kinowar.com

Інший Франко: в український прокат виходить масштабний байопік за підтримки музею «Дім Франка»

8 лютого у всіх кінотеатрах країни виходить масштабний байопік «Інший Франко», присвячений видатному Петру Франку — сину Великого Каменяра. Фільм виходить за підтримки Міністерства Культури України та Львівського національного музею Івана Франка (широко відомого як «Дім Франка»).

Інший Франко фільм 2024

Петро Франко — одна з найцікавіших постатей в історії України першої половини ХХ століття. Однак широкому загалу його постать не так добре відома, він так і залишився у тіні великого батька та став однією з багатьох історичних фігур, поглинутих репресивною радянською владою.

Повернути історичну справедливість та донести правду про визначну фігуру нашої історії покликаний масштабний байопік — «Інший Франко». Стрічка була відзнята ще у 2019 році за участю зірок українського кіно — Вячеслава Довженко, Ірини Кудашової та Ахтема Сейтаблаева, але виходить у широкий прокат лише зараз.

Робота над стрічкою проходила за участю та при широкій підтримці музею Дім Франка, який має найбільшу у світі колекцію артефактів, пов’язаних з великою родиною письменника та його нащадків, та вже не одне десятиліття знайомить українців та іноземців зі спадком династії Франків.

Музей займається активною науковою, культурною та освітньою роботою. Так, за його підтримки науковицею Наталією Тихолоз була підготовлена найбільш повна біографія молодшого сина Франка — книга «Петро Франко: Формула долі. (Життєпис на тлі доби)», яка була визнана   найкращою науковою книгою 2021 року (відзнака книжкового конкурсу BookForum Best Book Award-2021) та отримала Львівську обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, премію імені Григорія Костюка з літературного джерелознавства та текстології і низку інших відзнак.

Дім Франка

Команда музею Дім Франка також є однією з найбільш інноваційних в Україні. Так, вони підготували мобільну виставку «Петро Франко. Повернення (з) легенди» та з великим успіхом проводять театралізовану екскурсію в Музеї «Франчата про Тата» — про Петра і Анну Франків.

Звісно, Музей та його команда підтримують вихід важливої української стрічки. В рамках промокампанії стрічки «Інший Франко» в музеї пройдуть спеціальні покази стрічки за участю знімальної групи фільму, місцевих науковців, представників ЗМІ та родичів Петра Франка, які брали активну участь у підготовці фільму та особисто консультували акторів та продюсерів стрічки.

«Петро Франко – знакова і водночас напівзабута постать української історії та культури. Гідний син славетного Батька, він тепер повертається до нас із непам’яті, щоб вразити своєю харизмою, багатогранністю і високим прикладом людської гідності навіть у часи найскладніших випробувань. Мало кому сьогодні відомо, що, вочевидь, наймолодший син Івана Франка став жертвою радянських репресій. Його доля – не зарубцьований шрам на зламаному хребті українського ХХ століття. Його діяльність – кипучий вулкан енергії праці і чину. Його спадщина – ще не осягнений уповні творчий материк, що сягає від літератури до інженерії, від хімії до кулінарії, від гімнастики до гуманістики… А поза тим, Петро Франко – це перший директор Музею свого Батька, а отже, наш великий попередник. І тому команда Дому Франка невимовно тішиться, що його образ оживе на кіноекрані і стане ближчим для сучасного глядача, який, звісно, після перегляду неодмінно завітає в Музей!», – заявив директор Музею «Дім Франка» Богдан Тихолоз.

Інший Франко

Фільм «Інший Франко» виходить в український прокат 8 лютого.

Читайте також:

Найкращі українські фільми 2023 року

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі