Топ жорстких серіалів для дорослого глядача
Добре, що існують серіали для дорослих. Не тому, що вони жорсткі і брутальні. А тому, що вони показують наш світ таким, яким він є насправді. Іноді від цього, навпаки, хочеться втекти кудись в ілюзії від Діснея та DreamWorks. Але іноді хочеться подивитися на щось більш реалістичне.
Але за все треба платити. Якщо хочеш побачити світ реалістичним – ласкаво просимо в біль, насильство, хаос, кров, цинізм та божевілля. Іноді приємним бонусом йдуть також секс та чорний гумор, але не завжди. Саме такі серіали ми і відзначили у сьогоднішній добірці – дорослі, жорсткі, сповнені насильства, сексу, обсценної лексики та жартів для людей без больового порогу.
При цьому, ясна річ, ці серіали є художньо цінними та цікавими для перегляду. Бо інакше, нащо мучити себе та починати їх дивитися.
Почесна згадка:
Декстер
Клан Сопрано
Фарґо
Ходячі мерці
Каратель
Американська історія жахів
Банші
Якщо знайдете щось цікаве для себе на декілька вечорів, не забудьте підтримати нашу редакцію.
Хлопаки (The Boys) 2019–…
Виявляється, що супергероїка також може бути жорсткою, брутальною та призначеною для дорослих. Звісно, це не перший випадок, коли ми побачили жанр таким, але цього разу творці не користувались ані гальмами, ані ременями безпеки. Серіал, заснований на однойменному коміксі Гарта Енніса та Даріка Робертсона, миттєво отримав мільйонів фанів по всьому світу саме за такий підхід до розповіді. Загін супергероїв, який охороняє світовий спокій, виявляється бандою самозакоханих виродків, яких майже неможливо тримати під контролем. Вони роблять, що заманеться, а піар-відділ підчищає їх гріхи для сприятливої картинки в медіа. Зупинити свавілля супів може тільки загін опору… але з часом виявляється, що вони також морально нестійкі (та й почуття жаги помсти дуже деструктивне).
Що у підсумку? Насильство (багато крові і нутрощів), багато оголених частин всього, що тільки можна уявити, нецензурна лайка, тонни чорного гумору. Та що там казати, є епізод, де один проникає в анус другого у зменшеному вигляді, потім чихає (бо хапанув речовин у ніздрі, звісно), через що миттєво збільшується і розриває товариша, залишаючи лише криваве місиво. Якщо ви ще не дивилися цей серіал, то хіба це не найкраща реклама для перегляду?
Гра престолів (Game of Thrones) 2011–2019
Середньовіччя передбачає багато бруду та насильства (навіть з урахуванням того, що це фентезійне середньовіччя). Якщо тобі просто відтяли голову мечем або закололи – в світі “Гри престолів” можна вважати, що ти щасливчик. Адже тут і заливали голову розплавленим металом, і розчавлювали голову голими велетенськими руками, попередньо видавивши очі, і спалювали живцем. Зґвалтування, побиття і безглузда смерть наздоганяли будь-кого, навіть якщо ти знатного роду (навіть якщо ти королівської крові). Навіть якщо ти один з головних персонажів (як здавалося) у серіалі.
Про дев’ятий епізод третього сезону пам’ятають навіть ті, хто “Гру престолів” не дивився.
Ганнібал (Hannibal) 2013–2015
Глядачам здавалося, що фільм “Мовчання ягнят” був достатньо жорстоким та шокуючим. Те саме можна було сказати про сиквел (“Ганнібал”) і приквел (“Червоний дракон”). Але у повному обсязі масштаб схибленої натури Ганнібала Лектера ми побачили лише в серіальному форматі у виконанні Мадса Міккельсена. У фільмі Ентоні Гопкінс лише розповідав про людську печінку з бобами і келихом Chianti. У серіалі ми це побачили. Як і решту меню.
Звісно, у сиквелі Лектер зняв верхівку черепної коробки з персонажа Рея Ліотти, відрізав шматочок його мозку і давав спробувати хазяїну, який перебував під якимось потужним знеболювальним. Але то був епізод у кульмінації, а тут ми побачили три сезони цієї смакоти.
Читайте також: Найкращі детективні серіали всіх часів
Вікінги (Vikings) 2013–2020
Часи були сурові, географія не передбачала мирного співіснування, та й клімат давався взнаки. Іншими словами, вікінгам судилося бути жорстокими. Навіть якщо б знімали суто історичний серіал, не акцентуючи увагу на насильстві, авторам все одно б довелося показати багато чого неприємного. Але у творців серіалу “Вікінги” (як і у його продовження “Вікінги: Вальгалла”) не було наміру приховувати гострі кути.
Жорстокі смертельні битви, тортури, страти – так, дивитися серіал про вікінгів бажано не для того, щоб розслабитись суботнім ранком.
Спартак (Spartacus: Blood and Sand) 2010–2013
Гладіаторські бої, повстання рабів і часи Римської імперії з усіма інтригами і боротьбою за владу. Тут неможливо було створити щось м’яке візуально і сценарно. Втім, якщо серіал від HBO “Рим” ще виглядав відносно нейтральним (хоча і там було достатньо насильства), то в серіалі “Спартак” вже ніхто себе не стримував. В одному з епізодів є сцена, де в поєдинку гладіатору відрізали влучним ударом обличчя. Тому зважайте на свій больовий поріг сприйняття, якщо захочете зануритись в історію давнього Риму.
Шоу має назву “Кров і пісок”, але більш релевантною була б назва “Кров і секс”, адже останнього тут хоча і менше, ніж насильницьких смертей, але все одно чимало. І у цьому випадку автори і актори також себе не стримували.
Читайте також: Найкращі історичні серіали
Вбивство Джанні Версаче: Американська історія злочинів (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story) 2018
Тут вбили не тільки Версаче, і у його випадку смерть була відносно швидкою і милосердною. Іншим жертвам маніяка з глибокими психологічними травмами (саме так, все йде із дитинства) довелося пережити серйозні страждання. Серіал досліджує природу злочинів вбивці, а тому страшно стає не тільки при перегляді сцен насильства, але й коли поступово проникаєш глибше в свідомість психопата і спостерігаєш за підготовкою наступних вбивств.
Вражаюча гра Даррена Крісса, яка іноді лякає більше за удари молотком та кров на стінах.
Сини анархії (Sons of Anarchy) 2008–2014
“Сини анархії” досліджують діяльність банди, яка перебуває в класичній оманливій парадигмі: “так, ми займаємось злочинами, але для підтримання балансу і спокою в нашому рідному місті; до того ж, ми займаємось тільки речами, які злочинні, але не аморальні, наприклад, зброя, а от наркотиками ми не займаємось – тому ми хороші люди, нехай і порушуємо закон”. Як ми бачили в інших фільмах і серіалах про гангстерів, ця схема не є робочою. Рано чи пізно доведеться піти на такі вчинки, які раніше навіть неможливо було уявити, особливо з точки зору моралі.
І процесі відбувається чимало жорстоких смертей – тут серіал може позмагатися навіть з такими монстрами як “Гра престолів”.
В’язниця «Оz» (Oz) 1997–2003
Доволі старий вже серіал від HBO, який багато у чому, як-то кажуть, прокладав шлях для наступних поколінь проєктів. У в’язниці для особливо небезпечних злочинців забагато політики: тут свої інтереси і у керівників різних рівнів, і у політиків при владі, і у угруповань всередині. Випадкові “пасажири” тут мають виключно проблеми, але й у ватажків сталих фракцій життя не те щоб легке. Як ви розумієте, за таких обставин, крові проливають дуже багато.
Варто звернути увагу і на акторський склад: тут немає зірок першої величини, але купа акторів другого плану, яких всі ми любимо і пам’ятаємо: Ерні Гадсон (“Мисливці на привидів”, “Заміна”), Террі Кінні (“Мільярди”), Крістофер Мелоні ( «12 мавп», «Страх і ненависть у Лас-Вегасі», «Гарольд і Кумар відриваються»), Ріта Морено, Гарольд Перріно та Джонатан Сіммонс (він же Дж. К. Сіммонс).
Читайте також: Топ фільмів про втечу із в’язниці
Дамер – Чудовисько: Історія Джеффрі Дамера (Monster) 2022
Раян Мерфі розбирається в природі злочину. Саме тому ми побачили успішні антології “Американська історія жахів” і “Американська історія злочинів”, які були згадані вище. Але продюсер і сценарист вирішив піти далі і екранізувати реальні злочини від справжніх потвор – так виникла антологія “Монстр”. У першому сезоні показали одного з найвідоміших маніяків США – Джеффрі Дамера. Кількість жертв жахає, але ще більше вражає те, що він з ними робив.
Як завжди у таких випадках, рекомендуємо зважати на свій больовий поріг при перегляді жорсткого контенту. Тут не демонструють кожен злочин в найдрібніших деталях, на щастя, але серед цих злочинів крім вбивств є також канібалізм, некрофілія та зберігання частин тіла вбитих жертв.
Банди Лондона (Gangs of London) 2020–…
Серіалів про гангстерів і мафію є чимало, але не у всіх настільки шалений рівень насильства на екрані. Деякі критики та глядачі порівнюють ступінь жорстокості з такими еталонами брутальності як “Гра престолів” (а деякі навіть кажуть, що вона залишилася позаду). Оскільки крім майстерності режисера і оператора тепер каналам доступні ще й сучасні візуальні ефекти, автори відтворюють на екрані будь-що, від голови, що вибухає, до безкомпромісних перестрілок з численними жертвами. Про що казати, сцена-відкриття серіалу – жертву підвісили на недобудованому хмарочосі, підпалили та скинули вниз.
Сцена перестрілки на фермі взагалі є ледь не найжорстокішою і найбільш реалістичною в історії кіно та серіалів (привіт “Сутичка” та другий сезон “Справжнього детектива”). Тут тіла просто розривало від напору автоматичної зброї – поціновувачам вогнепальних баталій буде на що подивитися.
Підтримайте нашу редакцію, якщо ця добірка достатньо брутальна для вас.
Читайте також:
Найкращі маловідомі кримінальні серіали
Найкращі серіали про серійних вбивць і маніяків
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom