загублена”, “Соціальна мережа” чи “Загадкова історія Бенджаміна Баттона”. Це реальна історія пошуку серійного маніяка на прізвисько Зодіак, який триває дуже довго і затягує багато людей, при чому не тільки поліцейських, але й журналістів, а то й просто ентузіастів, які зіткнулися зі справою. Всі, хто до неї долучаються, стають одержимими нею… Багато хто називає це найкращим фільмом режисера, і ми не станемо сперечатись (у деякі дні тижня ми самі так вважаємо).
Читайте також: Всі фільми Девіда Фінчера, ранжовані від найгіршого до найкращого
Ґрайндгауз (Grindhouse) 2007
Режисери Роберт Родрігес і Квентін Тарантіно
Незважаючи на два культових імені режисерів, цей фільм максимально недооцінений. Причому, якщо новела Роберта Родрігеса (“Планета страху”) хоча б більш-менш стандартна для цього режисера (хоча політ фантазії в ній все одно абсолютно невпинний), то частина Квентіна Тарантіно (“Доказ смерті”) – нетривіальна непередбачувана історія з класичними діалогами від Квентіна та елементами і трилеру, і психологічної драми. Повільне розгортання сюжету в двох частинах, щоб повністю розкрити характери. Квентін ніби довго готує щось на кухні, щоб потім викласти на підносі вже готове гаряче блюдо з погонею і розплатою.
Читайте також: Найкращі фільми Роберта Родрігеса
Ігри диявола (Before the Devil Knows You’re Dead) 2007
Режисер Сідні Люмет
Останній фільм великого Сідні Люмета. Рідкісне поєднання напруженого трилера про пограбування та психологічної драми про сім’ю, в якій два брати стали закінченими невдахами, кожен по-своєму. Зрада і нескінченне падіння вниз, незважаючи на проблиски надії, які періодично миготять перед очима блудних синів.
Читайте також:
Недооцінені фільми 2000-х років
Недооцінені трилери 2000-х років
Недооцінені трилери 90-х років
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom