kinowar.com

Творці оскароносного фільму «20 днів у Маріуполі» дали першу пресконференцію після повернення в Україну

Зустріч із командою стрічки пройшла на Центральному залізничному вокзалі Києва одразу після приїзду режисера Мстислава Чернова.

19 квітня, вперше після отримання Премії «Оскар» та понад місяця спілкування з авторитетними представниками міжнародної спільноти, в Україну повернувся режисер фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислав Чернов. Зустріч документаліста відбулась на Центральному залізничному вокзалі Києва. Разом із ним до Києва прибули відомі світові кінематографісти: Хлоя Чжао, режисерка оскароносної стрічки «Земля кочівників» та Кері Фукунага, режисер «007: Не час помирати».

Одразу після приїзду режисера пройшла перша пресконференція творців фільму з українськими журналістами. У події також взяли участь співавтори стрічки: фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василиса Степаненко.

Творці фільму розповіли про залаштунки «Оскара» та свою діяльність після отримання нагороди.

Мстислав Чернов подякував співгромадянам за підтримку«Те, що я не встиг сказати зі сцени в Лос-Анджелесі — це те, наскільки я зворушений підтримкою українців за ці 2 роки, поки ми боролися за “Оскар”. У сучасному світі недостатньо зняти правду, недостатньо зробити фільм, навіть показати його мільйонам людей — треба щодня приводити докази й продовжувати говорити, щоб правда не була поставлена з ніг на голову, щоб її не спаплюжили, не перебрехали. Тому підтримка мільйонів українців була надважлива, і ми відчували її. Це було натхнення. Були моменти, коли ми не могли далі йти, працювати далі — але ми розуміли, що потрібно, що є надія і солідарність».

Режисер також окремо згадав про евакуацію знімальної групи з обложеного Маріуполя: «Я хочу подякувати хлопцям з 73 центру спеціального призначення ССО — саме вони нас урятували з оточеної лікарні, яку ви бачили у фільмі. Дехто з них був у полоні й, повернувшись, продовжує боротися. Також Володимиру [співробітник поліції, один із героїв фільму — ред.], всім поліціянтам і лікарям, які продовжили працювати, людям, які нас прихистили в бомбосховищах і давали нам їжу, українському Червоному хресту, який до моменту, коли розбомбили їхній офіс, допомагали нам».

Також Чернов розповів про те, де команда була протягом місяця після отримання «Оскара»«Цей місяць ми продовжували подорожувати світом, показувати фільм. Два дні тому мали показ у Європарламенті, на який прийшло понад 300 представників різних країн, які дивилися стрічку й ставили питання».

Про відгуки людей про фільм у світі розповіла продюсерка Василиса Степаненко«Зазвичай реакція у людей дуже емпатична. І в Америці, і в Європі я зустрічала людей, які підходили, хотіли обійняти, підтримати, плакали з нами, питали, чим можна допомогти. Багато хто говорив, що взагалі не знав про те, що відбулося».

Про важливість роботи команди для мешканців Маріуполя лишив коментар фотограф Євген Малолєтка: «Відео і фото дуже багатьох людей, які транслювалися день у день, допомогли людям поза Маріуполем — родичам, батькам — знайти їх».

Мстислав Чернов, режисер фільму «20 днів у Маріуполі»

Мстислав Чернов, режисер фільму «20 днів у Маріуполі»

Мстислав Чернов, режисер фільму «20 днів у Маріуполі»

Мстислав Чернов, режисер фільму «20 днів у Маріуполі»

Євген Малолєтка, фотограф; Василиса Степаненко, продюсерка

Євген Малолєтка, фотограф; Василиса Степаненко, продюсерка

Мстислав Чернов і команда дистрибутора «Артхаус Трафік» директор Денис Іванов, піар-директор Сергій Греков, програмний директор Ілля Дядик

Мстислав Чернов і команда дистрибутора «Артхаус Трафік» директор Денис Іванов, піар-директор Сергій Греков, програмний директор Ілля Дядик

Денис Іванов, директор компанії-дистрибутора «Артхаус Трафік»

Денис Іванов, директор компанії-дистрибутора «Артхаус Трафік»

Цьогоріч стрічка «20 днів у Маріуполі» отримала Премію «Оскар» за Найкращий повнометражний документальний фільм. Так, Мстислав Чернов — воєнний кореспондент (з досвідом у Сирії, Нагірному Карабасі, Лівії, Іраку, Секторі Газа, Афганістані), фотограф, відеограф і письменник — став першим оскароносним українським режисером. «20 днів у Маріуполі» — його режисерський дебют. Також у створенні картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василиса Степаненко. За роботу в обложеному Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію, яка вважається найпрестижнішою в галузі журналістики.

В Україні стрічку відзначили Національною премією кінокритиків «Кіноколо» як Найкращий документальний фільм 2023 року. Також картина отримала Головний приз Національного конкурсу та Головний приз глядацьких симпатій фестивалю Docudays UA, де відбулась українська прем’єра. Окрім цього творці стрічки Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василиса Степаненко отримали Шевченківську премію в номінації «Публіцистика, журналістика».

Стрічка вважається найкасовішим документальним фільмом в українському прокаті: загальні збори становлять майже 9 мільйонів гривень. Після виходу на українських цифрових платформах картина також стала рекордсменкою за онлайн-переглядами.

Фільм створений у співпраці Associated Press і Frontline. Український дистрибутор — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Читайте також:

Найкращі українські фільми 2023 року

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі