kinowar.com

Open Call від Kharkiv MeetDocs: набір на програми кінофестивалю триває до 31 серпня

Міжнародний кінофестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) приймає заявки до участі в 4-х конкурсних програмах, серед яких — національний конкурс, конкурс пітчингів, конкурс короткометражного кіно Бардак та конкурсу воєнної хроніки 2022 War Diaries. 

Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF)  фестиваль

Міжнародний фестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival продовжує прийом заявок на участь у Національному конкурсі (дедлайн 25 серпня), програмі War Diaries (дедлайн 31 серпня), конкурсі Pitching для проєктів у девелопменті (дедлайн 31 серпня) та конкурсі українського незалежного короткого метру Бардак (дедлайн 1 вересня).

Організатори проводять фестиваль, попри війну, аби дати змогу талановитим українським фільммейкерам висловитися мовою документального кіно про те, що відбувається навколо та що болить мільйонам українців щодня. Основна увага фестивалю буде сфокусована на фільмах, знятих на воєнну тематику, адже воєнна документалістика — інструмент інформаційного спротиву, спосіб пролити світло правди на закиди росіян в інформаційній війні. Це потужна культурна зброя на захисті проти маніпуляцій, відвертої брехні та перекручування історії. 

Сьогодні кожен із нас є свідком формування нової історії. Саме тому організатори закликають українців, навіть тих, хто далекий від кіноіндустрії, стати учасником конкурсу воєнної хроніки War Diaries та розповісти свою історію війни. Відео переможців конкурсу стануть частиною документального кіно, який планують показати в Європі. Організатори переконані, що саме такі живі історії можуть стати рушієм для інформаційного та культурного спротиву європейців, за життя та майбуття яких зараз борються українські військові. 

Для початківців та кінопрофесіоналів прихильників короткого формату триває також набір на конкурс українського незалежного короткого метру Бардак. Цьогоріч “фестиваль у фестивалі” проходитиме вже вп’яте, тож організатори чекають від учасників чимало відкриттів. 

Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF)  фестиваль

З 1 серпня оголошено набір на найулюбленішу секція українських кінопрофесіоналів —  конкурс Pitching. Щорічно відібрані проєкти не тільки проходять низку воркшопів та майстер-класів від провідних світових фахівців, але й знаходять міжнародні партнерства, виграють цінні призи та вдосконалюють свої професійні навички. 

Також триває набір на Національний конкурс фестивалю, що складатиметься з найкращих кінострічок минулого року. Оцінювати проєкти-учасники буде поважне міжнародне журі, склад якого творці оголосять зовсім скоро.

Нагадаємо, що Kharkiv MeetDocs 2022 проходитиме 1-6 жовтня. Відкриття та закриття відбудеться в одному зі столичних кінотеатрів, а покази фільмів, відібраних до участі в програмі, відбудуться онлайн — на найбільшій українській стрімінговій платформі. Рішення про проведення фестивалю в гібридному форматі було прийнято з міркувань безпеки організаторів та учасників фестивалю. 

З 1-го серпня прийом заявок на конкурсні програми (Національний конкурс, War Diaries та Pitching) відбувається за символічний донат у розмірі 5 доларів. Усі кошти спрямовуються до призового фонду фесту.

Стежте за новинами фестивалю у соцмережах (Instagram, Facebook), адже організатори незабаром розпочнуть оголошувати фільми-учасники секції “Ретроспектива”, що включатиме українські фільми номінанти та призери визнаних світових кінофестивалів минулих років.

Більше про фестиваль, регламент кожної з конкурсних програм та контакти організаторів шукайте на офіційному сайті.

Фестиваль відбуватиметься за підтримки Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

Інформаційними партнерами проєкту стали:
Державне агентство України з питань кіно
Кіно 24 — новини кіно та фільмів з усього світу
Kinowar — видання, що пише про кіно з 2014 року

Довідка

Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) – міжнародний фестиваль документального та художнього кіно, який сприяє культурній інтеграції митців з різних регіонів України, зокрема східних, що значно постраждали внаслідок російської агресії. Фестиваль заснований у 2017 році. З 2022 року працює на благо культурної інтеграції України та її митців у світі.

Ідеологиня, засновниця та директорка фестивалю – кінопродюсерка Євгенія Крігсхайм
Виконавча директорка кінофестивалю та координаторка програми партнерств Вікторія Водка
Програмний координатор Kharkiv MeetDocs 2022 Денис Буданов
Директор кінофестивалю короткого метру Бардак Антон Фролов
Програмна координаторка War Diaries Софія Гребеник

Коментарі

Коментарі закрито.