kinowar.com

Канни 2023: на закритті фестивалю нагорода полетіла переможниці в голову

На церемонії закриття 76-го Каннського кінофестивалю стався курйоз. Ведуча заходу Джейн Фонда жбурнула нагороду в голову режисерці Жустін Тріє, чия стрічка «Траєкторія падіння» здобула «Золоту пальмову гілку».

На щастя, йдеться не про статуетку, а про папірус із зазначенням імені переможця і привітання від журі та організаторів, який докладається до безпосереднього трофея. Акторка Джейн Фонда, яка вручала головну нагороду, забула віддати папірус і згадала про нього лише тоді, коли Жустін Тріє вже залишала сцену. Фонда не розгубилася і жбурнула папірус навздогін. Щоправда, кидок вийшов не таким спритним, як хотілося б… Курйозний момент, звісно, потрапив на відео.

Основний конкурс оцінювало журі під керівництвом шведського режисера Рубена Естлунда, володаря двох «Золотих пальмових гілок» за фільми «Квадрат» і «Трикутник смутку». Цьогорічна переможниця Жустін Тріє стала всього лише третьою жінкою-режисером за всю історію Канн (після Джейн Кемпіон за «Піаніно» і Жулії Дюкорно за «Титан»), котрій дісталася заповітна «Золота гілка».

«Траєкторія падіння» – це французький трилер, який розповідає про німецьку письменницю Сандру (зірка титулованої німецько-австрійської трагікомедії «Тоні Ердманн» Сандра Гюллер), котру звинувачують у вбивстві чоловіка, який впав зі скелі. Єдиним свідком трагічної події був сліпий син подружжя, котрий починає сумніватися у невинуватості матері…

Решта нагород 76-го Каннського кінофестивалю розподілилася таким чином:

Гран-прі – «Зона інтересів», режисер Джонатан Глейзер

Приз журі – «Опале листя», режисер Акі Каурісмякі

Приз ФІПРЕССІ – «Зона інтересів»

Найкращий режисер – Чан Ань Хунг за стрічку «Рагу Додена Буффана»

Найкращий актор – Кодзі Якусьо за «Чудові дні»

Найкраща акторка – Мерве Діздар за фільм «Про суху траву»

Найкращий сценарій – Юдзі Сакамото за стрічку «Монстр»

«Золота камера» за найкращий дебют дісталася роботі Фам Тієн Ана «Всередині жовтої оболонки кокона». У паралельній конкурсній програмі «Особливий погляд» перемогла картина під назвою «Як займатися сексом» режисерки Моллі Меннінг Вокер.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.