kinowar.com

Найкращі канали українського YouTube (частина 2)

 03.06.2024  Добірки

Найкращі українські YouTube-канали

Український YouTube продовжує розвиватись потужними темпами, а тому сьогодні ми вирішили згадати ще декілька каналів з цінним контентом. Канали різного формату та напрямків, але головне, що їх контент вартий перегляду. Деякі з цих каналів дуже добре відомі (і тому ми просто не могли їх не згадати), деякі зовсім нові, але перспективні.

Це наша друга спроба поділитись найкращим з українського ютьюбу, першу можна згадати за посиланням (просто щоб не писати в коментарях “а де оцей канал???!!!” і не отримувати відповідь “ось він, у статті за посиланням”). Підтримайте українські канали підпискою, лайком, коментом та донатом, а якщо є можливість, то підтримайте донатом і наш сайт (є також банка, якщо зручніше).

Мої думки про кіно

26 тисяч підписників
youtube.com/@moiidumkyprokino
Дата створення: 2023

ютюб канал Антоніо Лукіча

Антоніо Лукіч, режисер фільмів “Мої думки тихі” і “Люксембург, Люксембург”, зробив те, що повинні були зробити всі українські канали та сайти про кіно. Він зробив YouTube-канал зі справжньою аналітикою кіномистецтва – на цікаві теми, з багатьма прикладами, з поясненнями “на пальцях” для широкого загалу, з продуманим та не епатажним текстом і наповненням. Ідеальний канал про кіно, який, сподіваємось, буде оновлюватись ще багато десятків разів.

 

Bromance podcast

19 тисяч підписників
youtube.com/@bromance.podcast
Дата створення: 2023

ютюб канал Алієва і Щербини

Ще один український режисер, Наріман Алієв (“Додому”), вирішив розповідати щось цікаве не тільки на тему кіно, але й на інші, більш широкі, теми, включно з політикою, війною і суспільством. Щоб було веселіше, Алієв розповідає про це не один, а зі своїм другом Максом Щербиною, людиною багатьох талантів, найбільш відомою за участю у програмах Телебачення Торонто. Феномен цього подкасту у тому, що починається він завжди як легка розмова ні про що, яку просто приємно слухати фоном, але в якийсь момент обов’язково настає щось цікаве – чи-то корисне, чи-то загально невідоме, але варте вашого знання, або просто емоційно заряджене.

Окремо варто відзначити топ-анімацію каналу.

 

MINCULTPRYVIT

16 тисяч підписників
youtube.com/@mincultpryvit
Дата створення: 2020

Але це не єдиний подкаст Нарімана Алієва. За три роки до броманса з Щербиною він вже створив своє розмовне шоу, куди запрошує цікавих гостей, щоб поговорити, як сам він висловився  «безкультурно про культуру». У чому відмінність від мільйону інших подкастів? У підборі гостей. Звісно, є ті, кого ви вже побачили декілька разів на інших каналах (Ковжун, Байдак, Гордієнко та всі ведучі Телебачення Торонто), але є не настільки тривіальні і звичні для ефіру персони (Георгій Сагітов, Марко Галаневич, Антон Слєпаков, Ірина Цілик – ми не кажемо, що ці люди невідомі, просто їх не бачиш на ютюб-подкастах щотижня). Та й бесіди не шаблонного формату, тому послухати завжди цікаво.

 

Антропологія

51 тисяча підписників
youtube.com/@Antropolohia
Дата створення: 2021

Іван Семесюк музикант, художник, письменник, ведучий

Ще одна людина багатьох талантів – Іван Семесюк. Український художник, письменник, поет, музикант (гурт Пирятин), найбільш відомий, мабуть, за такими піснями як “Арта (Немає москаля)” та “Нема грошей”, неодноразово з’являвся і в медійних проєктах в ролі куратора та ведучого. Один з них – Антропологія, добірка інтерв’ю з цікавими і розумними людьми (той самий Наріман Алієв, Владлен Мараєв, Павло Клімкін, Ірма Вітовська та інші). Дуже цікаві бесіди. Єдина проблема: канал вже рік не оновлюється, а тому ми не впевнені щодо його подальшої долі (втім, скоріше за все, Семесюка у такому форматі ми все одно ще побачимо).

 

STERNENKO

1.92 мільйона підписників
youtube.com/@STERNENKO
Дата створення: 2013

ютюб канал Сергія Стерненка

Про Стерненка розповідати навіть трохи дивно, але все ще знаходимо людей, які не чули про нього. Активіст ще з часів Майдану, Сергій займає активну проукраїнську позицію і аргументовано доносить її до мільйонів глядачів. Щоденні оновлення його каналу – розбір подій на фронті, в політиці і сучасному суспільстві. Це аналітика головних новин, яка хоча й має формат веселого динамічно змонтованого відео, але проводить по всім важливим подіям сьогодення та розставляє потрібні акценти. Стерненко був одним з тих, хто не тільки популяризував донати на закупівлю дронів для ЗСУ, але й активно доносив до органів влади необхідність виділяти їх операторів в окремий вид війська та розробляти стратегію по використанню цих приладів на поточній війні.

 

Militarnyi

183 тисяч підписників
youtube.com/@Militarnyi
Дата створення: 2017

Видання Мілітарний працює з 2009 року, канал на YouTube – з 2017 року. Це можна охарактеризувати як “популярно про зброю, армію і війну”, але без спроб заробити на клікбейті чи зіграти на неосвіченості читачів, які не глибоко в темі. Тобто це справді якісна воєнно-аналітична журналістика про все, що дотично до виробництва військової техніки, події на фронті, стратегії України та інших світових країн на війні, волонтерства та зв’язку оборонного і політичного керівництва із суспільством. Формат інтерв’ю та оглядів і багато Тараса Чмута із Повернись живим.

 

WAS: Популярна історія

443 тисяч підписників
youtube.com/c/WAS_UA
Дата створення: 2021

Одне з найпопулярніших історичних медіа, автори якого намагаються розказати про важливі історичні події і їх наслідки так, щоб глядачі не тільки не заснули, а винесли з розповіді щось корисне. Сайт існує вже досить давно, але з 2021 року було вирішено розвивати напрямок відеоконтента на YouTube.

До речі, на телеграм-каналі WAS регулярно виходить рубрика про кіно, пов’язане з історією, яку ми наповнюємо разом з колегами: t.me/wasmedia за тегом #кіноісторія

 

Останній капіталіст

287 тисяч підписників
youtube.com/@OstanniyCapitalist
Дата створення: 2020

Останній капіталіст ютюб канал

Нестача економічної освіти в українському суспільстві настільки ж очевидна, як і нестача знання історії, як власної, так і світової. З другим намагаються щось зробити Історія без міфів і WAS, а от з першим працює Останній капіталіст. Економіка України, Китаю, КНДР, СРСР – як базові питання, так і більш глибокі. Корисне і цікаве відео, особливо якщо хочеться підтягнути знання в цій галузі.

 

вам треба знати

2.5 тисяч підписників
youtube.com/@vamtrebaznaty
Дата створення: 2024

YouTube канал Яни Проценко вам треба знати

Зовсім новий канал, але якщо ви цікавитесь історією України, причому не в розрізі загальної історії, а тими темами, які були не дуже афішованими в часи СРСР, то вам точно сюди. Унікальна історія Алли Горської, яку КДБ вбило в період, коли вже майже відмовилось від вбивств, небанальна Ліна Костенко, чому Симоненко був сином маминої подруги та інші цікаві теми в фокусі дослідження від Яни Проценко.

 

ПІДБОРИ FEMME FATALE

1.4 тисяч підписників
youtube.com/@femmefataleheels
Дата створення: 2024

ПІДБОРИ FEMME FATALE

Жіночий погляд на кіно – в першу чергу, роль жінки у кінематографі, в кадрі та за ним. Іноді доволі жорсткі та саркастичні, але завжди цікаві огляди від Альони Шилової та команди співавторок. Ще один зовсім новий канал, на який варто підписатися.

 

Закрутка

23 тисячі підписників
youtube.com/@zak_rutka
Дата створення: 2022

ютюб канал Влад Крилевський і Андрій Сеньків Закрутка

Влад Крилевський і Андрій Сеньків – два журналісти, які спеціалізувались на різних речах (Сеньків – доволі відомий спортивний автор), але зійшлися в тотальному порозумінні в форматі відеорозповіді про все відразу в процесі інтерв’ю з цікавими людьми. Пиріг і Батіг, Марко Черветті, Антоніо Лукіч, Ницо Потворно, Яна Брензей та багато інших – канал створено відносно недавно, але темп вони набрали дуже швидкий.

 

Тарас Яремій

58 тисяч підписників
youtube.com/@Taras_Yaremiy
Дата створення: 2015

стендапер Тарас Яремій

Двома фінальними номерами у списку виступають двоє стендап-коміків, які вміють жартувати смішно та, до того ж, їздили в спільне турне Україною. Тарас Яремій народився на Заході України, а його колега Фелікс Редька – на Сході. Крім відео виступів на каналі у Тараса також завантажують випуски його подкасту з різними гостями зі світу гумору, музики та кіно.

 

Фелікс Редька

125 тисяч підписників
youtube.com/@felixredka
Дата створення: 2012

Фелікс Редька стендапер

Прізвисько “майстер гумору” Феліксу дав Дмитро Гордон, якому Редька презентував ідею інтернет-магазину, над наповненням якого сам потім і працював (і смішно розповідав про це на одному з виступів). Батько трьох дітей, Фелікс вміє не тільки розробляти шалені бізнес-ідеї, але й створювати справді смішний контент – як для стендап-виступів, так і для скетчів.

Читайте також:

Найкращі українські YouTube-канали (частина 1)

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі