kinowar.com

Найкращі маловідомі пісні Джонні Кеша

 19.11.2023  Музика, Новини, ТОП

Найкращі пісні Джонні Кеша, які не настільки часто згадують

Кар’єра Джонні Кеша тривала півстоліття. Він випустив 97 альбомів (більше 90 мільйонів примірників продано по всьому світу), співпрацював з іконами та молоддю, потроху відходив у забуття та тріумфально повертався – і все це у традиційному чорному вбранні, майже не посміхаючись. Не дивно, що майже кожен поціновувач кантрі, блюзу чи рок-н-ролу знайшов для себе якісь пісні Кеша, які припали йому до серця. Сьогодні ми згадаємо ті, що не настільки відомі (принаймні, на нашу суб’єктивну думку), але однозначно варті уваги.

Варто зазначити, що хоча Джонні Кеш – це, те що називається “автор і виконавець” власних пісень, більшість все ж написана іншими людьми. Це, знов-таки, не дивно, адже при такому обсягу записаного матеріалу створювати все самотужки часу би не вистачило – це просто фізично неможливо. Кавери Кеш використовував не тільки наприкінці кар’єри, коли переосмислював Nine Inch Nails, Depeche Mode, Ніка Кейва та U2, а й на протязі всіх її етапів, включно з початковим. Те саме робили свого часу і Елвіс Преслі, і Френк Сінатра, і багато інших культових особистостей. Мистецтво – це не тільки створювати, але і виконувати композиції, і творчість Джонні Кеша переконливо це доводить, адже переважна більшість його каверів краща за оригінальну пісню. Він ніби робить пісню “своєю”, коли переспівує її. І далеко не завжди хочеться слухати саме оригінал, після того, як почув версію від людини у чорному.

Якщо вам подобається те, що ми робимо, підтримайте нашу редакцію донатом (бо виживати якось потрібно).

I See A Darkness

Альбом American III: Solitary Man (передостанній студійний альбом, випущений за життя Джонні Кеша), 2000
Автор Вілл Олдхем

Бек-вокал виконує сам автор пісні, Вілл Олдхем.

оригінальна пісня | більш мінорна оригінальна версія

She Used To Love Me A Lot

Альбом Out Among the Stars (четвертий посмертно виданий студійний альбом), 2014
Автори Кай Флемінг, Денніс Морган, Чарльз Квіллен

Пісні цього альбому були записані у 1981-1984 роках і покладені на полицю – їх ніхто не чув до моменту, коли їх знайшов в архівах син Джонні Кеша, Джон Картер Кеш.

 

A Boy Named Sue

Альбом At San Quentin (живий концерт у Сан-квентінській в’язниці), 1969
Автор Шел Сільверстейн

Тут головне – це текст пісні. Історія хлопця, якого батько назвав дівочим ім’ям. Якщо на слух сприймати англійську складно, ось посилання на повний текст композиції.

 

The Man Who Couldn’t Cry

Альбом American Recordings, 1994
Автор Лаудон Уейнрайт III

Цей альбом став першим, записаним на студії одного з найвпливовіших продюсерів останніх тридцяти років – Ріка Рубіна. Студія саме змінила назву з Def American на American Recordings, і нова її назва стала і назвою альбома. З цього альбому почався ренесанс кар’єри Кеша, продажі альбомів якого у 80-х роках падали. До того ж у співака були серйозні проблеми зі здоров’ям та наркотиками, а тому на певний час музична індустрія майже забула про нього. Рік Рубін був відомий за рахунок, в першу чергу, співпраці з хіп-хоп та хеві-метал артистами (Beastie Boys, Run-DMC, Public Enemy, Slayer, Danzig, Red Hot Chili Peppers та багато інших). Спочатку Кеш був налаштований скептично, але відсутність креативного контролю, взаємна довіра та тонке відчуття музичного матеріалу зробили свою справу.

 

Solitary Man

Альбом American Recordings, 1994
Автор Neil Diamond

Частина людей думала, що це кавер HIM, частина – що це кавер Кріса Айзека (наприклад, ми так думали), але насправді автором (і першим виконавцем) цієї пісні був Ніл Даймонд. Якщо ви не знаєте, хто це, відкрийте вікіпедію і очманійте.

оригінальна пісня

 

Rusty Cage

Альбом Unchained, 1996
Автор Кріс Корнелл

Розкішний кавер на пісню рок-гурту з Сіетлу – Soundgarden. Його фронтмен і вокаліст, Кріс Корнелл, написав і виконав чимало шедеврів, спочатку у складі Soundgarden, потім сольно, потім у складі Audioslave, потім знов сольно. А Кеш у співпраці з Ріком Рубіном записав комбінацію стилів для однієї пісні, трохи кантрі і трохи рок-н-ролу.

оригінальна пісня

 

Bridge Over Troubled Water

Альбом American IV: The Man Comes Around, 2002
Автор Пол Саймон

Як це часто буває із відомими піснями, різні люди знають їх у виконанні різних артистів. Хто чув версію Елвіса Преслі, а хтось оригінальну версію від Simon & Garfunkel.

оригінальна пісня Simon & Garfunkel | кавер Елвіса Преслі | концертна версія Simon & Garfunkel

 

Heart Of Gold

Альбом Unearthed, 2003
Автор Ніл Янг

Ніл Янг у музиці з кінця 60-х – він і досі регулярно випускає нові альбоми. Оригінальна пісня вийшла у 1972 році.

оригінальна пісня

 

Highwayman

Альбом Highwayman, 1985
Автор Джиммі Вебб

Супергурт The Highwaymen (супергурт – це гурт, який складається з музикантів, які вже здобули статус суперзірки в іншому колективі) у своєму складі крім Неша мав також Кріса Крістоферсона, Вейлона Дженнінгса та Віллі Нельсона. Саме ці чотири легенди і виконали пісню з першого свого спільного альбому.

 

Further On Up The Road

Альбом American V: A Hundred Highways, 2006
Автор Брюс Спрінгстін

Від одного ветерана музичної індустрії – іншому. Версія Брюса Спрінгстіна куди більш енергійна, а Кеш додав традиційної для себе похмурості, спокою та смутку.

оригінальна пісня

 

The Mercy Seat

Альбом American III: Solitary Man, 2000
Автор Нік Кейв, Мік Гарві

Створити кавер-версію пісні Ніка Кейва так, щоб перевершити оригінал – задача надскладна. Але, на нашу думку, саме це Кеш і зробив. На пізніх його альбомах декілька пісень музиканти виконували дуетом.

оригінальна пісня

 

If You Could Read My Mind

Альбом American V: A Hundred Highways, 2003
Автор Ґордон Лайтфут

Ґордон Лайтфут вважається ледь не найвизначнішим канадським автором пісень. Кавери його творів виконували артисти по всьому світу, а одну з найвідоміших пісень використав і Джонні Кеш.

оригінальна пісня

 

I Hung My Head

Альбом American IV: The Man Comes Around, 2002
Автор Sting

Дуже нетипова як за змістом, так і за стилем пісня для Стінга, яка куди більше підходить саме для Джонні Кеша. За участю Ріка Рубіна вона була доведена до ідеалу для виконання співаком.

оригінальна пісня

 

First Time Ever I Saw Your Face

Альбом American IV: The Man Comes Around, 2002
Автор Юен Макколл

Юен Макколл багато працював з британським фольклором і писав власні пісні. Одна з найвідоміших його композицій дуже проникливо звучить у виконанні Кеша.

 

Devil’s Right Hand

Альбом Unearthed, 2003
Автор Стів Ерл

Таке враження, що пісню писали спеціально для Джонні Кеша. Так чи інакше, саме він її з часом і виконав. Оригінал вийшов у 1987 році.

 

Don’t Take Your Guns to Town

Альбом The Fabulous Johnny Cash, 1958
Автор Джонні Кеш

Другий студійний альбом Кеша, далекий 1958 рік. Запис оброблено і заново видано у 2002 році.

 

Рекомендуємо також послухати альбом The Holy Land, записаний у 1969 році під час подорожі в Ізраїль (Єрусалим та святі місця навколо міста). Неважливо, віруюча ви людина чи ні – це дуже приємний для прослуховування альбом за рахунок загальної тональності, адже між піснями Джонні Кеш розповідає про свої враження від побаченого та згадує біблійні легенди. Саме його бас-баритон буде заспокоювати та надихати вас наступну годину (або більше, якщо будете слухати по колу).

посилання на повний плейлист

 

Якщо пісні, наведені вище, ми вважаємо умовно не найвідомішими у Джонні Кеша, то які ж ми вважаємо умовно найвідомішими? Є сенс навести їх у цій статті окремим переліком (назви – це посилання на ці пісні на YouTube).

Folsom Prison Blues (Джонні Кеш, з дебютного альбому 1957 року Johnny Cash with His Hot and Blue Guitar!)

God’s Gonna Cut You Down (народна пісня, обробка; альбом American V: A Hundred Highways, 2003)

Hurt (кавер Nine Inch Nails; альбом American IV: The Man Comes Around, 2002)

I Walk the Line (Джонні Кеш, з дебютного альбому 1957 року Johnny Cash with His Hot and Blue Guitar!)

Man in Black (Джонні Кеш, однойменний альбом 1971 року)

Ring of Fire (Джун Картер, Мерль Кілгор; альбом Ring of Fire: The Best of Johnny Cash 1963 року)

San Quentin (Джонні Кеш, альбом At San Quentin (живий концерт у Сан-квентінській в’язниці), 1969 рік)

One Piece at a Time (Вейн Кемп; однойменний альбом Джонні Кеша 1976 року)

Sunday Morning Comin’ Down (Кріс Крістоферсон; однойменний альбом Джонні Кеша 1972 року)

Ghost Riders In The Sky (Стен Джонс; альбом Джонні Кеша Silver 1979 року)

Cocaine Blues (Ті Джей Арналл, переробка народної пісні Little Sadie; альбом At Folsom Prison 1968 року)

The Man Comes Around (Джонні Кеш; American IV: The Man Comes Around, 2002)

Ain’t No Grave (Клод Елі; посмертний альбом American VI: Ain’t No Grave 2010 року)

Satisfied Mind (Джо Ред Хейз, Джек Роудс; посмертний альбом American VI: Ain’t No Grave 2010 року, також відома за фільмом “Убити Білла. Фільм 2” Квентіна Тарантіно)

Отже, ви послухали всі найкращі не надто відомі пісні Джонні Кеша, пригадали найкращі відомі його пісні, послухали оригінали цих пісень, послухали інші пісні авторів цих пісень, і тепер у вас виникає питання: що далі? Кого з сучасних виконавців слухати, якщо подобається творчість Джонні Кеша? Перелік був би нескінченним, тому ми обмежимось одним ім’ям: Колтер Волл. Цьому канадцю всього лише 28 років (1995 рік народження), але якщо він продовжить так само натхненно творити, це кандидат на кар’єру довжиною і значущістю як у самого Кеша. Наведемо декілька його найкращих пісень (назви – це посилання на ці пісні на YouTube):

The Devil Wears a Suit and Tie

Kate McCannon

Nothin’

Sleeping on the Blacktop

Saskatchewan 1881

Plain to See Plainsman

Те саме поєднання кантрі, фолку, блюзу та вбивчих балад.

Добре, а якщо хочеться послухати все те саме, але українською? Тут теж є відповідь, це чудовий київський гурт Zwyntar (назви – це посилання на ці пісні на YouTube).

Човен

Білим Снігом

Госпел

Мексиканець

Трясовина

Танцюй І Пий

Окремо рекомендуємо послухати новий альбом гурту – “Тисяча очей” 2023 року.

посилання на плейлист на YouTube

Якщо вам подобається те, про що ми пишемо, підтримайте нашу редакцію донатом

Читайте також:

Найкращі композитори кіно

Найкраща музика кіно

Найкращі пісні кіно

Найкращі саундтреки серіалів

Найкращі композиції Вангеліса

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі